Επάγγελμα Αεροσυνοδός

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
To σημα της ΟΑ κατω δεξια το βαλαν για διαφημιση? :thx:
 
Παρακολουθω το φορουμ εδω και περιπου ενα χρονο...Το 2009 βρεθηκα τυχαια να δουλευω ως ιπταμενη συνοδος στην ΟΑ.Θελω να πω δεν ηταν κατι που ονειρευομουν. Ελα ομως που κολλησα με αυτη τη δουλεια! Την ερωτευτηκα! Και ας πετουσαμε σαν τρελλοι οι "νεοι" μες στο κατακαλοκαιρο! Απο τοτε στελνω και ξαναστελνω βιογραφικα σε αλλες εταιρειες αλλα ουτε το τηλεφωνο δεν χτυπα!Το να φυγω εξωτερικο δεν ειναι στις πρωτες μου επιλογες! Μα τοσο δυσκολο ειναι πια να δουλεψεις σε αυτον τον τομεα στην Ελλαδα? Εχω απογοητευτει!! :cry:
 
evarestos13":305guczt said:
http://www.cosmo.gr/Celebrities/315590.html

Ελεος....χωρις λογια
:D

Για να βάζουν μια πορνοστάρ στην διαφήμιση σημαίνει ότι παίρνουν πολύ σοβαρά την επιχείρηση τους...
 
Γειά σας θα ήθελα να παρακαλέσω όποιος έχει υπόψη του για προκυρήξεις αεροπορικών με έδρα την Αθήνα να μας πεί ιστοσελίδες!!!Ευχαριστώ!
 
Τους τελευταίους μήνες έχουν γίνει πολύ της μόδας οι ιστοσελίδες προσφορών. Κάθε μέρα ''ανεβαίνουν'' πολλές προσφορές από κοινές όπως μανικιούρ και χτενίσματα έως ευφάνταστες όπως αυτή http://www.groupon.gr/deals/special-deal/airlinetrainingcenter-sidedeal/309624 που προσφέρει απόκτηση Πτυχίου Μέλους Πληρώματος Καμπίνας (Αεροσυνοδός) με μαθήματα μέσω υπολογιστή (e-learning), στο Airline Training Center με 99Ε.
Το γράφω μήπως και ενδιαφέρεται κάποιος μιας και υπάρχει προσφορά για το επάγγελμα.
 
Γιατι να δωσει εστω και 100 ευρω καποιος για ενα χαρτι που ΔΕΝ μετραει σε καμια εταιρια απο τη στιγμη που την εκπαιδευση θα στην κανει η ιδια?Ειναι πραγματικα χασιμο χρονου κ χρηματων.
 
Είμαι σίγουρος ότι πολλοί και πολλές "τσιμπάνε" με κάτι τέτοιες προσφορές.
Άσε που οι περισσότεροι δε γνωρίζουν ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος να παρακολουθήσεις μαθήματα σε σχολή.
Αλλά νομίζω πως ακόμα και πολλοί από όσους το γνωρίζουν, πιστεύουν ότι αποκτούν προβάδισμα έναντι άλλων υποψηφίων που δεν έχουν αυτό το "πτυχίο".
Τέλος, δεν είναι μόνο 100€ το κόστος.
Αν διαβάσεις προσεκτικότερα θα δεις ότι στην προσφορά δεν περιλαμβάνονται διάφορα έξοδα (εξέταστρα, βιβλίο ΙΑΤΑ κλπ) αξίας 700€.
 
Εχεις δικιο εκει πατανε.Εκμεταλλευονται οσους/οσες δεν γνωριζουν.Κι ειδικα τωρα που τα πραγματα στον αεροπορικο χωρο ειναι τραγικα απο το θεμα να βρεις δουλεια,θελουν να σε κανουν να πιστεψεις οτι αυτο το χαρτι θα σου ανοιξει πορτες. :wall:
 
Καλησπέρα,
ξέρει κανείς αν κάποια αεροπορική εταιρία έχει βγάλει ανακοίνωση για πρόσληψη αεροσυνοδών;
Αν μπορεί να απαντήσει κάποιος θα το εκτιμούσα πολύ!
Ευχαριστώ!
 
Η εμπειρία μου σαν αεροσυνοδός...

ήτανε διφορούμενη...Πρωτα απο όλα για σας!Ημουνα αεροσυνοδος σε μια μεγαλη αεροπορικη εταιρια για 7 μηνες (δεν ξερω αν κανει να πω) και ελιωσα μιλαμε!Τετοια σκληρη δουλεια δεν μου χει ξαναπετυχει.Αλλα η ολη φαση μου αρεσε παρα πολυ.Και μετα το 7 μηνο μου ειπαν να περιμενω κανα 2 μηνες και μπορει να με ξαναπαρουν αλλα ειπα οχι γιατι ειχα και μια σχολη να τελιωσω και την ειχα ψιλοπαρατησει.Και που λετε για να μπουμε στο θεμα θελω πολυ να ξαναγινω αεροσυνοδος αλλα σε κανια απο τις 2 μεγαλες εταιριες...Εστειλα στην Skywings τίποτα.Μονο η Aeolian μου ειπε θα με ειδoποιησει για συνεντευξη αλλα τιποτα...
Η δικια σας εμπειρια πως ητανε?
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top