Εθνική Ελλάδος! γειά σου...

Ποιά είναι η αγαπημένη σας εθνική ομάδα?

  • Εθνική Basket

    Votes: 0 0,0%
  • Εθνική Ποδοσφαίρου

    Votes: 0 0,0%
  • Άλλη

    Votes: 0 0,0%
  • Και οι 2, και γενικότερα όλες

    Votes: 1 100,0%
  • Δε ξέρω δε απαντώ...

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    1

flightnumber

Business-Class-Member
Εγγραφή
09/09/2005
Μηνύματα
316
Likes
0
Παίρνω την πρωτοβουλία να ανοίξω ένα θέμα που πιστεύω ότι ενδιαφέρει τους πάντες στο φόρουμ (και γυναικείο πληθυσμό), και που κάτι παρόμοιο προς έκπληξή μου δε βρήκα στην αναζήτηση...

Πώς τα βλέπετε τα πράγματα στο Eurobasket, αλλά και στο ποδόσφαιρο στα προκριματικά?
Πως βλέπετε γενικότερα τις ομαδάρες μας?
Θα τη σηκώσουμε την κούπα στη Μαδρίτη?
 
Κούπα στη Μαδρίτη (δυστυχώς) δε σηκώνουμε.
Το μάτι των Ισπανών γυαλίζει (και μάλιστα γυαλίζει χρυσό :D ).
Μακάρι να φτάσουμε τελικό.
Θα είναι πολύ μεγάλο κατόρθωμα για αυτά τα παιδιά που ΠΑΝΤΑ φροντίζουν να μας κάνουν περήφανους και να μας βγάζουν από τη μιζέρια μας.
Τους ευχαριστούμε εκ των προτέρων!
Τουλάχιστον θα έχουμε με κάτι να ασχοληθούμε και να δούμε το βράδυ των εκλογών!
 
fotis":37ukn26m said:
Το μάτι των Ισπανών γυαλίζει (και μάλιστα γυαλίζει χρυσό :D ).
Μακάρι να φτάσουμε τελικό.

Αυτά δεν συμβαδίζουν, γιατί στον ημιτελικό (αν φτάσουμε ως εκεί) θα παίξουμε με τους Ισπανούς. ;)
 
Ωχ :? :shock: :( :oops: :cry:
Και τι θα δούμε την Κυριακή το βράδυ?
Δεν αντέχω άλλο:
:2: Πάγκαλο, Διαμαντοπούλου, Λοβέρδο κλπ κλπ,
:2: Βουλγαράκη, Μπενάκη, Σουφλιά κλπ κλπ,
:2: Παπαρήγα,
:2: Αλαβάνο,
:2: Καρατζαφέρη,
:2: Παπαθεμελή κλπ.
 
:D fotis αυτοί έχουν πλάκα ρε φίλε!!!Θα τους βάλουμε στο ημίχρονο, για να κατέβει το πόπ κόρν!
Αλλά εδώ το θέμα είναι άλλο, μη το βρομίζεις, μιλάμε για εθνική (όχι την τράπεζα) ;)
 
Πάντως μέχρι στιγμής, χωρίς να έχουν παίξει τρελό μπάσκετ είναι στην οχτάδα! Και επειδή στα νοκ άουτ παιχνίδια η ψυχολογία είναι διαφορετική, η ομάδα είναι πρωταθλήτρια ευρώπης και δευτεραθλήτρια κόσμου, και.... η ελπίδα πεθαίνει τελευταία, μου φαίνεται πως Κυριακή βράδυ κανείς δεν θα ασχολείται με τις εκλογές!!!
 
Ενσταση! :)
δε συμφωνω με το poll...πως ειναι δυνατον να ξεχωριζουμε τις εθνικες ομαδες?
ξεχναει κανεις το θαυμα της πορτογαλιας, το 87, το παγκοσμιο της Ιαπωνιας? οι θριαμβοι αυτοι δεν συγκρινονται μεταξυ τους, εχουν ολοι την ιδια θεση μεσα σε καθε ελληνικη ψυχη.
και επειδη βλεπω οτι η ομαδα ποδοσφαιρου καταποντιζεται, θα σας υπενθυμισω την περηφανια που νοιωθαμε το 2004. θυμαμαι και συγκινουμαι μια γιαγια μετα τον ημιτελικο με την Τσεχια να λεει οτι τοση χαρα ειχε να παρει απο την απελευθερωση!!!!
οποτε ειμαι καθετα αντιθετος με το poll! sorry φιλε flightnumber, η ενσταση μου εννοειται οτι ειναι στο ιδιο αναλαφρο κλιμα οσο και το post!
Ελλας ολε ολε-δε σταματω να τραγουδω ποτε! :thx:
 
Φίλε bari συμφωνώ μαζί σου! Όποια ομάδα φέρει το εθνόσημο πρέπει να την αγαπάμε και να τη στηρίζουμε!Και δόξα το Θεό μας έχουν κάνει πάμπολλες φορές περήφανους , αν αναλογιστεί κανείς και το μέγεθος της χώρας μας!

Αλλά απ΄την άλλη, ο καθένας μας έχει αδυναμίες σε συγκεκριμένα σπόρ...
Και για να είμαι ειλικρινείς περίμενα,και εγώ, πιο πολλούς ψήφους για τη στρογγυλή θεά (μπάλα- Πορτογαλία ), μπορεί να είναι νωρίς ακόμα, βλέπω να προηγείται το basket!

Ένα βουντού στη Ισπανία και η κούπα μας ανήκει!!!Που είναι ο Μητσοτάκης για ευχές?
 
Ο Χριστος και η Παναγια!!!! μα τι καναμε παλι σημερα!!!! μονο η Ελλαδα κανει τετοιες ανατροπες τα τελευταια χρονια!! μα ακομα και στο μπασκετ, της τελευταιας στιγμης ειμαστε!! δεν μπορω να μιλησω απο την αφασια!!!
Ενα μεγαλο ευχαριστω απο ολους εμας και ενα πιο μεγαλο :thx: :thx:
:laola:
Νικος Summoning
Λευκαδα

υγ=εθνικη μπασκετ ψηφισα απο οτι καταλαβατε!!
 
Βασικά εμένα πλέον δε με νοιάζει ας βγούμε και 4οι πια. Αυτό που είδα σήμερα ήταν καλύτερο κι από το να κερδίσουμε στον τελικό. Αναρωτιέμαι μονάχα πόσες καρδιακές ανακοπές κόστισε αυτό το comeback.
 
Top