Συζητήσεις Ιπτάμενων Συνοδών

  • Thread starter Akis
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Η κάθε εταιρεία έχει τη δική της πολιτική, κάνοντας αιτήσεις θα δεις πού παίρνουν μεγαλύτερους και πού όχι. Εμπειρικά ξέρω ότι η Easy παίρνει κυρίως με συμβάσεις ορισμένου χρόνου και μικρότερες ηλικίες, η ΒΑ τρέχει τώρα προσλήψεις με μόνιμη απασχόληση για Mixed Fleet και Gatwick και είναι πιο ανοιχτοί σε μεγαλύτερες ηλικίες (παρεμπιπτόντως αναβάθμισαν το Careers site τους και έχει γίνει πολύ πιο εύχρηστο), η Aegean πάλι όπως φαίνεται παίρνει κάτω των 30, για την Emirates από αυτά που έχω διαβάσει εδώ προτιμούν μικρότερες ηλικίες. Είναι όλα σχετικά, ξεκίνα να κάνεις αιτήσεις και βλέπεις, μη περιμένεις όμως να δεις επισήμως πλαφόν ηλικίας σε αγγελία. Εξαρτάται από χίλιους δυο παράγοντες αν θα σε καλέσουν για interview ή αν τελικά θα σε προσλάβουν. Ψάξε το, υπάρχουν ένα σωρό Ευρωπαϊκές εταιρείες.
 
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση, μου εδωσες μια καλη γενικη ιδεα ομως για την Ryanair δεν ειπες κατι. Επισης τι σημαινει mixed-fleet?
 
Για την Ryanair δεν ξέρω. Κάνε έναν κόπο να δεις τα website τους, είναι πιο εύκολο, όλες οι εταιρείες έχουν careers section.
 
Η Qantas δέχεται ακόμα αιτήσεις με βάση το Heathrow, για τα Α380, για τις πτήσεις προς Ντουμπάι, Μελβούρνη, και Σίνδεϋ (μέσω Ντουμπάι, βέβαια, οι δυο τελευταίες). Το deadline μεταφέρθηκε για 16 Ιουνίου. Η αγγελία δεν εμφανίζεται στο site της Qantas, όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να την βρει στο aviationjobsearch.com και να ακολουθήσει τις οδηγίες, γίνεσαι redirected στο site της Qantas.
 
Καλησπέρα!Υπάρχει κάποια /κάποιος που να είχε νεα απο την Olympus ,για την θεση cabin crew?Υπάρχει αγγελια εδω και 20 μερες στο skywalker..
 
Helppp,helpp,help! :)
Εστειλα φωτογραφιες μου χαμογελο φυσικα σε ολες,φαινονται και τα 4 διαμαντακια που εχω στους πανω και στους κατω κυνοδοντες...κανουν τρομερο μπαμ αν και δεν το ειχα προσεξει πανω στο "αντεε να στειλω τις φωτο γρηγορα"
Ειναι μιον?!?!
:shock: :shock:
 
Εισαι το αδυνατο σημειο μου, και αυτο ειναι μειον μου, και αυτο ειναι μειον μου.
 
Top