Ελεγκτής Εναέριας Κυκλοφορίας (ΕΕΚ)

Πολύ σωστά αυτά που λες dimzan. Η ξαδερφή μου έγραψε στα ίδια θέματα μετά από μένα αποδεδειγμένα! Αυτό μπορούμε να το δημοσιοποιήσουμε κάνοντας λόγο για τις βάρδιες και ότι δεν γράφαμε όλοι την ίδια χρονική στιγμή με την τελευταία στις 8 ηώρα! Πού έχει ξανακουστεί αυτό; Θα είναι πιασάρικο θέμα για τα μέσα μαζικής ενημέρωσης και τα άλλα μέσα και μπορούμε έτσι να ακουστούμε άμεσα πριν βγάλουν αποτελέσματα. Διαγωνισμός ΑΣΕΠ για θέση υψηλής ευθύνης που κρίνονται ανθρώπινες ζωές με ίδια θέματα σε 5 βάρδιες την ίδια μέρα και παράπονα πολλών υποψηφίων για την διεξαγωγη του, και θα εξηγούμε και τους λόγους Θα φτιάξω από αύριο εγώ ομάδα στο facebook για να αλλάζουμε απόψεις και αν θέλετε πείτε και σε όσους γνωστούς σας θέλουν
 
PHY":294rxeuv said:
[/img]Μετά πας το κουμπί που λέει νέα καταγγελία. Λέω καταρχήν να δούμε πόσα άτομα μαζευόμαστε και να συγκεντρώσουμε τους λόγους που ο διαγωνισμός ήταν παρωδία και κυρίως η επιτηρητές που ήταν σαν να μην υπήρχαν. Τα θέματα ήταν μια χαρα απιτητικά όπως έπρεπε αλλά η διεξαγωγή του έμπαζε από παντού. Προτείνω να φτιάξουμε μια ομάδα στο facebook για να δούμε πόσοι συγκεντρωνόμαστε και να αλλά =ξουμε απόψεις για το πώς μπορούμε να κινηθούμε είτε νομικά είτε να προβάλλουμε το θέμα και να το γνωστοποιήσουμε με διάφορους τρόπους. Τί λέτε;

Πού γράφει νέα καταγγελία? Μου εμφανίζει μόνο αυτό:
 

Attachments

  • ΑΣΕΠ Καταγγελία.jpg
    ΑΣΕΠ Καταγγελία.jpg
    55,1 KB · Προβολές: 1.177
Από κάτω εμένα μου εμφανίζει ένα κουμπί που λέει νέα καταγγελία. Λές να κάνουν πολλοί και να έχει πέσει το σύστημα; χαχα προσπάθησε να το ανοίξεις από άλλο browser
 
Τωρα που διάβασα ότι ήταν τα θέματα ίδια σε ολες τις βάρδιες νιώθω μεγάλη απογοήτευση...και παράλληλα ηλίθια. Όσο για την καταγγελία σιγά μην πιάσει τοπο. Η επανεξέταση κ όλο το στήσιμο θα κοστίσει χρημα οποτε αφού θα κοστίσει πάλι δεν υπάρχει περίπτωση πιστεύω. Και το ότι έγραφαν μερικοί εγω δεν το είδα στην πρώτη βάρδια που έδινα, αλλά αυτο μάλλον γτ ήμουν διπλα στον επιτηρητή :wall: Γενικά..αποηοητευση γτ προφανώς δεν θα είναι αντικειμενικη η αξιολόγηση... Κρίμα για αυτούς που ήταν σωστοί κ τηρησαν τα χρονικά όρια.
 
Ίσως η επιλογή της νομικής περίπτωσης με δικηγόρο να είναι όντως δύσκολη και χρηματοβόρα. Καλώ τους θεωρητικούς να συντάξουν ένα μήνυμα που να περιλαμβάνει τις καρφωτές παρατυπίες και να τα κοινοποιήσουμε σε μεγάλα site. Εγώ είμαι πολυτεχνίτης και άμα ξεκινήσω να γράφω θα χάσω τον ειρμό και θα ξεφύγω από τον αρχικό σκοπό :p
Πάντως σοβαρά παιδιά δεν πρέπει να το αφήσουμε έτσι. Είναι σκάνδαλο το γεγονός ότι τα θέματα ήταν ίδια σε σειριακή εξέταση. Στην περίπτωση του λεκτικού που γράφαμε παράλληλα, άσχετα αν θεωρώ ότι ορισμένα θέματα δεν ήταν ενδεικτικά για έναν τέτοιο διαγωνισμό, τουλάχιστον ήταν δίκαια ώς προς την διαδικασία.
 
VDM":7lj5kmnw said:
Τωρα που διάβασα ότι ήταν τα θέματα ίδια σε ολες τις βάρδιες νιώθω μεγάλη απογοήτευση...και παράλληλα ηλίθια. Όσο για την καταγγελία σιγά μην πιάσει τοπο. Η επανεξέταση κ όλο το στήσιμο θα κοστίσει χρημα οποτε αφού θα κοστίσει πάλι δεν υπάρχει περίπτωση πιστεύω. Και το ότι έγραφαν μερικοί εγω δεν το είδα στην πρώτη βάρδια που έδινα, αλλά αυτο μάλλον γτ ήμουν διπλα στον επιτηρητή :wall: Γενικά..αποηοητευση γτ προφανώς δεν θα είναι αντικειμενικη η αξιολόγηση... Κρίμα για αυτούς που ήταν σωστοί κ τηρησαν τα χρονικά όρια.

Ναι αλλά από εμάς εξαρτάται αν γίνει κάτι ή όχι. Δεν γίνεται να έρχεται ο πρόεδρος του ΑΣΕΠ και να μας μιλάει για αξιοκρατία και κουραφέξαλα και να διεξάγει ένα διαγωνισμό ο οποίος είναι διαβλητός και αναξιοκρατικός και μεις να καθόμαστε άπραγοι. Θα μπορούσε να τον ακυρώσει την ίδια μέρα αφού έβλεπε ότι το πράγμα μπάζει. Και δεν πρέπει να λέμε ωχ αδερφέ δεν θα γίνει τίποτα και να καθόμαστε άπραγοι σαν πρόβατα και να μην κάνουμε τίποτα. Αλλιώς καλά μας κάνουν! Και να το γενικεύσω κιόλας, καλά μας κάνουν και αυτοί που εμείς τους ψηφίσαμε και μας κυβερνούν τόσα χρόνια, μας πασάρουν ότι μέτρα γουστάρουν και δεν ανοίγει ρουθούνι. Αφού τα τρώμε αμάσητα; Το συμφέρον τους κοιτάνε. Και στην δικιά μας περίπτωση δεν χρειάστηκε οι προιστάμενοι του ΑΣΕΠ να σχεδιάσουν σωστά τοβ διαγωνισμό και να μετακινηθούν κάποιοι από αυτούς σε άλλα εξεταστικά κέντρα της Αθήνας ή της Θεσσαλονίκης ώστε να δώσουμε όλοι την ίδια ώρα στα ίδια θέματα. Αφού μπορούν να το κάνουν με τον εύκολο τρόπο και να μας ξεπετάξουν σαν πρόβατα στον ίδιο χώρο όλους; Θέλω να δω τον ΑΣΕΠ να πάρει και τις πανελλήνιες. Θα πω σε μαθητές μου να μην δώσουν καν, να πάνε κατευθείαν έξω!
 
Εγώ πάντως παιδιά έκανα την καταγγελία στον ΑΣΕΠ γιατί διαπίστωσα την μεγάλη αδικία τόσο για την ομοιότητα των θεμάτων όσο και για την "εκτός κλίματος" συμπεριφορά των επιτηρητών. Από εκεί και πέρα, είμαι μέσα σε ό,τι αποφασίσετε να πράξουμε πιο μαζικά για να έχει και μεγαλύτερη απήχηση.
 
Η καταγγελία και όλα όσα αναφέρετε τόσο φυσικά κάποιοι μπορεί να δικαιώνει αυτούς που νιώθουν ότι αδικηθηξαν κ που προφανώς δεν πήγαν τόσο καλά..υπάρχουν άτομα που και σωστά ήταν κατά τη διάρκεια της εξέτασης και καλά πήγαν..Αν είχατε γράψει καλά θα μιλούσατε τωρα;ας μιλουσατε/μιλούσαμε εκείνη την ώρα που έπρεπε..
 
Και το 2007 η εξέταση έγινε με τον ίδιο τρόπο....Οπότε δν ξερω αν αυτά που συζητάτε(εγώ μαζί σας είμαι)έχουν κάποια σημασία....μακάρι να υπάρξει αποτέλεσμα!
 
Όντως μονο μεσω φεισμπουκ μπορει να μαζευτει μεγαλοσ ογκος εξεταζομενων σε συντομο χρονικο διαστημα. Το εφτιαξες το γκρουπακι;; Γνωστοποιησε το εδω να μπουμε και να δουμε τι μπορει να γινει
 
Top