Ενοχλητικοί Συνεπιβάτες

Γεια χαρα σε ολους..Δεν εχει ορια η βλ@κεια ορισμενων επιβατων..Δεν υπαρχει πτηση που να μην ακουσεις κατι ακυρο..Ακους γελειοτητες απο τους 'παντογνωστες' που σε κανουν να βγαινεις απο τα ρουχα σου.. Και δεν ειναι η αγνοια που στην τελικη συγχωρειται, αλλα η ταση αυτων τον ανθρωπων να δειξουν στους αλλους οτι τα ξερουν ολα ασχετα αν πετανε κοτσανες μεγατονων!Τελευταια προσωπικη εμπειρια χτες 12/3 πτηση ΟΑ240 FCO-ATH.Στο πισω καθισμα (κατα διαβολικη συμπτωση) ενας πατριωτης μου Κερκυραιος..Πιανει την κουβεντα με τον εταιρο Ελληναρα,παραγγελνουν κρασι και ζητουν 'low fat meal'. (Για να ειμαι ειλικρινης πρωτη φορα το ακουσα αυτο). Προσγειωνεται το Β734 στο LGAV και σταθμευει διπλα σε ενα αλλο 737,συγκεκριμενα το SX-BKB,το οποιο εκεινη την ωρα ηταν ετοιμο να αναχωρησει και το tow truck το μετακινουσε κατα πισω.Απολαυστε διαλογο,εγω προσωπικα δεν ηξερα που να κρυφτω απο τα γελια.

-Και τωρα μ'αυτο το αυτοκινητο κανει οπισθεν?
-Ναι,του σηκωνει τη μπροστινη ροδα για να πεσει το βαρος κατα πισω και να το σπρωξει.
-Γιατι μπροστα εχουν το βαρος τα αεροπλανα?
-Ναι ρε συ.
-Μα καλα η μηχανη πισω δεν ειναι?
-Οχι ρε συ μπροστα.
-Και γιατι το σπρωχνει κατα πισω τωρα?
-Γιατι δεν μπορει να κανει οπισθεν το αεροπλανο.
-Σωπα ρε συ εγω εχω δει να κανει μονο του και να παρκαρει με την οπισθεν στη φυσουνα!

Καπου εκει χτυπησε το κινητο μου και εχασα το υπολοιπο ανεκδοτο..
Τα συμπερασματα δικα σας... :laola:
 
ΠΕΡΑ ΓΙΑ ΠΕΡΑ ΑΛΗΘΙΝΟ: Χρησιμοποίησα το λεωφορείο (Χ95) για να πάω στο κέντρο μετά από πτήση προς Αθήνα. Πριν ξεκινήσει το λεωφορείο ένας ευγενέστατος οδηγός ζήτησε να δει τα εισητήριά μας. Ανάμεσα στους 5 ή 6 επιβάτες του λεωφορείου ήταν και ένας κύριος ο οποίος δεν έβρισκε το εισητήριό του. Του λέει λοιπόν ο οδηγός ότι επειδή πρέπει να ξεκινήσει για το δρομολόγιο δεν μπορεί να τον περιμένει, αλλά όταν το βρει να κάνει τον κόπο να πάει μπροστά να του το δείξει. Ψάχνει όλες τις τσέπες ο επιβάτης, όλες τις χειραποσκευές....πουθένά το εισητήριο. Κάποια λοιπόν στιγμή ανοίγει τη βαλίτσα. (τώρα πώς θα μπορούσε ένα εισητήριο λεωφορείου να είναι μέσα στη βαλίτσα αποσκευών είναι παράξενο, αλλά δεν στεκόμαστε εδώ).
Με το που ανοίγει λοιπόν τη βαλίτσα του ΟΛΟ ΤΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ ΒΡΩΜΙΣΕ ΨΑΡΙΛΑ!!!.
Ο τύπος, ερχόμενος από Σάμο αν θυμάμαι καλά, είχε αγοράσει φρέσκο ψάρι και το είχε βάλει μέσα στην αποσκευή με τα ρούχα και τα υπόλοιπα πράγματά του!!!

Παιδιά έμεινα άναυδος. Δεν το πίστευα. Μου έχουν συμβεί διάφορα σε πτήσεις αλλά αυτό το "after flight happening" με έκανε να ξεχάσω τα πάντα!!!
 
mario_k":dn0unphm said:
Γεια χαρα σε ολους..Δεν εχει ορια η βλ@κεια ορισμενων επιβατων..Δεν υπαρχει πτηση που να μην ακουσεις κατι ακυρο..Ακους γελειοτητες απο τους 'παντογνωστες' που σε κανουν να βγαινεις απο τα ρουχα σου.. Και δεν ειναι η αγνοια που στην τελικη συγχωρειται, αλλα η ταση αυτων τον ανθρωπων να δειξουν στους αλλους οτι τα ξερουν ολα ασχετα αν πετανε κοτσανες μεγατονων!Τελευταια προσωπικη εμπειρια χτες 12/3 πτηση ΟΑ240 FCO-ATH.Στο πισω καθισμα (κατα διαβολικη συμπτωση) ενας πατριωτης μου Κερκυραιος..Πιανει την κουβεντα με τον εταιρο Ελληναρα,παραγγελνουν κρασι και ζητουν 'low fat meal'. (Για να ειμαι ειλικρινης πρωτη φορα το ακουσα αυτο). Προσγειωνεται το Β734 στο LGAV και σταθμευει διπλα σε ενα αλλο 737,συγκεκριμενα το SX-BKB,το οποιο εκεινη την ωρα ηταν ετοιμο να αναχωρησει και το tow truck το μετακινουσε κατα πισω.Απολαυστε διαλογο,εγω προσωπικα δεν ηξερα που να κρυφτω απο τα γελια.

-Και τωρα μ'αυτο το αυτοκινητο κανει οπισθεν?
-Ναι,του σηκωνει τη μπροστινη ροδα για να πεσει το βαρος κατα πισω και να το σπρωξει.
-Γιατι μπροστα εχουν το βαρος τα αεροπλανα?
-Ναι ρε συ.
-Μα καλα η μηχανη πισω δεν ειναι?
-Οχι ρε συ μπροστα.
-Και γιατι το σπρωχνει κατα πισω τωρα?
-Γιατι δεν μπορει να κανει οπισθεν το αεροπλανο.
-Σωπα ρε συ εγω εχω δει να κανει μονο του και να παρκαρει με την οπισθεν στη φυσουνα!

Καπου εκει χτυπησε το κινητο μου και εχασα το υπολοιπο ανεκδοτο..
Τα συμπερασματα δικα σας... :laola:

..χμ.. Χτύπησε το κινητό σου, ενώ ήσουν ακόμη μέσα στο αεροπλάνο...
Οι οδηγίες των συνοδών κατά την άφιξη στον αερολιμένα λένε να παραμείνουν απενεργοποιημένα μέχρι την είσοδό μας στον αεροσταθμό....
 
@ N74700
Εχοντας σταθμευσει το α/φ και περιμενοντας να ανοιξει η πορτα δεν πιστευω οτι ηταν τοσο τραγικο.Αλλα κινητα ηδη χτυπουσαν οταν τροχοδρομουσαμε προς τη θεση σταθμευσης.Δεν ειναι αυτο το θεμα μας ομως..Χρονια πολλα και Χριστος ανεστη φιλαρακι.
 
Είχε καθήσει ας πούμε ευγενικά ένας υπέρβαρος ο οπόιος καθόταν στο παράθυρο ενος Α340 και μάλιστα έτυχε να ταξιδεύω με tunis από Τυνησία-Αθήνα. Δεν φτάνει που δεν χορόυσε επέμενε πως έπρεπε να αλλάξω θέση για να είναι άνετα διότι υπήρχε στην σειρά με 4καθίσματα μια θέση. Τέλος πάντων, εγώ τον σταμάτησα(σιγά να μην του κάνω την χάρη!) και μάλιστα τη πλήρωσα για τα καλά. Έφαγε το δικό μου φαγητό και έπεσε πάνω στο χέρι μου στην προσγείωση. Ελπίζω να μην σώ άλλα τέτοια.
Επίσης ενόχληση προκαλούν τα group και οι ΄φοβάμαι τα αεροπλάνα'
 
View from the top":2vwyynke said:
... και μάλιστα τη πλήρωσα για τα καλά. Έφαγε το δικό μου φαγητό και έπεσε πάνω στο χέρι μου στην προσγείωση.

Δύο ερωτήσεις:
1. Πως είναι δυνατό κάποιος να "φάει" το φαγητό σου, αν δεν του το δώσεις εσύ;
2. Όπως οι πάντες γνωρίζουν, κατά την προσγείωση το σώμα μετακινείται προς τα εμπρός. Που ακριβώς είχες το χέρι σου - σε σχέση με το σώμα του κυρίου - πριν την προσγείωση, ώστε να πέσει πάνω του;
 
N74700":1gtqy8um said:
2. Όπως οι πάντες γνωρίζουν, κατά την προσγείωση το σώμα μετακινείται προς τα εμπρός. Που ακριβώς είχες το χέρι σου - σε σχέση με το σώμα του κυρίου - πριν την προσγείωση, ώστε να πέσει πάνω του;

Κακιούλες... :D
 
Πιθανόν να έχω ξαναπεί την ιστορία (συμπαθάτε με, βαριέμαι να ψάξω) :mrgreen:

Πριν κάμποσα χρόνια, Ρώμη-Αθήνα με Ολυμπιακή. Μεσημεράκι, ωραίος καιρός, αλλά αναταράξεις στα μέσα της διαδρομής. Ανάβει το "προσδεθείτε", γίνεται η σχετική ανακοίνωση. 1-2 λεπτά αργότερα, κι ενώ το πλήρωμα "τακτοποιεί" τους τελευταίους επιβάτες στις θέσεις τους, ένας classy κύριος, με κουστούμι, περιποιημένος, σηκώνεται κι αρχίζει να βαδίζει προς την τουαλέτα

-'Έχει ανάψει το "προσδεθείτε", παρακαλώ καθίστε στη θέση σας', λέει η αεροσυνοδός.
-'Είναι ανάγκη.', λέει ο κύριος και πιάνει το στομάχι του.
-'Το "προσδεθείτε" είναι αναμμένο", ξαναλέει η αεροσυνοδός.
-'Ε, τι, να χ___τώ;", λέει ο τύπος :D :D

Κόκαλο η αεροσυνοδός, μέχρι να σκεφτεί τι να πει ο τύπος είχε φτάσει ήδη στην τουαλέτα :D
 
Top