Εγκαταλειψη των Boeing στο LGAT

  • Thread starter GP707
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Αγαπητέ Γιώργο,
1. Ασφαλώς και γνωρίζουμε το ποιος είσαι (από την προηγούμενη 'θητεία' σου στο forum) - και δεν ήταν αυτό που σε ρώτησε ο spy1
2. Αντί να επεκτείνεσαι (ως συνήθως) σε άλλα μονοπάτια, αυτό που σου ζητήθηκε ήταν να τεκμηριώσεις τα περί 'λάσπης' κλπ., κάτι το οποίο όχι μόνο δεν έκανες, αλλά, έμμεσα συνεχίζεις.

και επί της ουσίας

3. Το forum αυτό είναι για να ασκεί κριτική και όχι να λιβανίζει. Για το δεύτερο έχουμε μπόλικες εκκλησίες ανά την επικράτεια (και το φατσοβιβλίο της 'μοναδικής διατλαντικής') , ας πάει εκεί όποιος θέλει.
Γι' αυτόν το λόγο ασκήσαμε (μεταξύ αυτών και εγώ) κριτική για το γεγονός ότι η ΠΟΛΚΕΟΑ έχοντας 'αποκτήσει' (άλλο πάλι αυτό το πώς, από ποιον, με ποια διαδικασία) τα τρία ΑΦ της ΟΑ, τα έχει επιφέρει σε κατάσταση ντροπιαστικής εγκατάλειψης, όταν ταυτόχρονα, και με διαδικασίες κάθε άλλο παρά διαφανείς, οικοιοποιείται οικονομικά ωφέλη.
Το γεγονός αυτό όχι μόνο το βρήκες 'αποδεκτό', το 'λιβάνισες' κιόλας, με το γνωστό διαχρονικό και μοναδικό στυλ που σε διακρίνει. Όταν κλήθηκες να δώσεις εξηγήσεις σε λογικές ερωτήσεις -προφανώς γιατί δεν μπορείς- το γύρισες αλλού.
Για να συνοψίσουμε: 'νερό στο κρασί μας' δεν θα βάλουμε. Θα κρίνουμε, και θα συνεχίσουμε να το κάνουμε, με επιχειρήματα και θέσεις. Σε όποιους αρέσει.
 
Εγώ έκανα απλά το κέφι μου με τη διαφορά ότι αυτό πού έκανα,τό έκανα για όλους και μάλιστα τον τελευταίο καιρό έχω αραιώσει πολύ τις επισκέψεις.Αν νομίζεις ότι το φόρουμ είναι λαϊκό δικαστήριο δικαίωμά σου.Εχε όμως υπόψη ότι το ΠΟΛΚΕΟΑ έχει τίτλους κυριότητος για τα συγκεκριμένα αεροσκάφη αν σού λέει κάτι αυτό. Και μία λεπτομέρεια: έχω παρατηρήσει ότι ειρωνεύεσαι κάποιον άλλον γιά τήν ορθογραφία του, κι όμως η πρότασή σου "οικοιοποιείται οικονομικά ωφέλη" έχει δύο λάθη. Μπορείς να βρείς ποιά;
 
Την περασμένη βδομάδα συνέβη το εξής: άγνωστοι "λάτρεις τής αεροπορίας" μπήκαν στα αεροπλάνα BAC1-11 και 727 και αφήρεσαν υλικό.Από το 727 λ.χ. λείπουν έδρες και καλύμματα από τα πιό καλοδιατηρημένα. Αυτά τα "τρόπαια" θα κοσμούν τώρα προφανώς κάποιο αεροπορικό σύλλογο. Μπήκαν σαν κλέφτες και έφυγαν σαν κύριοι...
 
Air Greece":209eadoq said:
Αυτά τα "τρόπαια" θα κοσμούν τώρα προφανώς κάποιο αεροπορικό σύλλογο.
Ξέρεις κάτι παραπάνω ότι οι συγκεκριμένοι ήταν μέλη αεροπορικού Συλλόγου;
 
Εδώ και λίγες μέρες ολοκληρώνεται και η βαφή του 747 από το "γνωστό" μέλος του forum. Σαφώς και επικροτούμε αυτή την ενέργεια καθώς και όλες τις προηγούμενες που φέρνουν μπροστά στα μάτια μας και πάλι τα πλήρη χρώματα της ΟΑ. :thx: :thx: :thx:
Θα ήθελα να ρωτήσω πως λύθηκε το οικονομικό θέμα της ενοικίασης του γερανού, που γνωρίζω ότι υπήρχε μια σχετική απροθυμία από κάποιον φορέα;
 
Είναι κρίμα να μην συντηρούνται σωστά!
 
Top