Ερωτησεις Για ΣΙ

ΠαρηςTS

Νέο μέλος (Tourist)
Εγγραφή
29/05/2016
Μηνύματα
2
Likes
0
Γεια σας, ειμαι μαθητης γ υκειου και μολις τελειωσαν οι πανελληνιες εετασεις του 2016..Εχω κανει τις αιτησεις για τς στρατιωτικες σχολες, αλλα εχω κατι αποριες που με απασχολουν καιρο.
1) Πως ειναι η διαβιωση στη σχολη , των Ικαρων, και συγκεκριμενα των μηχανικων? Η διαμονη, και τα δωματια κυριως...Επιτρεπεται να φερεις προσωπικα σου αντικειμενα οπως τηλεορασεις ηχεια plastation κτλ? Η μηπως τα δωματια ειναι ενα τετραγωνο με 4 κρεβατια και μια λαμπα στο ταβανι? Επιπλεον, τη μερα ποσες ωρες εισαι ελευερος ξερω γω να βολταρεις η να μελετας?
2)Ποιοι ειναι οι μισθοι των μηχανικων και ποιο το μηνιαιο εισοδημα κατα την φοιτηση?
 
σε στρατιωτική σχολή θα μπεις, δε ξέρω κατά πόσο θα είναι εύκολο να "βολτάρεις"...
 
Πρέπει να συνειδητοποιήσεις ότι μπαίνεις σε στρατιωτική σχολή. Ξέχνα τη ζωή που είχες μέχρι τώρα. Ούτε playstation ούτε home cinema. Δε θα είσαι πια παιδί ούτε ανέμελος φοιτητής σε κάποια επαρχιακή πόλη. Οι εγκαταστάσεις της ΣΙ είναι εξαιρετικές και καθαρές. Βόλτες μόνο το σαββατοκύριακο που θα βγαίνεις από τη σχολή.
Τα υπόλοιπα εδώ https://www.haf.gr/career/academies/haf-academy/
 
Top