LGNX/JNX Naxos

Ναι, το γνωρίζω. Πηγαίνω Νάξο σε άτακτα χρονικά διαστήματα (μόνο για διακομιδές) και η τελευταία φορά που είχα πάει ήταν το 2008 ή αρχές 2009. Τότε το είχα ξαναδεί, αλλά δεν είχα φωτογραφική και από το κινητό βγήκε ένα αίσχος φωτό. Απλά το θυμόμουν και το ανέφερα. Η ουσία είναι, είναι ένα ιδιωτικό που ανήκει σε Έλληνα ή κάτι άλλο;
 
Το συγκεκριμενο το εχω δει πολλες φορες στα Μεγαρα,παιδια,αρα δεν πρεπει να ειναι αγνωστο στον Ελληνικο χωρο.
 
Με τι πιστοποιητικό πλοϊμότητας πετάει το N6925C αφού από 09 Μαρτίου 2007 το νηολόγιο ακυρώθηκε ως "export to Greece"; Εκτός αν πάει έρχεται από LGMG σε LGNX με κάποιο άλλο τρόπο... (επάνω σε νταλίκα και μετά καραβάκι)... :hello?:

Πηγή FAA
 
Βρηκα εδω σε αυτη την σελιδα http://www.flughafen-graz.at/home/saiso ... raz.en.php scheduled πτησεις απο GRANZ ΓΙΑ NAXO :shock: via LEMNOS και μου αρεσε...................(Ελπιζω να ειναι καλος οιωνος αν και αρκετα χρονια ερχονται καποια CHARTERS στο νησι)....................ANTE NA ΔΟΥΜΕ :)
....και από το μακρινό 2006 (σαν gioannis τότε, ήμουν κακό παιδί και μετανόησα - επέστρεψα σαν 13 !) η Sky express συνεχίζει να με - μας εκπλήσσει ευχάριστα και ελπίζω και καλότυχα με το εγχείρημα της να συνδέσει και πάλι την Αυστρία με τις Κυκλάδες το 2021. SKY express: Απευθείας πτήσεις από Αυστρία προς Νάξο, Πάρο και Σκιάθο - naxostimes.gr
 
Κάτι νέο και ενδιαφέρον είναι πως η ΟΑ3 δρομολόγησε και δρομολογεί κάποιες φορές ΑΤ7 στη γραμμή ATH-JNX (και όχι ΑΤ4). Υποψιάζομαι πως επιχειρεί με φορτίο έως 50 επιβάτες, αλλιώς θα το είχαμε δει να μένει εκεί φράγκαλο.
 
Τι είναι το φράγκαλο βρε; Ούτε το google δεν το ξέρει.
 
Και κάτι λίγο trash και λίγο πικάντικο στο παρακάτω άρθρο:


Προφανώς και δεν προκάλεσε "συναγερμό", αλλά αν υποθέσουμε ότι έγινε μια μικρή αναστάτωση, σημαίνει ότι οτιδήποτε μοιάζει με ή είναι (κανονικές) χειροπέδες είναι ύποπτο για την ασφάλεια της πτήσης; Και με ποιον τρόπο;
Ή απλά ο ελεγκτής ήταν μάλλον αρχάριος;

:7:
 
Σκουπίδι στο συρτάρι μου κάνει.
Τουρίστας στην Νάξο τον Γενάρη; :wall:
Άμα έβρισκαν κανένα μαύρο ματσούκι μέσα στις αποσκευές τι θα έκαναν; Προσαγωγή γιατί μπορεί να χρησιμοποιηθεί και σαν ρόπαλο;
Μας έχουν φλομώσει στις ανοησίες :mad:
Καλά το συγκεκριμένο μέσο πάει από το κακό στο χειρότερο :rolleyes:
 
Top