Ενοχλητικοί Συνεπιβάτες

killerwing":h4kmynz4 said:
5/12/2004 πτηση της ΟΑ348 4:00 DXB-ΑΤΗ economy class και να κλαιει ενα αραβακη μωρο,να ουρλιαζει,χαμος στο αεροπλανο,οι ελληνες επιβατες οποιοι γυριζαν απο διακοπες αρχισαν τα σχολια.οταν ειχαμε φταναμε αθηνα ο πιλοτος εκανε καθοδο και ειχαμε φτασει στα 10000 ποδια και κανει περιστροφη και να αρχιζουν μεσα στο αεροπλανο να ακουγεται μια φωνη μιας γριουλας ¨πεφτει το αεροπλανο θα σκοτοθουμε,παναγια μου μεσα σε κλασματα δευτερολεπτον αρχιζαν να φωναζουν και αλλοι και να προσευχονται.

Είναι όπως στη διαφήμιση που λέει η γιαγιάκα: "Πέεεεφτει" :shock:

Εμένα πάντως δεν μου συμβαίνουν συχνά τέτοια απίστευτα που διαβάζω σε αυτό το topic!

Πέρυσι το καλοκαίρι μόνο σε μια πτήση SMI-ATH είχα ζητήσει στο ATR πίσω σειρές για να αποφύγω τον πολύ θόρυβο από τους κινητήρες. Τι το ήθελα, έπεσα σε 3 ασυνόδευτα παιδιά (δεν με πειράζουν γενικά αλλά μάλλον στο αεροπλάνο είναι γενικά ανήσυχα) εκ των οποίων το μικρότερο (περίπου 5 χρονών) καθόταν ακριβώς πίσω μου. Και κλώτσαγε, και ξανα-κλώτσαγε... του έκανα παρατήρηση αλλά που να καταλάβει... :rant:

Μια άλλη φορά έγινε το εξής στη στεριά: Καθόμουν πριν λίγα χρόνια σε γνωστή ταβέρνα των Σπετσών. Εκεί κοντά λοιπόν, αν θυμάμαι καλά, είχε κάποιο ελικοδρόμιο. Οπότε κατέβηκε ένας με μια παρέα 4-5 ατόμων, κάθησαν ωραία και καλά να φάνε και άρχισαν την κουβέντα... Τι για Ρωσίδες αεροσυνοδούς άκουσα, τι για Ουκρανές, τι για Πολωνές, όλο το πρώην ανατολικό μπλοκ πέρασε από τα αυτιά μου εκείνο το μεσημέρι! :bash:

Κατά τα άλλα μου τη σπάνε πολλοί φαντάροι στο AXD που καπνίζουν ενώ υπάρχουν πινακίδες που λένε ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ αλλά εδώ που τα λέμε έχω δει και μερικούς υπαλλήλους να επιδίδονται στο συγκεκριμένο ανθυγειινό σπορ. :stupid:
 
ean einai dinaton

Den trepontai ligaki aftoi oi epivates pou exoun miden simperifora! ean einai dinaton! Ntropi! :oops: :mad:
 
Παιδιά εμένα το χειρότερο που μου χει συμβεί είναι... η αδερφή μου. Αυτή 6 χρονών εγώ 10, ταξιδεύουμε και οι δύο σε ένα άδειο(τότε ακόμη δεν είχε σημασία αυτό) Α300 με το γαλατάδικο προς Θεσσαλονίκη. Ασυνόδευτα και τα δύο, αλλά εγώ είχα αποκτήσει πείρα πλέον-ταξίδευα ασυνόδευτος απ'τα 6 μου νομίζω-και το παιζα συνοδός του μικρού.
Απίστευτη ομίχλη πάνω από το SKG, ο πιλότος να κάνει κύκλους ατελείωτους πάνω από το αεροδρόμιο και η αδερφή μου να ξερνάει ασταμάτητα..
Να χω εξαντλήσει όλες τις σακούλες που μπορούσα να βρω τριγύρω και στο τέλος ντρεπόμενος αφάνταστα για να φωνάξω την αεροσυνοδό, την άφησα να διακοσμήσει τον χώρο και σταμάτησα να ασχολούμαι μαζί της.
Στο τέλος είχα τρομερό άγχος μην έρθει η αεροσυνοδός να μας πάρει-ασυνόδευτα ντε-και δει τί είχε συμβεί. Αλλά ευτυχώς μετά από τέτοια πτήση μας είχε ξεχάσει κι αυτή και φύγαμε «κύριοι». Πάντως ένιωθα μετά πολλές τύψεις για το καημένο το αεροπλάνο...
 
:arrow: Αλλο συμβαν..Πριν 10 χρονια περιπου,ισως και παραπανω.Βραδυνη πτηση των ΟΑ ΑΤΗ-CFU με Β732 και πισω μου 2 κλασσικοι και λαληστατοι ελληναρες.Μετα απο κανα 20' και αφου τους εφταιγαν ολα ακουω τον εναν να λεει.. Αντε γμτ ακομα να φτασουμε?πολυ σιγα δεν παμε?Γυριζει ενας τυπος και του λεει, "εχουμε πεσει σε μποτιλιαρισμα στα φαναρια του αγρινιου!" :D :D
Το κορυφαιοτατο της υποθεσης ομως ειναι οτι ο εταιρος ενοχλητικος πεταγεται και λεει.. "σε 5' θα ειμαστε κατω το αεροπλανο αυτο ειναι ΤΣΑΜΠΟ!! " (οπως το βλεπετε ετσι ειπωθηκε) :8: :banana: :party:
 
:arrow: off topic αλλά :Στο λεωφορείο μαζί με την οικογένειά μου προς LGAV
-Και γιατί ρε Μάκη δν πήρες κανα πουλόβερ για το αεροπλάνο? Πες ότι ο δίπλα θα ανοίξει το παράθυρο επειδή ζαλίζεται, εσύ τι θα κάνεις? Θα ξεπαγιάσεις ? :shock: :shock:
:arrow: Στο αεροπλάνο προς CDG με Α300 ήταν μια οικογένεια στα καθίσματα τα εσωτερικά. Τα 2 παιδια επειδή καθόντουσαν σε διαφορετικά καθίσματα αντέλασσαν συνέχεια ότι μπορούσατε να φανταστείτε.Ήθελα να κοιμηθώ και άκουγα το αγόρι να δίνει στο κορίτσι μπισκότα,mp3,τσάντες,χαρτομάντηλα,το παιχνίδι που πήρε από το αεροδρόμιο,το διαβατήριο... και ότι άλλο κουβαλούσαν μαζί τους.ελεος. :(
 
tupolev":1qee7du9 said:
Παιδιά εμένα το χειρότερο που μου χει συμβεί είναι... η αδερφή μου. Αυτή 6 χρονών εγώ 10, ταξιδεύουμε και οι δύο σε ένα άδειο(τότε ακόμη δεν είχε σημασία αυτό) Α300 με το γαλατάδικο προς Θεσσαλονίκη. Ασυνόδευτα και τα δύο, αλλά εγώ είχα αποκτήσει πείρα πλέον-ταξίδευα ασυνόδευτος απ'τα 6 μου νομίζω-και το παιζα συνοδός του μικρού.

...
ήσουν 10 και έκανες το συνοδο στο 6χρονο?
και πετούσες με οα?
και σας ξεχασαν κιόλας? :shock: :?
 
είπα το παιζα, φυσικά και δεν ήμουν.
Τυπικά ήμαστε και τα δύο ασυνόδευτα-με αυτό το λευκό κρεμαστό «αξεσουάρ»-απλά και καλά εγώ πρόσεχα τη μικρή μου αδερφή.
και όταν είπα μας ξέχασε εννοώ πως προχωρήσαμε μαζί με τους άλλους επιβάτες προς την έξοδο του αεροσκάφους-όπου φυσικά μας παρέλαβε η αεροσυνοδός-, πριν προλάβει αυτή να έρθει να μας πάρει από τις θέσεις μας, όπως μου συνέβαινε συνήθως.
Οκ, τώρα σε έπεισα ή μήπως θες να σου δώσω κι άλλα στοιχεία;
 
@ connie: ειλικρινά φοβερό το ποστ σου :D

Εμένα η εμπειρία μου σε άθλιους συνεπιβάτες έλαβε χώρα μέσα σε ένα Α300 της Ο.Α. (νομίζω το BEL), LHR-ATH. Καθόμαστε εμείς οι 4 στις μεσαίες θέσεις, και ακριβώς από πίσω μας δύο "κυρίες" (να μην εκφραστώ χειρότερα) με τα δύο τους "παιδιά" (γι' αυτά θα εκφραστώ, διότι δεν ήταν παιδιά, αλλά απόγονοι του Αττίλα του Ούνου). Τα παιδάκια να κάθονται ακριβώς πίσω από εμένα και τον αδερφό μου και να έχουν βρει τρόπο να περνούν την ώρα τους: να κλωτσάνε επίτηδες τις θέσεις μας (για μισή ώρα συνεχόμενα), να παίρνουν τα πανάκια των θέσεών μας και να τα τοποθετούν στα κεφάλια μας, να παίρνουν αυτοκινητάκια και να τα τσουλάνε δίπλα στο κεφάλι μας και, ως αποκορύφωμα να βγάζουν τα χέρια τους από δίπλα μας και να τραβάνε τις μπλούζες μας. Αυτό να διαρκεί μία ώρα. Στο τέλος πλέον τα πήραμε πολύ άγρια στο κρανίο και κάναμε μια τεράστια φασαρία, διότι και οι αεροσυνοδοί αρνήθηκαν να επιληφθούν του θέματος (με την άθλια δικαιολογία "ε, παιδιά είναι" - εγώ εξέφρασα τις αμφιβολίες μου επί του θέματος). Ως επιστέγασμα όλων, οι μητέρες των παιδιών παρεξηγήθηκαν κιόλας και βγήκαν και από πάνω και μουρμούριζαν καθώς πήγαιναν σε θέσεις στο πίσω μέρος του α/φους.

Άλλη περίπτωση ήταν σε LH σε πολύ πρωινή πτήση (προς FRA) όπου ήταν περίπου 5 η ώρα το πρωί (από Ελληνικό) και μία επιβάτις από πίσω δεν σταμάτησε να μιλάει 3.5 ώρες μέχρι να βγούμε από το αεροσκάφος. Μιλάμε όμως για καταιγισμό. Και φυσικά δεν κοιμηθήκαμε καθόλου και περιμέναμε και άλλες 4 ώρες για άλλο αεροσκάφος προς Αμερική.
 
Πώπω ιστορίες...3 του μηνός πετάω για ΗEL και εκεί που φοβόμουν την blue1,τώρα φοβάμαι τους επιβάτες...
 
SuperTrunksZ":c6c32gc1 said:
Πώπω ιστορίες...3 του μηνός πετάω για ΗEL και εκεί που φοβόμουν την blue1,τώρα φοβάμαι τους επιβάτες...
΄

Γιατί όπως λένε και οι ναυτικοί: "Το χειρότερο φορτίο σε ένα πλοίο είναι ο άνθρωπος"
 
Top