Δρομολόγια Aegean

  • Thread starter mrk
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Re: Νέα Δρομολόγια Aegean

Ο κόσμος προτιμάει JMK!!!
 
Re: Νέα Δρομολόγια Aegean

Έπεσα απ' τα σύννεφα. Είχε τρομερο potential το δρομολόγιο.
 
Re: Νέα Δρομολόγια Aegean

Μα έτσι και αλλιώς ο Βασιλακης ειχε πει στην τελευταία συντεντευξη τυπου οτι στο συγκεριμενο δρόμολογιο στοχεύουν στους τουρίστες που συνδυάζουν διακοπές σε Ισπανία και Ελλάδα και οχι σε καθαρό point2point. Ειχε πει οτι γιαυτο ηταν επιτυχημένο το ATH-DBV και προσπάθησαν να κάνουν κατι παρομοιο.
 
Re: Νέα Δρομολόγια Aegean

Πάντως, το δρομολόγιο Αθήνα - Λισαβόνα πρέπει να ξεκίνησε πολύ καλά. Και στις δύο πτήσεις που πέταξα, είχε πληρότητα κοντά στο 90% στην οικονομική και 3-4 άτομα στην business class, που για τόσο νέο δρομολόγιο και με αυτές τις δύσκολες ώρες είναι πολύ ικανοποιητικό αποτέλεσμα.
 
Re: Νέα Δρομολόγια Aegean

Στην πτήση Κρακοβία-Αθήνα δεν προσφέρεται online check in...Τόσο δύσκολο να το κάνουν;Θέλει κάποια ιδιαίτερη υποδομή;
 
Re: Νέα Δρομολόγια Aegean

To online τσεκ-ιν βασίζεται πίσω απο το dcs της εταιρείας. Προφανώς και στην Κρακόβία το προσωπικό εδάφους τσεκάρει την πτήση σε άλλο σύστημα. Γενικότερα δεν είναι δύσκολο, αλλά μάλλον θα είχαν τους λόγους τους που υπάρχει έτσι.
 
Re: Νέα Δρομολόγια Aegean

IATA/TASOS είσαι πολύ σωστός ;)
Λογικά όμως μέσα στις επόμενες μέρες θα είναι όλα έτοιμα! Γενικά πολλές φορές έχω δει να καθυστερεί κάτι και μετά να μπαίνουν όλα κανονικά. :cool:
 
Re: Νέα Δρομολόγια Aegean

Τι είναι αυτό το Kassel που θα έχει 2 πτήσεις την εβδομάδα ;
Από Μάρτιο 2017 ;
Εγώ για το κάστρο Löwenburg ξέρω, λέτε οι Έλληνες να πάνε τουρισμό εκεί; :D

http://www.routesonline.com/news/38/air ... ce-in-s17/
 
Re: Νέα Δρομολόγια Aegean

Αυτο το Kassel ειναι βόρεια της Φραγκφούρτης, κι εχει ενα μικρό αεροδρόμιο,απ'αυτά που πετανε ανα 200χκμ οι Γερμανοι λεφτα να φτιαξουν κ το οποιο λειτουργει με ελάχιστες πτήσεις τσαρτερ της Germania για τα γνωστα AYT,PMI,HER..Αδυνατω προς το παρον να κατανοησω το νόημα και την..εκμεταλλευση α/φους σε τέτοιου ειδους πτήση από την Α3..λες και δεν εχει αλλα σημαντικα κενά να καλύψει.. :?
 
Re: Νέα Δρομολόγια Aegean

Από ότι είδα τελειώνει στις 17 Σεπτεμβρίου 2017 άρα μάλλον είναι εποχικό.
Μήπως θέλει να ξεκινήσει το δρομολόγιο αυτό και λόγω του Πανεπιστημίου που έχει το kassel (;).
 
Top