Η Ολυμπιακή Αεροπορία Εθνικός Χορηγός της Eurovision

SARIDAKIS VASILIS

First-Class-Member
Εγγραφή
29/04/2004
Μηνύματα
822
Likes
0
Περιοχή
Thessaloniki-Drama
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGKV
YAHOO
vasilisminoan7@yahoo.com
Η Ολυμπιακή Αεροπορία Εθνικός Χορηγός της Eurovision


Οσοι επιλέξουν για τις μετακινήσεις τους το αεροπλάνο, φέτος το Πάσχα έχουν ένα λόγο παραπάνω να επιλέξουν τις Ολυμπιακές Αερογραμμές.

Ως Εθνικός Χορηγός του Διαγωνισμού Τραγουδιού Εurovision 2006, οι Ολυμπιακές Αερογραμμές θα προσφέρουν σε 10 τυχερούς επιβάτες ισάριθμα εισιτήρια για τη τελική διοργάνωση. Δικαίωμα συμμετοχής στην κλήρωση έχουν όλοι οι επιβάτες που θα «πετάξουν» με τις πτήσεις μας σε ολόκληρο το δίκτυο της εταιρείας, ανεξαρτήτως προορισμού, από αύριο Μεγάλη Πέμπτη 20-04-2006 έως και την Δευτέρα του Πάσχα 24-04-2006.

Το φυλλάδιο-δελτίο συμμετοχής στην κλήρωση θα λαμβάνουν οι επιβάτες στα check in counters κάθε σταθμού μαζί με το boarding pass και θα το παραδίδουν συμπληρωμένο με τα στοιχεία τους στο πλήρωμα καμπίνας του αεροσκάφους κατά την αποβίβαση.

Τα δέκα τυχερά δελτία θα αναδείξει ο δημοφιλής μας τραγουδιστής και παρουσιαστής της μεγάλης βραδιάς της Eurovision, Σάκης Ρουβάς.

Η κλήρωση θα πραγματοποιηθεί στη 13:00 το μεσημέρι του Σάββατο 13 Μαίου, στην πλατεία Συντάγματος. Η εκδήλωση θα αναμεταδίδεται ζωντανά από το ραδιοφωνικό σταθμό «Αθήνα 9,84». Οι νικητές θα ενημερωθούν τηλεφωνικά στα τηλέφωνα που θα έχουν αναγράψει στα δελτία συμμετοχής.

Η Διοίκηση και το προσωπικό των Ολυμπιακών Αερογραμμών σας εύχεται: Καλή Επιτυχία και Καλές Πτήσεις

http://www.stockrally.gr/news/show_news.asp?id=71373
 
Η Ολυμπιακή Αεροπορία Εθνικός Χορηγός της Eurovision


ΟΛΑ ΤΑ ΕΙΧΕ Η ΜΑΡΙΟΡΙ Ο ΦΕΡΕΤΖΕΣ ΤΗ ΜΑΡΕΝΕ οπως θα ελεγαν και οι γιαγιαδες μας..........

Μια εταιρια με προβληματα και ολα τα κακα μαζεμενα επανω της και ενα σωρο αλλα πραγματα που ολοι μας ξερουμε.....γινετε και ο μεγαλος χορηγος της Eurovision.....Εχω αρχιση να πιστευω πως ειναι ενας αληθινα μεγαλος και σπουδαιος στοχος.....της χωρας!!!και μαλλον ο μοναδικος.....

Οσο για την ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ και παλι εκτος θεματος αλλα εντος θεαματος......Κανενας manager που να τους πει πως γινετε το marketing???Που και πως να στοχευσουν???Κανενας πατριωτης (εκτος απο την Menounos)ρε παιδια???
 
Πληροφοριακά και μόνο, οι χορηγίες της Ολυμπιακής είναι συνήθως σε επίπεδο παροχής εισιτηρίων και όχι χρημάτων.
 
Αν και περσινό topic ήθελα να ρωτήσω αν και φέτος η ΟΑ είναι χορηγός της Eurovision. Είδα σε τηλεοπτικό σποτάκι τον Sarbel (με όλο το επιτελείο...) να κατεβαίνουν από αεροσκάφος της ΟΑ. Αν ισχύει κάτι τέτοιο ποιος πληρώνει αυτά τα ταξίδια, η ΕΡΤ ή χρεώνεται η ΟΑ για ακόμη μια φορά?

Αφήστε που σκέφτομαι να εγκαταστήσω φωτοβολταϊκά για να μην ξαναπληρώσω ΔΕΗ-ΕΡΤ... :evil:
 
Εγώ με τη σειρά μου θα ήθελα να ρωτήσω, αν γνωρίζει κανείς φυσικά, έγινε ποτέ ανοικτός, δημόσιος, διαγωνισμός για το ποιός θα γίνει 'χορηγός';

Η ίδια η ΕΡΤ, μιας και διαχειρίζεται δημόσια χρήματα, οφείλει να είναι διαφανής. Η ΟΑ, που 'αποδέχτηκε', με βάση ποια ακριβώς συμφωνία το έκανε αυτό; Γιατί και εδώ, ξοδεύονται τα χρήματα του Έλληνα φορολογούμενου, και ως ένας από αυτούς, θα ήθελα να γνωρίζω...

Λέω, τώρα, ε....
 
george_a":35uzjjel said:
Εγώ με τη σειρά μου θα ήθελα να ρωτήσω, αν γνωρίζει κανείς φυσικά, έγινε ποτέ ανοικτός, δημόσιος, διαγωνισμός για το ποιός θα γίνει 'χορηγός';


Απο οτι γνωριζω χορηγος γινεται καποιος με την θεληση του. Δινοντας ενα ποσο χρηματων για να γινει κατι. Αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος
 
Nαι, με τη 'θέλησή του'. Αλλά μήπως θα έπρεπε να έδινε η ΕΡΤ την ευκαιρία σε όσους θελήσουν, να 'θελήσουν';
 
george_a":1aptpdbf said:
Εγώ με τη σειρά μου θα ήθελα να ρωτήσω, αν γνωρίζει κανείς φυσικά, έγινε ποτέ ανοικτός, δημόσιος, διαγωνισμός για το ποιός θα γίνει 'χορηγός';

Η ίδια η ΕΡΤ, μιας και διαχειρίζεται δημόσια χρήματα, οφείλει να είναι διαφανής. Η ΟΑ, που 'αποδέχτηκε', με βάση ποια ακριβώς συμφωνία το έκανε αυτό; Γιατί και εδώ, ξοδεύονται τα χρήματα του Έλληνα φορολογούμενου, και ως ένας από αυτούς, θα ήθελα να γνωρίζω...

Λέω, τώρα, ε....

Ο χορηγός δέν πληρώνεται από το νομικό πρόσωπο που διοργανώνει την υπό χορηγία εκδήλωση,επομένως δέν υπάρχει λόγος να γίνη δημόσιος διαγωνισμός (που σέ μιά τέτοια περίπτωση θα έπρεπε να είναι μειοδοτικός,δηλαδή με κριτήριο την χαμηλότερη τιμή πρός καταβολή στον χορηγό).

Γι'αυτό άλλωστε μπορεί να υπάρχουν περισσότεροι τού ενός χορηγοί.

Ως πρός την δυνατότητα τής ΟΑ (που όπως είναι γνωστόν αντιμετωπίζει σοβαρά οικονομικά προβλήματα) να προβαίνη σέ χορηγίες (οι οποίες βεβαίως γίνονται μέ χρήματα τού Ελληνικού δημοσίου άρα τών φορολογουμένων καί όχι κάποιου ιδιώτη που είναι ιδιοκτήτης τής ΟΑ),αυτό είναι πράγματι ένα θέμα πρός συζήτηση.
 
Αν και δε γνωρίζω λεπτομέρειες για τη συγκεκριμένη χορηγία, θυμίζω ότι οι ΟΑ ήταν και χορηγός των Ολυμπιακών Αγώνων προσφέρωντας ένα μεγάλο αριθμό θέσεων. Η συγκεκριμένη τακτική εφαρμόζεται επίσης σε συνέδρια κι εκθέσεις στα οποία εμφανίζεται ως χορηγός, οπότε είναι πολύ πιθανό να έγινε κάτι αντίστοιχο και για τη Eurovision.

Νομίζω είναι η καλύτερη συμβιβαστική λύση δεδομένης της οικονομικής κατάστασης της εταιρειας. Κάθε φορά που πετάω με τις ΟΑ απογοητεύομαι με τις πολύ χαμηλές πληρότητες, οπότε καλύτερα να γεμίζουν ορισμένες θέσεις παραπάνω σε αντάλλαγμα λίγης διαφήμισης. Αν και πολύ φοβάμαι ότι η φήμη της εταιρείας έχει πέσει τόσο χαμηλά που οι χορηγίες δεν κάνουν πλέον καμία διαφορά.
 
Top