Επάγγελμα Αεροσυνοδός

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Για την ΟΑ έχετε γράψει τα πάντα και με λεπτομέρειες. Μόνο κωδικούς εισόδου στο πιλοτήριο δεν γράψατε...Είδατε πουθενά να γράφουν για την Αιγαίου μισθοδοσία και λοιπά :?:
 
Μπορείτε να μου πείτε πού κάνουν διανυκτερεύσεις τα πληρώματα της Ολυμπιακής και της Aegean?
 
skyhigh":142kyzs3 said:
Μπορείτε να μου πείτε πού κάνουν διανυκτερεύσεις τα πληρώματα της Ολυμπιακής και της Aegean?
θεσσαλονικη,ηρακλειο,χανια,λαρνακα. για ΑEGEAN :D :D :D
 
εχω μια απορια σχετικα με τη συμβαση, στην ολυμπιακη αναφερομαι.
οκ, υπογραφουμε 8μηνη συμβαση, αλλα αν θελουμε να τη διακοψουμε τι γινεται?
γιατι ανθρωποι ειμαστε, πολλα μπορει να τυχουν!
υπαρχουν κυρωσεις, και αν ναι ποιες ειναι? ευχαριστω!
 
Όσο διάστημα εκπαιδεύονται οι συνοδοί-φροντιστές πληρώνονται? Και αν κάποιος έχει εκπαιδευτεί από την ΟΑ πχ στα Β737 και μετά τον πάρει η Α3, τον ξαναεκπαιδεύει στα ίδια αεροσκάφη?
 
Θα θελα να ρωτησω αν μπορει καποιος να με βοηθησει.
Ενδιαφερομαι να γινω αεροσυνοδός αλλα δεν ξερω πότε προσλαμβάνουν οι εταιρείες.
Μηπως γνωρίζετέ αν έχουν ζήτηση για άτομα αυτον τον καιρό;
Ευχαριστώ.
 
Οι εταιρείες ζητάνε προσωπικό οποτεδήποτε. Δεν υπάρχουν συγκεκριμένες χρονικές στιγμές. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να μπαίνεις στα sites των εταιριών που ενδιαφέρεσαι και να κοιτάς για τυχόν αναγγελίες.
Πχ http://www.aegeanair.com/jobs.aspx ή http://www.gainjet.com/public/infopgs/career.html κλπ
 
γεια σας παιδια.σπουδαζω φυσικοθεραπεια ειμαι στο 1ο ετος ομως δεν με ικανοποιει η σχολη κ παντα το ονειρο μου ηταν να γινω αεροσυνοδος.σκεφτομαι να τα παρατησω ολα κ να το κανω πραγματικοτητα.θα ηθελα να μου πειτε καταρχην αν με αγγλικα και γαλλικα σε επιπεδο lower κ τα δυο θα με προσλαβουν σε εταιρειες(θα τα συνεχισω βεβαια κ θα τα τελειωσω).επισης θα εχω δουλεια η θα μετανιωσω?απο ποια εταιρεια θα μπορουσα να αρχισω?ευχαριστω πολυ κ ελπιζω να μου απαντησετε γρηγορα γιατι με καιει το θεμα!!!α και να μου πειτε κα πο οικονομικης αποψης τι παιζει :)
 
Αγαπητή magi ,
Κανε μια έρευνα στο forum.
Θα βρεις ότι οι περισσότερες σου απορίες έχουν ήδη απαντηθεί.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top