Coronavirus και αεροπορία - Εξελίξεις και επιπτώσεις

Ένας τρόπος για να βρείτε τουλάχιστον ποιές πουλάνε εισιτήρια είναι στο Google Flights:
Διαλέγετε "Εξερεύνηση" από one-way Χανιά, χωρίς να βάλετε προορισμό, στο "Ημερομηνία" -> "Ευέλικτες ημερομηνίες" -> Μάιος και στον χάρτη επάνω "Μόνο χωρίς στάση" και θα βγάλει ημερομηνίες με την φτηνότερη πτήση (ή απλά κλικ εδώ).
 
Ευχαριστώ, και εμένα αυτός ηταν μεχρι τώρα ο τρόπος μου, αλλά δεν δείχνει πτήσεις πχ απο charter flights που δεν ειναι προς πώληση, οπως Novair (scandinavia) Enter Air (poland) etc.

Και πάλι ευχαριστώ
 
Last edited by a moderator:
Δικαιώθηκε η Ryanair – Άκυρες οι κρατικές ενισχύσεις σε KLM και TAP

 
Πέταξα Παρασκευή από Θεσσαλονίκη προς Βερολίνο και επέστρεψα χθες.
Πουθενά κανένας δεν πιστοποίησε τα έγγραφα που τους έδειχναν. Μόνο οπτικά τα κοίταζαν. Και στην Ελλάδα και στο Βερολίνο.
Ούτε ένας δεν σκαναρε τα QR.
Στον έλεγχο των plf, στην Θεσσαλονίκη και Αλίκη Βουγιουκλάκη να έγραφαν τα χαρτιά δεν θα με σταματούσαν.
Ουτε ένας έλεγχος της προκοπής.
 
Σε χθεσινή άφιξη μου από Ιταλία με aegean και ενώ παρκαραμε σε φυσούνα εντός σενγκεν (Β κατι..), μας βγαλανε απο τη σκάλα της φυσούνας και μας στοιβάζανε σε λεωφορεία σαν τις σαρδέλες... στον ελεγχο απλά κοιτούσαν αν έχεις plf χωρίς πολλά πολλά... Το πιστοποιητικό δεν μας το ζητήσαν πουθενά, ούτε στην αναχώρηση. Γενικά προ covid νομίζω ήταν πολυ πιο πρακτικές οι διαδικασίες και είχε σαφώς λιγότερο συνωστισμό. Τώρα σε υποχρεώνουν να στήνεσαι σε ουρές.
 
Το εργαστήριο που κάνει pcr test στο αεροδρόμιο γνωρίζετε σε πόσο χρόνο βγάζει αποτέλεσμα αν κάνεις τεστ Κυριακή πρωί;
 
Καλοκαίρι 2020 και εν μέσω καραντινών απόδραση σε "αεροδρόμιο... covid" για τα δεκάδες stored Airbus, αφού η Τουλούζη δεν είχε άλλο διαθέσιμο χώρο για parking. Ακόμα νωπές οι μνήμες από το μοναδικό θέαμα και τις επιπτώσεις της πανδημίας

 
Τι λαβρακι εβγαλες..Εχει πιασει αισιως τα 14+ ετη storage! Βασικα δεν περιμενα να εχει και κινητηρες ακομα..
 

Attachments

  • Screenshot_459.jpg
    Screenshot_459.jpg
    52,8 KB · Προβολές: 35
  • Screenshot_460.jpg
    Screenshot_460.jpg
    57,7 KB · Προβολές: 36
Top