Δρομολόγια Aegean

• Thread starter mrk
  • Ημερομηνία δημιουργίας

aakunz

Concorde-Class-Member
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
GRL
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGKC
Στα FAQ's της υπηρεσίας λέει τα εξής ενδιαφέροντα:

- Επί του παρόντος δεν είναι δυνατή η συγκέντρωση μιλίων για αγορές προϊόντων DoHop.
- Τυχόν αλλαγές, πρέπει να γίνουν από τον ίδιο τον επιβάτη μέσω του ιστοτόπου της εκάστοτε αεροπορικής και στη συνέχεια, να ενημερωθεί η DoHop.
- Αν κάτι πάει στραβά, μιλάτε με DoHop, όχι με Αιγαίου.

Αν και οι προορισμοί είναι αξιόλογοι, έχω την εντύπωση ότι η υπηρεσία στοχεύει σε συγκεκριμένη κατηγορία επιβατών, αφ' ενός budget conscious, αφ' ετέρου με αρκετή διάθεση, ενέργεια και χρόνο να αντιμετωπίσουν την πρόκληση ενός τέτοιου ταξιδιού: κάτι σαν τον Ευτύχη Μπλέτσα, ένα πράγμα... Για τους υπόλοιπους, τους όχι και τόσο happy travellers, αντί για μήλα Ζαγορίν και μπισκότα Βιολάντα, πάρτε μαζί σας ένα ή περισσότερα κουτάκια με χάπια υδροχλωρικής βουσπιρόνης. Αν και δε θα σας λύσει το πρόβλημα ενός missed connection, εν τούτοις είναι πολύ καλό αγχολυτικό.

nick7488

Economy-Class-Member
AMX
EDDF
Το πλεονέκτημα τιμής που μπορεί να έχεις μέσω του Dohop δεν είναι αμελητέο, στην οποία περίπτωση, αν υπάρχει κάποιου είδους προστασίας, θα λειτουργήσει.
Το να επιλέγεις πώς και που ξοδέψεις τα χρήματα σου δεν σε κάνει κατ' ανάγκη budget conscious. Για μερικούς, σημασία έχει ο προορισμός και όχι η πτήση.
Όσο περισσότερο ταξιδεύει κάποιος, τόσο λιγότερο άγχος έχει για το αν κάτι πάει στραβά με τον προγραμματισμό. Δεν μιλάω για επαγγελματικά ταξίδια φυσικά.

sv1xv

Concorde-Class-Member
Website
sv1xv.blogspot.com
BAW
LGEL
TWITTER
SV1XV
έχω την εντύπωση ότι η υπηρεσία στοχεύει σε συγκεκριμένη κατηγορία επιβατών, αφ' ενός budget conscious, αφ' ετέρου με αρκετή διάθεση, ενέργεια και χρόνο να αντιμετωπίσουν την πρόκληση ενός τέτοιου ταξιδιού: κάτι σαν τον Ευτύχη Μπλέτσα, ένα πράγμα...
Είναι οι Budget Concious, οι οποίοι εν ανάγκη κοιμούνται στα παγκάκια του αεροδρομίου.

kapvit

Economy-Class-Member
AEE
LGRX
Νέες πτήσεις Αθήνα (ATH) - Νιούκασλ (NCL) μόλις ανέβηκαν από την Aegean από 14 Ιουνίου 2023 , 2weekly κάθε Τετάρτη και Κυριακή!

IATA

Business-Class-Member
Εμένα δε μου τις βγάζει. Στο aegeanair.com ?

nick7488

Economy-Class-Member
AMX
EDDF
Το βγάζει στο schedule για την ώρα.
Ανέλπιστο αλλά καλοδεχούμενο. Να δούμε βέβαια τι θα παραμείνει τελικά.
Νομίζω είναι καλή κίνηση όπως έχω αναφέρει σε παλαιότερο post. :great:
Υπάρχει ακόμα μεγάλο περιθώριο για τον AIA.