Lufthansa

Έκανε την εμφάνιση του το πρώτο B787-9 της Lufthansa ( D-ABPA ) με πλήρες livery:


Μου αρέσει! :great:
 
Κάπου διάβασα ότι ναύλωσαν 4 αεροσκάφη της finair για να βγάλουν το καλοκαίρι, μάλιστα κάποιο ή κάποια είναι με το livery της συμμαχίας της finair :oops: Eurowings Discover Leasing Finnair A350s This Summer και για την eurowing βεβαίως βεβαίως ....
 
Last edited:
Αργά και σταθερά συνεχίζει την πορεία προς την άβυσσο του πάτου η "πεντάστερη". Από 1/6, οι ναύλοι economy light -με τους οποίους έως τώρα μπορούσες να διαλέξεις δωρεάν θέση στο check-in (24 ώρες πριν) απότι είχε μείνει διαθέσιμο- θα δίνουν random seat στο check-in και εφόσον θέλεις αλλαγή θα υπάρχει χρέωση 25 ευρώ.

Ανυπομονούμε για την επίσημη ανακοίνωση και το λανσάρισμα που θα γίνει!
 
Ανυπομονούμε για την επίσημη ανακοίνωση και το λανσάρισμα που θα γίνει!
Εικάζω ότι θα είναι κάπως έτσι:

Lufthansa Group Light Fares: Λιγότερες έγνοιες, περισσότερες επιλογές, μεγαλύτερη διαφάνεια!

Τώρα δε χρειάζεται να περιμένετε μέχρι το check-in για να μάθετε τη θέση σας, αφού από τη στιγμή της κράτησης, θα μπορείτε να έχετε τη σχετική ενημέρωση στην οθόνη σας.

Στην περίπτωση που επιθυμείτε να αλλάξετε τη θέση, έχετε δυνατότητα να το κάνετε οποτεδήποτε, καταβάλλοντας το τέλος τροποποίησης αυτομάτως εκχωρηθείσας θέσης.
 
Last edited:
Αργά και σταθερά συνεχίζει την πορεία προς την άβυσσο του πάτου η "πεντάστερη". Από 1/6, οι ναύλοι economy light -με τους οποίους έως τώρα μπορούσες να διαλέξεις δωρεάν θέση στο check-in (24 ώρες πριν) απότι είχε μείνει διαθέσιμο- θα δίνουν random seat στο check-in και εφόσον θέλεις αλλαγή θα υπάρχει χρέωση 25 ευρώ.

Ανυπομονούμε για την επίσημη ανακοίνωση και το λανσάρισμα που θα γίνει!
Φαντάζομαι ότι αν θέλεις πληρώνεις εξαρχής και επιλέγεις ότι θέλεις.
 
Προσωπικά, επιλέγω πλέον μόνο standard ή flex ναύλους, πρωτίστως για την ευελιξία και τα λιγότερα πράγματα μαζί μου στην καμπίνα. Οι unboundled ναύλοι, μου προξενούν περισσότερο άγχος στο σχεδιασμό και την προετοιμασία και τη μία-δύο φορές που χρειάστηκε να αναβάλω το ταξίδι μου, παρατήρησα ότι το να χάσω το εισιτήριο συνέφερε περισσότερο από το να το αλλάξω.
 
Φαντάζομαι ότι αν θέλεις πληρώνεις εξαρχής και επιλέγεις ότι θέλεις.
Επίσης, μπορώ να αγοράσω και μπιζνες κλας και να έχω ακόμα μεγαλύτερη ευελιξία.

Το ζήτημα είναι πως ο "light" ναύλος (σε όλες τις εταιρείες, όχι μόνο στην LH) εξομοιώνεται όλο και περισσότερο με τον αντίστοιχο loco ναύλο, χωρίς αντίστοιχα να υπάρχει αντίκρισμα στην τιμή ή στις υπηρεσίες. Α ξέχασα, η LH δίνει και ένα μπουκαλάκι νερό.
 
Αργά και σταθερά συνεχίζει την πορεία προς την άβυσσο του πάτου η "πεντάστερη". Από 1/6, οι ναύλοι economy light -με τους οποίους έως τώρα μπορούσες να διαλέξεις δωρεάν θέση στο check-in (24 ώρες πριν) απότι είχε μείνει διαθέσιμο- θα δίνουν random seat στο check-in και εφόσον θέλεις αλλαγή θα υπάρχει χρέωση 25 ευρώ.

Ανυπομονούμε για την επίσημη ανακοίνωση και το λανσάρισμα που θα γίνει!
Καλά βρε μην πας μακριά, το κάνει και η Α3 στον καρα light ναυλο :)
 
Προσωπικά, επιλέγω πλέον μόνο standard ή flex ναύλους, πρωτίστως για την ευελιξία και τα λιγότερα πράγματα μαζί μου στην καμπίνα. Οι unboundled ναύλοι, μου προξενούν περισσότερο άγχος στο σχεδιασμό και την προετοιμασία και τη μία-δύο φορές που χρειάστηκε να αναβάλω το ταξίδι μου, παρατήρησα ότι το να χάσω το εισιτήριο συνέφερε περισσότερο από το να το αλλάξω.

Και εγώ ετσι έχω αποφασίσει πλεον, ειδικά τα τελευταία 2 χρόνια. Βέβαια είχα μείνει και στο οτι για αναβαθμιση σε business με κουπόνι, θέλει comfort flex, αλλά σε πρόσφατη μου προσπάθεια, αναφερθηκε οτι δεν ειναι για όλους τους comfort flex αλλα και αναλογα την κατηγορία. Προφανώς οι πληροφορίες υπάρχουν κάπου, απλά πουθενά στη διαδικασία της κράτησης δεν γίνεται αναφορά (για εμας τους θνητούς δηλαδή) η κατηγορία του ναύλου, πέρα απο την επιβεβαίωση που λαμβάνεις.

Και πάλι ομως η απόφαση ειναι οτι στην καμπίνα θέλω τα απολύτως απαραίτητα, ουτε καν carry on, να πρέπει να "αγχωθώ" να βρω θέση, να σηκωθώ πρώτος για να "προλάβω".
 
Top