Επάγγελμα Αεροσυνοδός

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Re: Συνεντευξεις για ΒΑ ΜΟΝΟ στο Λονδινο

Καλημερα..

Σχετικα με τα 6 ατομα που με ρωτησαν την ιδια ερωτηση μεσω πμ, απαντω εδω αν και τα εχουμε ξαναπει, μιας και ισως και αλλοι εχουν τις ιδιες αποριες.

Η ΒΑ εχει εδρα το Λονδινο, και αν θελετε να εργαστειτε σ΄αυτη, πρεπει να ερθετε εδω να περασετε συνεντευξη. Δεν προκειται ποτε να ερθει η ΒΑ στην Αθηνα να κανει προσληψεις απλα γιατι δεν υπαρχει λογος. Υπαρχουν χιλιαδες αγγλοι που αγωνιζονται να μπουν στην εταιρεια. Ο λογος που εταιρειες οπως ΕΚ, ΕΥ κτλ τρεχουν ανα τον κοσμο, ειναι πως δεν υπαρχει αυξημενη εως καθολου ζητηση απο ντοπιους η ατομα που εργαζονται ηδη στις εκει χωρες για μεταβαση στις εταιρειες. Οποτε τρεχουν. Ενα αλλο προβλημα που αντιμετωπιζουν αυτες οι εταιρειες, ειναι οτι λογω συνθηκων, ο κοσμος φευγει σαν τρελλος οποτε ειναι συνεχεια στην αναζητηση προσωπικου, μιας και ενω απο τη μια αναπτυσσονται ραγδαια,-οποτε θελουν στελεχη, απο την αλλη οι εργαζομενοι παραιτουνται ραγδαια - οποτε πρεπει να στελεχωσουν τα καινουρια αεροπλανα και να καλυψουν και αυτους που φευγουν.

Στη ΒΑ, οποιος μπαινει, κατα κανονα παιρνει συνταξη απο την εταιρεια, εκτος και αν καποιος βαρεθει το πεταγμα και θελει να αλλαξει καριερα. Αλλα δεν προκειτε κανεις να φυγει για να παει σε αλλη αεροπορικη.

Ανακεφαλαιωνοντας λοιπον, αν θελετε να εργαστειτε στο εξωτερικο, πρεπει να ερθετε εδω για συνετευξη. Ξερω οτι θα σας βολευε να γινοται ολα στην Αθηνα, αλλα θα πρεπει λιγο να κουνηθειτε και εσεις, μην τα περιμενετε ολα στο πιατο. (Σκεφτειτε τα ομως λογικα. Πεστε οτι παιρνει η Ολυμπιακη. Για ποιο λογο να ερθει να κυνηγαει ατομα στο Λονδινο, μιας και στην Ελλαδα υπαρχει ζητηση?)

Τελος, διαβαστε ολα τα ποστς στο κεφαλαιο αυτο, σιγουρα θα απαντηθουν πολλα ερωτηματα σας και θα ακουσετε και πολλες αποψεις.

Καλημερα και καλη επιτυχια
 
BA CITYFLYER

H BA Cityflyer αρχισε ξανα προσληψεις για πληρωματα καμπινας. Πληροφοριες στο http://www.bacityflyerjobs.com

Για οσους κανατε στη ΒΑ με βαση LHR και αποτυχατε, ο ενας χρονος αναμονης που σας δοθηκε, δεν ισχυει για τη Σιτι, μιας και ειναι θυγατρικη.

Καλη επιτυχια σε οσους κανουν αιτηση. Η συνεντευξη παρομοια με της ΒΑ.
 
αεροσυνοδοι!

γεια σας,παιδια ειμαι φοιτητρια σε πανεπιστημιο και θα ηθελα παραλληλα να δουλεψω ως αεροσυνοδος...μπορειτε να μου πειτε ποια θα ηταν τα προσοντα που θα πρεπει να εχω?
 
γνωριζετε κατι για τυχων συνεντευξεις με βαση το ηρακλειο κρητης?
 
σε ποια εταιρια αναφερεσαι?οι περισσότερες προσληψεις είναι παγωμένες εδώ και καιρό.όσο για την πρώτη ερώτηση σου,ψάξε στις προηγούμενες σελίδες αυτού του θρεντ και αν δεν βρεις απαντήσεις(σχεδόν απίθανο) στείλε μου πμ για να μην τα γράφουμε και τα ξαναγράφουμε εδώ.
 
Αγαπητη Σοφιφλαι, χωρις να γνωριζω αν οι παρακατω εταιρειες κανουν προσληψεις, απλα θα σε ενημερωσω ποιες δραστηριοποιουντε και εσυ μετα μπορεις να τις πλησιασεις, BlueBird Airlines, Viking Hellas Airlines, Sky Express. Συνηθως τετοιο καιρο, Δεκεμβριο-Ιανουαριο συνηθιζεται να κανουν συλλογη βιογραφικων για την καλοκαιρινη περιοδο!
 
σ'ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!
 
Καλησπερα και απο εμενα εαν σε ενδιαφερει η Emirates εχει open day αρχες Γεναρη...Μπες στην ιστιοσελιδα τους να δεις πληροφοριες...Χρονια Πολλα
 
Πέτρο νομίζω για Κρήτη ρώτησε!όχι για Ντουμπάι!
 
Xρόνια Πολλά σε όλους! Μήπως υπάρχει τπτ νεότερο σχετικά με προσλήψεις εδώ? Ακούγεται τπτ?
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top