Αtlas-blue Μαρακές

red_fly9

Business-Class-Member
Εγγραφή
08/02/2008
Μηνύματα
387
Likes
0
Περιοχή
Athens
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
AEG
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
ΑΤΗE
Κατά αρχήν μιας και είμαι νέο μέλος και γράφω το πρώτο μου μήνυμα να σας πω συγχαρητήρια για το site είναι super!!! Πρόκειται να ταξιδέψω τον Ιούλιο στο Μαράκες μέσω Μιλάνου και σερφαρωντας για να φτιάξω το πλάνο του ταξιδιού ανακάλυψα την Αtlas-blue
Ξέρει κανείς να μου πει τίποτα?
Από ότι ειδα στο site της εταιριας μια χαρά μου φάνηκε για Low-Cost Airline.
Στις 23/7 MXP – RAK πεταει και η EZY αλλά δυστυχώς δεν την προλαβαίνω όποτε λες να κλείσω με την Αtlas-blue.

Σας ευχαριστώ
 
Re: Αtlas-blue Μαράκες

Κατ΄αρχην καλώς όρισες στο φόρουμ. Δεν έχω ταξιδέψει ακόμη με την εν λόγω εταιρία, αλλά δεν έχω ακούσει και αρνητικά σχόλια. Είναι μια θυγατρική εταιρία της Royal Air Maroc, οπότε δεν νομίζω να συναντήσεις προβλήματα ;)
 
Re: Αtlas-blue Μαράκες

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση!
Είμαι κι εγώ λάτρης των αεροπλάνων, των ταξιδιών και της περιπέτειας, εδώ και αρκετά χρόνια (με λιγότερες γνώσεις από ότι διαπιστώνω… :D ) αλλά όπου μπορώ να βοηθήσω... :idea: θα το κάνω μετά χαράς! Ακης
 
Re: Αtlas-blue Μαράκες

εμ,συγνώμη για το σχόλιο αλλά νομίζω είναι Μαρακές, όχι μαράκες..μαράκες είναι στη μουσική κάτι πράγματα που βαράνε για ρυθμό κάτι σαν τις καστανιετες..αν κανω λαθος διορθώστε με
 
Re: Αtlas-blue Μαράκες

(εμ,συγνώμη για το σχόλιο αλλά νομίζω είναι Μαρακές)

Συχωρεμένος! Συχωρεμένος! :)
Αμάν κι εσένα το μάτι σου, ούτε φιλόλογος να 'σουν… :) :)
αλλά δεν τα πάω και πολύ καλά μα την γραφή στα Ελληνικά,
Είχα συνηθίσει τα greeklish από τα μειλς!
 
Re: Αtlas-blue Μαράκες

κανενα προβλημα..και είμαι φιλόλογος!!(στην αγγλική όμως)
 
Re: Αtlas-blue Μαράκες

Akis":q16uqs44 said:
Είναι μια θυγατρική εταιρία της Royal Air Maroc, οπότε δεν νομίζω να συναντήσεις προβλήματα

Είχες δίκιο και μάλιστα τη βρήκα σε μερικά ξένα «on line bookings» να την πουλάνε σαν
‘Royal Air Maroc’ χωρίς να διευκρινίζουν ότι είναι Atlas Bleu
Θα σας πω νέα τέλος Ιουλίου που θα γυρίσω...
 
Είχα κλείσει εισιτήρια oneway για τέσσερα άτομα με την Atlas Blue για
Milan – Marrakech για τις 23/07 αλλά τελικά δεν θα καταφέρω να πραγματοποιήσουμε το ταξίδι. Πήρα σήμερα τηλέφωνο στην εταιρία να κάνω την ακύρωση με σκοπό ότι θα μου επέστρεφαν έστω πίσω τους φόρους αλλά μου είπαν επειδή δεν είχα αγοράσει μαζί με τα εισιτήρια και
ασφάλεια (που ήταν προαιρετική)
δεν δικαιούμαι τίποτα πίσω
Ξέρεις κανείς να μου πει τίποτα?

Ευχαριστω
 
Οι φόροι αεροδρομίων είναι ποσά τα οποία η εταιρία σου έχει χρεώση για τρίτους. Δεν έχουν καμιά σχέση με το αν έχεις αγοράσει κάποια ασφάλεια ή όχι.

Έχω ζητήσει και έχω πάρει πίσω από αρκετές εταιρίες τους φόρους (germanwings, Sterling, Air Berlin, Tuifly) χωρίς πρόβλημα. Αυτό που κάνω πάντα, είναι ότι επικοινωνώ με την εταιρία (γραπτά ή μέσω email) μετά το πέρας της ημερομηνίας πτήσης. Περίμενε να περάσει λοιπόν η 23/7 και στείλε ένα email ή ένα φαξ στην εταιρία. Στο τηλέφωνο συνήθως σου λένε ότι θέλουν αρκεί να μην πληρώσουν. ;)
 
thanks Aki
Θα ακολουθησω τις συμβουλες σου!!!
 
Top