Blue Bird Airways

Ετοιμάζονται για το δεύτερο..Το πρώτο άραγε το χρησιμοποιούν ή κάθεται;
 
Ακομα δεν εχουν ξεκινησει δρομολογια!
Μια φιλη μου εχει προσληφθει στην εταιρεια,κανανε εκπαιδευση στην Σοφια,τους πηραν μετρα για στολη και υποθετουν οτι θα ξεκινησουν απο Μαιο δρομολογια!!!
Ειδωμεν!!!
 
Άρχισαν καθόλου πτήσεις; Είχαν πάρει άδεια από την ΥΠΑ να κάνουν το ATH-LED αλλά από Αθήνα δεν έχουν ενεργοποιηθεί. Μάλλον ενεργούνται :D
Επίσης είχαν πάρει άδεια να κάνουν Ηράκλειο – Μόσχα, Κέρκυρα – Μόσχα, Ρόδος – Μόσχα, Ρόδος – Αγ. Πετρούπολη, Ηράκλειο – Καζάν, Ηράκλειο – Ροστόφ ον Ντον. Κάνουν κάποια κανονική πτήση ή ότι τους κάτσει από ναυλωμένες;
Ρόδος και Ηράκλειο με ακούει;
 
Καλά τι βύσμα έχουν ….
Ποιο κυβερνητικό στέλεχος κρύβεται πίσω από αυτή την εταιρεία και με την νέα υπουργική απόφαση πήραν τόσα δρομολόγια;
Έχουν τέτοιο πτητικό έργο που δικαιολογεί τέτοια επέκταση δρομολογίων;
Κατ εμέ πήραν ότι μπορούσαν και ότι τους κάτσει στο μέλλον, η γνωστή Ελληνική αρπαχτή επιχειρηματικότητα.
Ο Δημόσιος φορέας δεν έπρεπε όμως να ξέρει που δίνει τα δρομολόγια και εάν είναι ικανοί να φέρουν εις πέρας το πτητικό έργο. Μακάρι να είναι ικανοί και να το πραγματοποιήσουν, μην κόβουν τον δρόμο σε άλλους που θα μπορούσαν να κάνουν καλύτερα το έργο.
Τα δρομολόγια που πήραν είναι:
Αγ. Πετρούπολη – Ηράκλειο (ανταγωνιστής Α3)
Αγ. Πετρούπολη – Χανιά
Αγ. Πετρούπολη –Κως (ανταγωνιστής Α3)
Αγ. Πετρούπολη –Καστοριά
Μόσχα – Ηράκλειο (ανταγωνιστής SkyExpress) μόνο σε αυτό είχαν δραστηριοποιηθεί
Μόσχα – Κως (ανταγωνιστής Α3)
Μόσχα – Χανιά
Μόσχα – Άραξο
Μόσχα – Καστοριά
Μόσχα – Σαντορίνη
Ροστόφ επί Ντον – Ηράκλειο (ανταγωνιστής Α3)
Καζάν – Ηράκλειο (ανταγωνιστής Α3)
Καζάν – Καστοριά
Κωνσταντινούπολη – Ηράκλειο
Κωνσταντινούπολη – Θεσσαλονίκη
Τελ Αβίβ – Ρόδο.
Εάν είναι άξιοι ΚΑΛΗ τους ΕΠΙΤΥΧΕΙΑ. :great:
 
Να συμπληρώσω ότι κάνει επίσης και το δρομολόγιο Τελ Αβίβ – Κω. Έχω δει το SX-DAV αν δεν κάνω λάθος στον ΚΑΚΩΙ.
 
Ο Ρωσικός τουρισμός θα είναι ο κύριος προορισμός στην Ελλάδα σε λίγα χρόνια.Ήδη οι Ρώσοι αυξάνονται κάθε χρόνο περίπου 30% αν μπορέσει η εταιρεία να το εκμεταλλευτεί αυτό τότε το μέλλον της ανήκει!!!!! :great: :great:
 
nclpao13":3gvvv9es said:
Να συμπληρώσω ότι κάνει επίσης και το δρομολόγιο Τελ Αβίβ – Κω. Έχω δει το SX-DAV αν δεν κάνω λάθος στον ΚΑΚΩΙ.
Μάλλον ισχύει! Έχω πετύχει πλήρωμα της Blue Bird σε πτήση ΑΘήνα-Κω ΟΑ με σκοπό να κάνουν πτήση μετά από Κω!
 
Top