Miles & Bonus

  • Thread starter gm747
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Παίρνεις όλα τα προνόμια business class .-
 
Καλησπέρα σας εάν κάνω προσφορά για αναβάθμιση για business class (υπηρεσία της Aegean) σε κάποια πτήση και εγκριθεί τότε θα πάρω τα μίλια της business ή του αρχικού ναύλου;
Θα πάρεις τα μίλια του αρχικού ναύλου καθώς και αν θελήσεις να κανεις κάποια αλλαγή σε ημερομηνία θα τηρηθούν οι κανόνες του αρχικού ναύλου ως προς τα fees.
 
Του αρχικού! Οπως και στην αναβάθμιση με κουπόνι. Και αυτό μάλλον επειδή μπορεί να δώσεις ένα αρκετά μικρό ποσό και να το αποδεχτούν. Οπότε δε μπορούν να σου δώσουν τα μίλια του business ναύλου.

Βέβαια έχεις όλα τα προνόμια της business κανονικά.
 
Εκτός απροόπτου (ναι, υπάρχουν και τέτοια) παίρνεις τα air miles που αντιστοιχούν στο αρχικό εισιτήριο.
 
Πάρτε μέρος στον 2ο γύρο για δώρο Screenshot_20220622-122729_Aegean Airlines.jpg
 
Εδώ και μήνες επιχειρώ να προσθέσω την πιστωτική μου κάρτα στην ενότητα "τρόπος πληρωμής" του προφιλ μου στο M&B και ενώ βάζω όλα τα στοιχεία, μόλις πατάω υποβολή επανέρχεται στη σελίδα και μου ξαναζητάει τα στοιχεία. Η απάντηση πριν πολύ καιρό του τηλεφωνικού κέντρου είναι ότι πρόκειται για βλάβη και αναμένεται να φτιαχτεί. Μετά από μήνες τίποτα ακόμα και πρέπει σε κάθε κράτηση να συμπληρώνω όλα τα στοιχεία αντί να τα βγάζει έτοιμα σαν αποθηκευμένη κάρτα. Και είναι και Aegean Bonus Visa. Πόσο δύσκολο είναι πια να το φτιάξουν μετά από τόσους μήνες...
Από τον Μάρτιο του 2022 που είχα κάνει το παραπάνω post, ακόμα παρουσιάζει σφάλμα στο να περάσεις την κάρτα σου στο προφίλ. Φαντάζομαι δεν έχω μόνο εγώ το ίδιο θέμα...
 
  • Like
Reactions: SGM
Πέρα απο το θέμα της πιστωτικής κάρτας, υπάρχει και το ακόμα πιο κουραστικό πρόβλημα να μην μπορείς να αποθηκεύσεις τα στοιχεία των μελών της οικογένεια σου, με συνέπεια κάθε φορά που θέλω να κλείσω ενα ταξίδι με τη σύζυγο και τα παιδιά να πρέπει να ξαναπερνάω τα ονόματα, και αρ. FFP, εκτός των δικών μου που συμπληρώνονται αυτόματα.
Το παράξενο είναι οτι έχουμε ήδη λογαριασμό "together" στο M&B.
Άλλες εταιρίες το κάνουν ;ήδη εδώ και χρόνια, πχ Ryanair
 
Τα στοιχεία συνταξιδιωτων εμενα τα κρατάει.
Αυτό που δεν κρατάει τώρα είναι τα στοιχεία εισόδου στο app και ζητάει συνέχεια ΟΤΡ.
 
Ακόμη και όταν πριν την είσοδο επιλέξεις το κουτάκι "Να παραμείνω συνδεδεμένος για τους επόμενους 6 μήνες"?
 
Ναι, και με ενεργοποίηση PIN & FaceID
 
Top