Πτησεις Aegean για Ρωσια

Δηλαδη θες να πεις, ότι ΔΙΚΑΙΑ πλήρωσαν το υπέρβαρο (αφού ΑΠΟΔΕΧΤΗΚΑΝ τους όρους μεταφοράς) και φωνάζουν κι από πάνω ? Μαζί μιλάμε και χώρια καταλαβαίνουμε αγαπητέ.

Ό, τι και να πεις έχεις άδικο. η Aegean το λέει ξεκάθαρα (κι όλες οι άλλες πλέον). Economy = 20 κιλά. Τα παραπάνω τα πληρώνεις. Τερμα. Αμα θες μπαούλα, πέτα business. Aπλά πράγματα... Από προσωπική εμπειρία, γυρνούσα business από Amsterdam με Swiss. H βαλίτσα ζύγιζε 36 κιλά. Μοίρασα τα 4 στις χειραποσκευές (2 άτομα) και όλα καλά.

Επειδή μάλλον το κουράσαμε το θέμα, οι συγκεκριμένοι ταξιδιώτες έχουν άδικο, οπότε μην προσπαθεις να αποδείξεις το αντίθετο...
 
Απο τι φαινεται στο θεμα των κανονων πρεπει να εχεις δικαιο.
Νομιζω καποιος προσπαθει να δυσφημησει την εταιρεια .Σε λιγο θα το μαθουμε.
 
flying Doc τωρα αφου εισαι πιο μεγαλος απο μενα ειπα να ακουσω την συμβουλη σου :)
Πηρα τηλεφωνο στην aegean και ρωτησα την κοπελα :ποσα λεφτα πρεπει να πληρωσω εαν εχω 30 κιλα.
Και μου απαντησε οτι θα πληρωσω για τα 10 κιλα μονο 40 ευρω .(Για υπερβαρο μεχρι 32 κιλα πληρωνουμε μονο 40 ευρω στο αεροδρομιο η καλυτερα μονο 25 ευρω απο το σαιτ τις εταιρειας !)
•Η χρέωση των αποσκευών που έχουν επιπλέον βάρος (πάνω από 20 και μέχρι 32 κιλά) μπορεί να πραγματοποιηθεί μόνο μέσω του τηλεφωνικού κέντρου της εταιρίας ή και των γραφείων έκδοσης εισιτηρίων στο αεροδρόμιο (συμβουλευτείτε τις παραπάνω χρεώσεις).
•Οι επιπλέον αποσκευές μπορούν να προπληρωθούν έως και μία ώρα πριν την πτήση.

Οικονομική Θέση - Πτήσεις Εξωτερικού:

1 δωρεάν αποσκευή μέχρι 20 κιλά.
Σε περίπτωση προπληρωμής μέσω του Aegean website, του mobile site ή του τηλεφωνικού μας κέντρου, η χρέωση για κάθε επιπλέον ή υπέρβαρη αποσκευή άνω των 20 κιλών ανέρχεται σε €25/£20.
Σε περίπτωση αγοράς στο αεροδρόμιο, η χρέωση για κάθε επιπλέον ή υπέρβαρη αποσκευή άνω των 20 κιλών ανέρχεται σε €40/£32.
Δεν είναι επιτρεπτή η μεταφορά αποσκευής άνω των 32 κιλών.
Αυτη η απαντηση ειναι για την κανονικη πτηση.

Tωρα για το charter δεν μπορουν να μου απαντησουν .Πρεπει να τους ρωτησω αυριο.
 
Τελικα ειχα δικιο.
Διαφορετικοι ειναι οι κανονες στα επιτρεπoμενα ορια αποσκευων/χειραποσκευων μεταξυ κανονικης πτησης και charter της Aegean !
 
Προγραμμα πτησεων για το καλοκαιρι του 2013

SKG -LED- SKG - 3,6
RHO- LED- RHO- 3,6
HER- LED-HER 3,6

SKG-DME-SKG 1,2,4,7
RHO-DME-RHO 5,6,7
HER-DME-HER 3,4,6,7
ATH-DME-ATH 2,3,4,5,6,7

Παιδια μπορει καποιος να ελεγξει αν ειναι σωστα.
Ευχαριστω!
 
Γιώργη, το RHO-DME είναι 4,6,7 ενώ το RHO-LED μάλλον είναι τσάρτερ? Για τα υπόλοιπα δεν γνωρίζω...
 
RHO-LED μάλλον είναι τσάρτερ
για αυτο δεν μπορεσα να τα βρω στο σαιτ της aegean.
Τα αλλα βλεπω τα εχει.Η τιμες ειναι λιγο ακριβες.Μολις θα βγαλουν καμια προσφορα θα την γραψω στους ρωσους.Την προσφορα για Λονδινο απο Λαρνακα και Αθηνα τους την εγραψα.
OA701 Να σε καλα.
Πολυ την διαφημιζω την aegean .Προς το παρον δεν μου λενε τιποτα .Στο μελλον θα δουμε.


RHO-LED 3,6 τωρα κοιταξα στο σαιτ/ειναι κανονικη πτηση.
Κατι ηξερε ο ρωσος που τα εγραψε,αφου ουτε χτες ουτε σημερα το πρωι δεν μου βγαζε στο σαιτ της aegean .

Σημερα αυτο μας εγραψε :οι πτησεις απο/για Μοσχα υπηρχαν.Οι πτησεις απο/για Αγια Πετρουπολη σημερα μπηκαν.
 
Στο RHO-LED είχε φέτος UN, FV με τακτικές και Α3, Y7 με τσάρτερ αν θυμάμαι καλά. Ενδιαφέρον που η Α3 το γύρισε.
Oι τιμές της Α3 στο DME-RHO είναι υψηλές αφού δεν εμφανίζει διαθέσιμους τους φτηνούς ναύλους...
 
Oι τιμές της Α3 στο DME-RHO είναι υψηλές αφού δεν εμφανίζει διαθέσιμους τους φτηνούς ναύλους...
δεν πειραζει,θα περιμενουν οταν οι τιμες γινουν καλυτερες.
Μαθαινουν σιγα σιγα να ερχονται μονοι τους στην Ελλαδα .
 
Βγαλτε και καμια προσφορα για το καλοκαιρι.Οι ρωσοι απο τωρα ψαχνουν εισιτηρια και απο οτι βλεπω πολλους θα χασετε.
Τι κανουν οι συμβουλοι σας εγω δεν ξερω.Ας διαβασουν και λιγο τα ρωσικα φορουμ ,γιατι απο οτι καταλαβα δεν τα διαβαζουν.
 
Top