Ελεγκτής Εναέριας Κυκλοφορίας (ΕΕΚ)

Zkts":2tp3lgce said:
Η καταγγελία και όλα όσα αναφέρετε τόσο φυσικά κάποιοι μπορεί να δικαιώνει αυτούς που νιώθουν ότι αδικηθηξαν κ που προφανώς δεν πήγαν τόσο καλά..υπάρχουν άτομα που και σωστά ήταν κατά τη διάρκεια της εξέτασης και καλά πήγαν..Αν είχατε γράψει καλά θα μιλούσατε τωρα;ας μιλουσατε/μιλούσαμε εκείνη την ώρα που έπρεπε..

Εγω εγραψα καλα αλλα η διαδικασια ηταν αδικη και αυτο ειναι αξιο αναφορας και καταγγελιας
 
Zkts":1rcazznz said:
Η καταγγελία και όλα όσα αναφέρετε τόσο φυσικά κάποιοι μπορεί να δικαιώνει αυτούς που νιώθουν ότι αδικηθηξαν κ που προφανώς δεν πήγαν τόσο καλά..υπάρχουν άτομα που και σωστά ήταν κατά τη διάρκεια της εξέτασης και καλά πήγαν..Αν είχατε γράψει καλά θα μιλούσατε τωρα;ας μιλουσατε/μιλούσαμε εκείνη την ώρα που έπρεπε..

παιδικο επιχειρημα.


εχω γραψει πολυ καλα ομως αν ειχα πληροφοριση για τα θεματα θα εγραφα ακομα καλυτερα. Μπορει και να ειμαι μεσα ηδη μπορει και οχι.

Αν εδινα σε επομενη βαρδια και ηξερα καποια θεματα πιθανον να ειχα παρει 2-3 μορια ακομα. Αυτα τα 2-3 μορια μπορει να ειναι κρισιμα για την τελικη καταταξη μου και τελικα την προσληψη ή οχι.
 
Εγώ φίλε μου έκανα παρατήρηση στον διπλανό μου την ώρα που έγραφε ενώ δεν έπρεπε την ώρα που τελειώσαμε και οι υπόλοιποι διπλανοί απλά κοιτούσαν....λες και δίναμε διαγώνισμα ιστορία β΄ λυκείου. ΑΝ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΠΡΩΤΑ δεν υπερασπιστούμε τον εαυτό μας τότε από τους δημ. υπαλλ. μην περιμένετε και πολλα. Τους εξήγησα οτι κατα τη διαρκεια άντε να το καταλάβω δεν μπορούν να διακόψουν αλλά στο τέλος παιδική χαρά , τι ξεφτίλα ήταν αυτή , το πιο απλό να φωνάξουν απο τα μεγάφωνα τα τετραδια κλειστα και τα στυλό κατω, τι να πω...Φεύγοντας τα ''έψαλα'' και σε 2 επιτηρήτριες και αρκέστηκαν στο έχετε δίκιο, εξαρτάται τον επιτηρητή, είναι απειροελάχιστο το ''αβαντάζ'' και κάτι άλλες π@π@ριες. Τους επισήμανα να προσπαθήσουν τουλάχιστον στους επόμενους να μην ξαναγίνει αλλα με έγραψαν κανονικότατα από τι φαίνεται. Καθόμουν πίσω και πλάι και όντως ήταν πιο δύσκολο.
 
Θεωρώ ότι τα θέματα ήταν ευκολά και αυτό ειναι κακό!
Γιατι? γιατι θα κριθεί απο το λεκτικό ποιοι θα γίνουν ελεγκτές και οχι απο το ειδικό (όπως και θα επρεπε). Στο ειδικο τα πραγματα θα κριθουν στον ποντο

Η επιτηρηση ηταν ελεεινή! υπήρχαν ατομα που εγραφαν σε γκρι οθόνη και στα χερια τους.
Είμασταν πολυ κοντα ο ενας στον αλλο! εγω μπορουσα να δω το γραπτό και των 3ων ατόμων μπροστα μου!

Ολοι ειχαμε τα ΙΔΙΑ θεματα με ελαχιστες παραλλαγες! πχ το ονομα του πιλότου ή αν το αεροπλάνο πηγαινε Ρωμη ή Αμστερνταμ
ειχαμε ΟΛΟΙ τις ιδιες εικόνες.
Ξερω ατομο απο τη σειρα του που ετρεξε να ενημερώσει φιλο που εγραφε στην τελευταια σειρα

ααα και για του λογου το αληθες..
κατω ειναι μερικες απο τις εικονες μας

http://static.businessinsider.com/image ... /image.jpg
http://www.trbimg.com/img-5813d1fd/turb ... e-20161028
http://cdn.bgr.com/2015/09/princess_jul ... &strip=all

οπότε ΟΧΙ!
ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΚΟ
προφανώς προωθούσαν καποιους δικούς τους και ευνοηθηκαν οι τελευταιες σειρες!

Εδω υπηρχε μανα εξω απο το Δημοκριτο απο τις 9 η ωρα για να μαζευει θεματα για το γιοκα της που εδινε στη τελευταια σειρα!
προφανώς θα την έχει και στον πυργο να του σημειώνει τις πτήσεις
 
Το όνομα του πιλότου ποιο ήταν τελικα;
 
Και το 2008 ήταν τα ίδια τα θέματα σε όλες τις βάρδιες.
Επίσης πολλοί έγραφαν όταν δεν έπρεπε ή γυρνούσαν πίσω σε προηγούμενες ερωτήσεις για να συμπληρώσουν.
Κάποιοι επιτηρητές ήταν αυστηροί και κάποιοι όχι. Θα μπορούσε βεβαίως να υπάρχει καλύτερη οργάνωση για να είναι δίκαια τα
πράγματα για όλους τους υποψηφίους. Δεν έχω υποψην μου προσφυγές ή καταγγελίες που να έγιναν τότε.
Προφανώς στις ερωτήσεις που είχαν σχέση με την αντίληψη και την απομνημόνευση, δεν θα μπορούσε να ωφελήσει
κανέναν υποψήφιο η διαρροή κάποιων θεμάτων.
Θεωρώ επίσης ότι ο μέσος υποψήφιος δεν θα ήταν δυνατόν βγαίνοντας από μια τόσο νοητικά δύσκολη και πρωτόγνωρη
εξέταση να θυμάται λεπτομέρειες για να τις πει σε άλλον. Ίσως μετά από λίγες ώρες με ήρεμο μυαλό.
Τώρα, θεωρώ ότι στις ερωτήσεις που σε ρωτούσε λεπτομέρειές να προσέξεις, πχ στις εικόνες, που μάλλον ήταν εύκολες ερωτήσεις, ή στις συνομιλίες, ίσως θα έπρεπε να υπάρχουν σε κάθε βάρδια διαφορετικά θέματα. Και αυτό επειδή στο τέλος θα κριθεί στο εκατοστό η επιτυχία κάποιου.

Καλή τύχη σε όλους/όλες
 
Παιδιά, λυπάμαι για ολα αυτά που διάβασα γιατί ήθελα να πιστεύω οτι θα ηταν αξιοκρατική διαδικασία. Έστειλα κι εγω την καταγγελία μου στον ΑΣΕΠ και θα πρότεινα να κάνετε το ίδιο. Μόνο αν φτάσει μεγάλος αριθμός καταγγελιών πιστεύω να θορυβηθούν και ίσως κάνουν κατι.
 
Συμφωνω με τους παραπανω. Γελοιο το οτι επι σχεδον 5λεπτα! μετα το τελος υπηρχαν ατομα που εγραφαν ακομα στην ζουλα, ενω οι επιτηρητες μαζευαν τα τετραδια των υπολοιπων. Και γενικα γελοια η επιτηρηση. Καθε επιτηρητης ειχε μολις 10 ατομα να ελεγξει και δεν μπορουσε. Ελεος. Ας πανε σε καμια εξεταση ielts να μαθουν. Αλλα γενικα τι να λεμε? Αυτο ειναι το ελληνικο κρατος και ελληνικη νοοτροπια. Αυτο που λετε οτι ηταν ιδια τα θεματα, θα φανει αν ευνοηθηκαν οι τελευταιοι απο τις βαθμολογιες. Αν εχει διαφορα η σειρα απο Τ επωνυμο και μετα σημαινει οτι οντως ηταν ευνοημενοι.
Για επαναληψη, δεν ξερω αν θα ηταν δικαιο για τους περισσοτερους που συμμορφωθηκαν στις οδηγιες. Κακα τα ψεματα για λιγα ατομα δεν γινεται να επαναληφθει η διαδικασια.
Και ενα τελευταιο σχολιο. Θεωρω οτι τα ατομα της θεωρητικης ειχαν πολυ μεγαλυτερο προβαδισμα απο οσους ειναι θετικη γιατι στο 1ο μερος εμφανως ειχαν πλεονεκτημα, ενω στο 2ο ηθελε μονο μνημη και συγκεντρωση. Το "μαθηματικο" ας πουμε μυαλο ευνοηθηκε σε 2 μολις ερωτησεις. Οχι βεβαια οτι χρειαζεται θετικο μυαλο για ελεγκτης απλα ενα σχολιο γενικο κανω.
 
Top