Προσλήψεις στην Hermes Airlines

Re: Hermes Airlines

Καλησπέρα.

Όλοι χρησιμοποιούμε - θέλω να πιστεύω - αυτό το φόρουμ για να μιλήσουμε και να ενημερωθούμε για τα θέματα γύρω από την αεροπορία και το θεωρώ τουλάχιστον απαράδεκτο να χαρακτηρίζουμε συναδέλφους ''Σάρα και Μάρα'' . Δεν εργάζομαι στη συγκεκριμένη εταιρία , θεωρώ ωστόσο ότι αυτοί που επιλέγουν το προσωπικό παντού στον κόσμο, αν με απορρίψουν θα έχουν μάλλον τους λόγους τους κι από την άλλη αν με δεχτούν ... κάτι παραπάνω θα ξέρουν . Μη επαγγελματισμός δεν είναι να μη μιλά κανείς σωστά μία γλώσσα , μη επαγγελματισμός είναι όταν αποτυγχάνει σε συνεντεύξεις να βάζει ετικέτες σε συναδέλφους.
Θέλω επίσης να πιστεύω ότι γνωρίζουμε πάνω κάτω πόσο δύσκολο είναι να ζεις σε μια ξένη χώρα, να κοιμάσαι σε ξενοδοχεία, να δουλεύεις ατελείωτες ώρες...

Ευχαριστώ :)
 
Και που ξέρεις αν έχω περάσει και έχω αποτύχει στη συνέντευξη και γι αυτό βάζω ταμπέλες σε συναδέλφους; Εξ αρχής δεν πήγα εκεί ούτε και στο εξωτερικό γιατί επέλεξα να μείνω Ελλάδα για προσωπικούς λόγους και με όποιο κόστος. Αναφέρομαι σε συγκεκριμένα άτομα, και αφού έθιξες το θέμα του επαγγελματισμού θα σου πω ότι επαγγελματισμός δεν είναι να αρρωσταίνει κάποιος τα Σαββατοκύριακα, αργίες και καλοκαίρια στο πικ της σαιζόν, χώνοντας τους συναδέλφους τους να κάνουν τη δουλειά τους. Και φυσικά πρέπει να μπορεί να έχει ευχέρεια στις γλώσσες, αν όχι γαλλικά..δε νοείται όμως άνθρωπος που εργάζεται στο συγκεκριμένο χώρο, να μη μπορεί να μιλήσει έστω τα αγγλικά, που είναι παγκοσμίως η γλώσσα της αεροπορίας..φιλικά
 
καλησπερα!μηπως εχουμε καποιο νεο απο επικειμενη προσληψη νεων ατομων? ποιεσ οι τωρινες συνθηκες εργασιας στη εταιρια?
 
Re: Hermes Airlines

fly butterfly":2i5ybctq said:
Να ρωτήσω κάτι άσχετο ....υπάρχει περίπτωση να ξαναπάρει η Ηermes ιπτάμενο προσωπικό ?? Υποτίθεται πρέπει να γνωρίζεις Γαλλικά και ξέρω άτομα που δουλεύουν εκεί μέσα που με το ζόρι ξέρουν Ελληνικά !!! :?:
ειναι τοοοοοοσο αληθεια αυτο!!! μου εκανε φοβερη εντυπωση μονο και μονο για το ΠΩΣ ΔΙΕΞΑΓΕΤΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΗ ΓΑΛΛΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ ΓΑΛΛΙΚΑ....?!
 
Έχοντας εμπειρία απο την εταιρία θα σε συμβούλευα μακρυά..Δε συνηθίζω να δαγκώνω το χέρι που με ταίζει,(με τάιζε μάλλον) αλλά όταν μια εταιρία δε σέβεται τους υπαλλήλους της τότε δεν αξίζει ούτε τον κόπο σου αλλά ούτε και τον χρόνο σου. Το θέμα περι γαλλικών δεν μπαινω στον κόπο να το σχολιάσω, αφόυ υπάρχουν άτομα που δε μιλάνε καλά καλά ούτε αγγλικά, όχι δεύτερη γλώσσα. Και ας μην θίχτει το θέμα περί πληρωμής των per diem μας που έχουμε να τα δόυμε απο τον περασμένο αύγουστο
 
Είμαι δημοσιογράφος για μια γαλλική εκπομπή TV στο France 2 και ψακνο να μιλήσω με κόσμο που δουλευουν η έχουν δουλευει για Hermès Airlines.
μπορείτε να με γράψετε στο mail mou: phedora(at)maryan-green@francetv.fr
Thank you
 
Re: Hermes Airlines

Από το fb της εταιρείας....

Hermes Airlines
14 Φεβρουαρίου στις 11:34 π.μ. ·
Ζητούνται άτομα για πλήρωμα καμπίνας με ή χωρίς προϋπηρεσία. Παρακαλώ όπως αποστείλετε τα βιογραφικά σας στο hr@hermesairlines.g
 
εγω εστειλα βιογραφικο φωτογραφια κτλ και δεν εχω λαβει ουτε confirmation mail ..
 
Δεν παιρνεις confirmation mail σε καλουν εκεινοι οταν εχουν ανοιχτες θεσεις.
 
Top