A380 της Air France εναντίον CRJ!

plekkas

Business-Class-Member
Εγγραφή
21/04/2006
Μηνύματα
437
Likes
0
Περιοχή
Αθήνα
Website
www.airpics.net
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
OAL
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGAV
Μέ πρόλαβες...

Εγώ το είδα στην
Καθημερινή

Το βιντεάκι πάντως φοβερό.Είναι αυτό που λένε "σε πήρε παραμάζωμα"....

Edit:Παρακαλείται ο moderator on duty να μεταφέρη αναλόγως το δικό μου post ώς σχόλιο στο θέμα που άνοιξε ο plekkas
 
Αυτό πρέπει να το δείχνουν στα safety demo των εταιριών, λίγο πριν πουν να παραμένουμε δεμένοι μέχρι να σταματήσει το αεροσκάφος. Αν υπήρχε επιβάτης ή πλήρωμα στο CRJ, πρέπει να έφαγε γερό ταρακούνημα - ίσως κ τραυματισμός...
 
Ο μπόγος ( :D ) άφησε και souvenir στο CRJ !!!

http://www.flightglobal.com/blogs/fligh ... 122072.jpg

P.S. Ο Θ. Δρακάκης στο δελτίο του STAR πριν από λίγο σχολιάζοντας το βίντεο έκανε μόνος του περιγραφή λέγοντας ότι βλέπουμε το Α320 της Air France να χτυπάει ένα Learjet... καλύτερα να άφηνε τον άνθρωπο από την αίθουσα σύνταξης να τα πει που φάνηκε να ξέρει 2 πράγματα παραπάνω για το συμβάν.
 
Μα τι διάολο, έχει κάποια σχέση ο επίτημος με τις παραγγελίες airbus της AF? Μπας και τις ευλογεί;;

Πραγματικά πάντως μιλάμε για απίστευτο γεγονός!! Δεν ξέρω τεχνικές λεπτομέρειες, αλλά ευτυχώς που έμεινε σε οριζόντια θέση το crj... Έτσι όπως σηκώνεται φαίνεται ότι θα μπορούσε να είναι χειρότερα τα πράγματα...
 
Καλά εσύ βιβλιοπώλης άνθρωπος, των γραμμάτων και των τεχνών βλέπεις STAR? :rant: :mrgreen:
 
ειπε το Α380 στο CRJ " Get out of my way....."
 
plekkas":2o46s1o3 said:
P.S. Ο Θ. Δρακάκης στο δελτίο του STAR πριν από λίγο σχολιάζοντας το βίντεο έκανε μόνος του περιγραφή λέγοντας ότι βλέπουμε το Α320 της Air France να χτυπάει ένα Learjet...

Προφανώς πρόκειται για το 320 της διαφήμισης της Aegean που μεταφέρει όλους αυτούς που έχουν κερδίσει δωρεάν εισιτήριο τόσα χρόνια :D
 
Στην AF Κ1 ήταν ο Τσακ Νόρις
 
ξερουμε ποιανου ηταν το λαθος?
 
Top