Διαγραφη

makedonas

Concorde-Class-Member
Εγγραφή
06/09/2003
Μηνύματα
5.934
Likes
0
Website
avianewsgr.blogspot.com
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
RUS
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
EDDM
Λοιπον..


Φτασαμε και εδω....



Θα αναρωτηθητε το γιατι, μετα απο σχεδον 6 χρονια, κλπ κλπ κλπ. Απλα. Γιατι στα ματια καποιων ειμαι το κακο παιδι. Ναι. Μερικες φορες το παρατραβηξα, αγανακτισμενος ισως με αυτα που εβλεπα, ασυναρτησιες χωρις ιχνος λογικης, αλλα και μηδενικη αντιδραση. Αλλες φορες σκασμενος απο την μερα που ειχε περασει εβγαζα το αχτι μου εδω. Σιγουρα και στις 2 περιπτωσεις η αντιδραση μου δεν ηταν η αρμοζουσα. Το τι εχω ακουσει (διαβασει) και απο επισημους και ανεπισημους του σαιτ σε αυτα τα χρονια δεν το ξερω πια, εχω κανει φορματ - ηταν παρα πολλα. Για τις οποιες φορες ειχαν δικιο το παραδεχτηκα. Υποτιθεται οτι υπαρχει ελευθερια λογου, σκεψης και εκφρασης. Το να μου πουνε οτι καθε δευτερο μου ποστ ειναι για σβησιμο ομως το θεωρω εξυβριστικο. Σιγουρα απο τα 5000+ ποστ δεν ειναι ολα διαμαντια. Σιγουρα εμπαινε κατι το οποιο δεν αρμοζε - αλλωστε δεν ημουν ο μονος - απλα ημουν αυτος που εγραφε τα πιο πολλα, οποτε..... Σιγουρα μπηκα στην μπουκα απο αρκετα μελη. Δεν θα ζητησω συγγνωμη γιατι εξεφραζα τις αποψεις μου, αλλα θα ζητησω συγγνωμη γιατι εδω δεν ηθελα κανεναν για εχθρο. Δεν ηθελα να ειμαι μοντ στη θεση του μοντ, δεν ηθελα να ειμαι ο βασιλιας εδω με 3000 υπηκοους, δεν ηθελα τιποτε! Μονο να εκφρασω την αποψη μου. Καποια στιγμη ελαβα ενα πολυ κατατοπιστικο ΠΜ... Αφου κουραστηκατε λοιπον κυριοι να στελνετε ποστ μου στα σκουπιδια (ναι το ειδα και αυτο γραμμενο, οπως ειδα ενα ποστ απο ενα μελος [που δεν κατηγορω και δεν θιγω γιατι δεν φταιει και εχει προσφερει και προσφερει αριστη δουλεια στον τομεα της ελληνικης αεροπορικης ενημερωσης - αλλα ηταν το φυτιλι για την αποφαση μου], να ειναι αντιγραφη του δικου μου που ειχε γινει νωριτερα, με το δικο μου κατεληγμενο στα σκουπιδια, αλλα του παιδιου οχι!) σας απαλλασω απο την μικροτητα μου! Στην πραγματικη ζωη καταλαβαινομαστε αριστα με τα εγχρωμα παιδια.. Εδω δεν ξερω τι γινεται...


Οσοι γελασουσατε με τα ανεκδοτα μου γελασατε.. Οσοι μαθατε κατι απο τα λιγα πραγματακια που ηξερα, μαθατε.. Τα ποστ μου και τις φωτο μου δεν πιστευω να τα σβησει ο Ακης, αλλωστε του ζηταω εγω αυτο που του ζητησαν και αλλοι, και πολλες φορες τον βαλανε σε διλλημα... Του λυνω λοιπον το διλλημα.. Αλλα οχι με σκυμενο το κεφαλι ρε γαμωτο. Οσοι τσαντιζοσασταν οταν εγραφα κατι που δεν γουσταρατε, τσατιστικατε. Τωρα ΤΕΛΟΣ!! Οι πρωτοι θα στεναχωρηθουν, οπως και εγω που εμμεσως πλην σαφως και ισως υποσυνηδητως οδηγηθηκα σε αυτην την αποφαση, οι δε δευτεροι θα χαρουν..

Στεναχωριεμαι με τους πρωτους και χ€στηκ@ με τους δευτερους. Ετσι απλα.

Η σελιδα αυτη ηταν για 6 χρονια ο οδηγος μου και βοηθος μου (σε ενα προτζεκτ που ξερουν μερικοι), ηταν η παρεα μου. Ηταν ο τοπος που με βοηθησε να γνωρισω λαιβ πολλα και αξιολογα ατομα, ο τοπος που εμπλουτιζε τις γνωσεις μου σε αεροπορικα θεματα αλλα και στα ελληνικα αεροπορικα δρωμενα, αισθανομουν ανετα. Δυστυχως τωρα οχι πια. Και μερικοι θα βιαστουν και θα πουν οτι εγω φταιω. Αναλογα με το απο ποια κλικα το βλεπει κανεις... Μπορει να ειναι εσφαλμενη η αποφαση μου αυτη. Σιγουρα αρκετοι θα χαρουν να με ξεφορτωθουνε. Σε αυτη την φαση δεν με απασχολει, τα ειπαμε πιο πανω. Τωρα θα φανει πιος ειναι φιλος και ποιος εχθρος.. Πριν μερικα χρονια ειχα δηλωσει δημοσια την αποχη μου (σε λεπτομεριες δεν μπαινω, οι παλιοι τα θυμουνται) - τωρα ζηταω την διαγραφη μου για να μην μπω αλλο εδω. ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ. Και με βαση το περιεχομενο ενος μηνυματος που πηρα πιο πριν, θεωρω σκοπιμο να ζητησω την διαγραφη μου. Ξερω οτι θα βγουνε Κασσανδρες και θα πουνε ας προσεχα, ας αλλαζα (δηλαδη να προσποιουμουν καποιον που δεν ημουνα, με απωτερο σκοπο να μην στεναχωρεθουν καποιοι αλλοι? Τι λετε ορε! - πριν απο μερικες μερες πηρα ΠΜ απο εναν εδω μεσα που τον ενοχλησε υποθετω το γεγονος οτι ειμαι τοσες πολλες ωρες την ημερα στο φορουμ και αν εχω παρει τον υπολογιστη αγκαλια, αν δουλευω και λοιπα ευτραπελα!!!! ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ ΡΕΕΕΕΕ?!?!??! Σε ποιον απο σας θα δωσω αναφορα το τι κανω, ποσες ωρες ειμαι σε μια σελιδα, αν σκρολαρω στο φορουμ την ωρα που πηδαω, και αν παιρνω το νοουτμπουκ στη χεστρα?!?!), θα πουνε οτι προκαλεσα την αντιδραση του Ακη. Καλε μου φιλε σε ευχαριστω που με ανεχτηκες 6 χρονια, παρα το γεγονος οτι σου πρηζαν τα παπαρια μερικοι για την διαγραφη μου και παρα το γεγονος οτι και εσυ τσατιζοσουν με τις δημοσιευσεις μου μερικες φορες. Δεν θα μπω σε λεπτομεριες, θα σου στειλω αποχαιρετιστηριο ΠΜ.

Ηδη ξερω ποιοι θα ανοιξουν σαμπανιες με την αποφαση μου.. ΝΑ!


Με το ποστ αυτο ζητω την διαγραφη μου απο αυτο το φορουμ, την Δευτερα μετα τις 0000. Το εαν θα ειναι πιο μετα δεν με απασχολει. Εως τοτε θελω να δωσω στα ατομα που εκτιμω και σεβομαι εδω και το ιδιο κανουν αμοιβαια, την ευκαιρια να μου δωσουν στοιχεια επικοινωνιας τους (email, skype, facebook κλπ).


Αποτι φαινεται ο κυκλος αυτος εχει κλεισει.



airliners.gr σε ευχαριστω....

Θα σε εχω απο τις καλυτερες πλευρες σου στην καρδια μου!
 
Makedona δεν σε ξέρω καθόλου αλλά ταυτόχρονα ξέρω...
Τί ξέρω?
Δεν θα πω τις καλσσικές μπούρδες οτι είσαι παλιός και τέτοια αφού αυτά τα θεωρώ ΕΣ (όποιος πήγε καταλαβαίνει)...
Αυτό που θα σου πώ είναι οτι ξεκίνησα να σε διαβάζω αδιαφόρα, μετά νευριασμένα και στο τέλος κόντεψα να στείλω ΠΜ για την πάρτη σου (όχι με καλό σκοπό βέβαια :mrgreen: )...
Τελικά όμως όσο περνούσαν οι εβδομάδες κατάλαβα ότι είσαι αυτός που δείχνεις, οτι είσαι original ρε γαμώτο σε μια εποχή copy-paste...
Είτε χρήσιμα πράγματα έγραφες, είτε έβριζες είτε προσέφερες κάτι απ τις γνώσεις σου (όποιες και αν είναι αυτές), εγώ, όπως πιστεύω και πολλοί άλλοι, σε διαβάζαμε γιατί είσαι one of a kind in here...
Τώρα αν ενόχλησες, νομίζω οτι έτσι είναι η ζωή γενικά. Άλλοτε ενοχλούμε, άλλοτε ενοχλούμαστε κτλ κτλ κτλ . Απλά πρέπει να ξέρουμε να ζούμε με αυτά και να τα διαχειριζόμαστε σωστά...
Δεν θα σου πώ μείνε, φύγε ή δεν ξέρω και εγώ τι....
Αυτό που μπορώ σίγουρα να σου πω-ότι και αν αποφασίσεις-keep up και stay original.
Τhanks for your time :great:
 
αδερφε στεφο,
Σκληρη αποφαση αυτη που πηρες..καποιες συμπεριφορες σου δικαιολογουνται καποιες όχι.δυστυχώς όμως αφου πηρες την απόφαση και πολυ περισσοτερο αφου την ανακοίνωσες σημαίνει οτι ξέρεις τι κάνεις..δεν υπάρχει λογος να σου πω να μην το κάνεις..you may proceed as you desire
εχει γεια και ανεβαζε καμια φωτο να σε γουστερνουμε που και που
τολης
 
Φιλε μου
θυμάμαι πέρυσι οτι ανεβαίνοντας στη συμπρωτεύουσα πέρασα δυο φορες απο το μαγαζί σου χωρίς να σταματήσω ,μόνο και μόνο για να δω ποιος ειναι αυτός που γράφει τοσο συχνά εδω μέσα και μας κρατα ζωντανούς εμας που απλα και μονο διαβάζουμε (χωρις να γραφουμε και πολυ συχνα). Σίγουρα η απόφαση σου είναι σωστή (γιατί αφού εσύ έτσι πιστεύεις) αλλά είναι μια απώλεια ,όπως και του captain που έφυγε απο εδώ πριν καιρό. Αραιώνουμε και μαραζώνουμε φίλε μου . Ελπιζω αυτη η μικροπρέπεια εδω μέσα να μην οδηγήσει αυτό το forum στο κλείσιμο.

Υ.Γ. Την επόμενη φορά θα σταματήσω να τα πούμε απο κοντά .
 
Τελικά υπάρχουν άνθρωποι που όχι μόνο μετράνε τα ποστ, αλλά κρίνουν και τον άνθρωπο και το περιεχόμενο από το πόσες φορές έχει πατήσει "Υποβολη". Ας είναι... Δεν θα κάτσω να κρίνω. Στέφο θα σου στείλω σύντομα λεπτομέρειες δικές μου (e-mail κ links).
:banana: :banana:

Edit: Λοιπόν, 1 ώρα μετά, πιο ήρεμος και χωρίς συναισθηματισμούς, έχω να πω αυτό:
Φίλε Στέφο, γνωρίζεις πως κανένα φόρουμ δεν βασίζεται σε ένα μόνο άνθρωπο. Όσο γνώστης και να είσαι, όσο και να προσφέρεις, το airliners.gr θα επιβιώσει και χωρίς εσένα (ευτυχώς φυσικά). Ο μόνος που μπορεί να βγει ζημιωμένος από την διαγραφή του λογαριασμού σου, είσαι εσύ.
Φυσικά και δεν σε νοιάζει, γιαυτό και πήρες την απόφαση της αποχώρησης από το φόρουμ. Προτιμάς να είσαι original και να μην αρέσεις, παρά να κάνεις μόκο για να ικανοποιηθούν οι άλλοι και να σε δέχονται στην παρέα τους. Προς τιμήν σου αυτό.
Από την άλλη όμως, θα σου λείψει η παρέα μας. Και εμάς η δικιά σου.
Αφού όμως πήρες την απόφασή σου (και ελπίζω να την πήρες ήρεμα και όχι εν βρασμώ), εγώ θα την σεβαστώ και πιστεύω όλοι θα κάνουν το ίδιο. Τώρα, αν κάποιοι χαίρονται, εχεσθήκαμαν. Έτσι κι αλλοιώς, φεύγεις, δε σε νοιάζει...

ΥΓ Έχω πάρει λαπτόπι στη χέστρα. Όχι για φόρουμ, αλλά είχα φάει κόλλημα με ένα παιχνίδι μάνατζερ 15 χρόνια πριν.... Καλή φάση είναι, αλλά μετά τη μία ώρα πιάνεσαι και θες γερανό για να βγεις.....
 
Θα ηθελα να τονισω οτι ανοιχτα πλεον δεν θελω να κανω καποιο σχολιο για την αποφαση μου, με σκοπο την διατηρηση της ηρεμιας στο φορουμ. Στα μελη που θα γραψουν εδω θα απαντησω μονο με ΠΜ!

Αλλη μια φορα θελω να ευχαριστησω ολα τα παιδια που ολα αυτα τα χρονια εγιναν η εικονικη μου οικογενεια. Προς τα νεοτερα μελη θελω μονο να πω: Να ειστε παντα αυτοι που πραγματικα ειστε. Παρα τις οποιες διαφορες που εχουμε ολοι οι ανθρωποι (κατι πολυ φυσιολογικο) και τις διαφορετικες αποψεις (ακομα πιο φυσιολογικο και απαιτητικα θεμιτο) μην ξεχναμε ενα πραγμα. Οτι ΕΔΩ ΜΕΣΑ εχουμε ΟΛΟΙ μια κοινη αγαπη, ενα κοινο σημειο αναφορας. Την αεροπορια, σε οποιαδηποτε μορφη της, ασχετα με το πιο βαθμο σχεσης εχουμε, ασχετα με το ποσα χρονια ασχολουμαστε με το χομπι μας (τυχεροι αυτοι που το χομπι τους το εκαναν επαγγελμα.. μπραβο παιδια, εσεις ειστε στην ουσια οι ανθρωποι που πρεπει να καθοδηγουν και ειστε οι εν δυναμει δασκαλοι πανω στον τομεα.) Καλα αρχιζουμε ενα ποστ.. Πως το καταληγουμε ομως... Ειδικα οταν προκειται για ενα απο τα τελευταια.. :cry:



Θα προσπαθησω ετσι:
...
 
Εγώ θα σου πω να μείνεις!
Να αναθεωρείσεις την απόφασή σου! Δε μπορώ να ξέρω το περιεχόμενο του ΠΜ που έλαβες, αλλά δεν είναι κρίμα όπως λες και εσύ 6 χρόνια είναι αυτά...
Είμαι από αυτούς που πιστεύουν ότι σίγουρα θα είσαι απώλεια!
Αλλά μην παίρνεις αποφάσεις "εν θερμώ"! Μείνε λοιπόν Στέφο! Είμαι από αυτούς που χαίρομαι να διαβάζω τα ποστς σου! Είσαι σίγουρα ένας άνθρωπος με πολύ χιούμορ και έξυπνο χιούμορ.
Τα υπόλοιπα με ΠΜ! ;)
 
Θα συμφωνήσω με τον flightnumber. Φίλε makedonas, να μείνεις!!
 
Απλά, ο άνθρωπος έχει πολλά πράγματα να πει. Δεν έχω χρόνο να παραθέσω ποστ του Μακεδόνα: άλλα σοβαρά και με περιεχόμενο, άλλα χιουμοριστικά, άλλα για μια μικρή παρέμβαση και άλλα εντελώς trashy για το χαβαλέ.

:arrow: Αφήστε τον να έχει 4 λογαριασμούς, έναν για κάθε είδος ποστ. Έτσι, και ο Στέφος θα μπορεί να λέει τη γνώμη του, και δεν θα έχει τεράστιο αριθμό ποστ ώστε να θίγονται κάποιοι.... :banana:
 
ειναι περασμενες 12..μακεδονα εισαι παρελθον ή οι mods δεν εκαναν δεκτη την παραιτηση σου?
 
Top