Λάθος στο όνομα του εισιτηρίου

Ενα γραμμα ξεχασμενο

Καλησπέρα σας!!! Οπως όλοι ετσι και εγω εκανα ενα λαθος! Την Κυριακή πεταω με τα 2 ανηλικα παιδια μου απο memingen με πτήση της Ryanair! Εκλεισα εισιτήρια εκανα σημερα υο check in και παρατήρησα ότι ξεχασα να γραψω ενα φωνήεν στο επίθετο του γιου μου πχ αντι για Kliklis έγραψα Klklis! Εψαξα τροπους να το αλλαξω αλλα ματαια απο την στιγμη που έκανα check in! Θα εχω θεμα? Υπάρχει περίπτωση να μην επιτρέψουν να επιβιβαστεί το παιδι λογω ενος ξεχασμενου φωνήεν?
 
Re: Ενα γραμμα ξεχασμενο

Μπες στο online chat της εταιρείας και λογικά θα στο διορθώσουν.
 
Καλημερα, εκανα μια κρατηση για ενα ταξιδι στη Βαρκελωνη αλλά στο πεδιο του ονοματος εβαλα το επωνυμο και στο πεδιο του επωνυμου το ονομα. Πιστευετε οτι θα υπαρξει προβλημα; Εχει κανει καποιος κατι αντιστοιχο να μου πει τι συνεβη;
 
Πρέπει να το διορθώσεις, αλλιώς είναι πολύ πιθανό να έχεις πρόβλημα. Διάβασε και τα προηγούμενα posts.
 
με ποια εταιρεία;
 
MelinaM":2w3otukv said:
Καλημερα, εκανα μια κρατηση για ενα ταξιδι στη Βαρκελωνη αλλά στο πεδιο του ονοματος εβαλα το επωνυμο και στο πεδιο του επωνυμου το ονομα. Πιστευετε οτι θα υπαρξει προβλημα; Εχει κανει καποιος κατι αντιστοιχο να μου πει τι συνεβη;

Έχω κάνει το ίδιο λάθος παλαιότερα με Aegean για Κάιρο. Όταν επικοινώνησα με την εταιρεία μου είπαν πως δεν χρειάζεται να το αλλάξω. Η αλλαγή θα κόστιζε ένα ποσό, το οποίο δεν θυμάμαι. Τελικά ταξίδεψα με το ονομα ως είχε και δεν είχα κανένα θέμα. Η Βαρκελώνη είναι και εντός Σέγκεν. Εγώ δεν θα το άλλαζα.
 
Με την Aegean είναι και μου ειπαν ότι κοστίζει 30 ευρω η αλλαγή και αν δεν το κανω ίσως δε με αφησουν να πετάξω και αγχώθηκα
 
Για 30 ευρώ δε θα το ρίσκαρα και θα το άλλαζα.
 
Κατά 99% δε θα έχεις πρόβλημα και κανείς δε θα το καταλάβει. Μου έχει τύχει και μένα παλιότερα και δεν υπήρξε κανένα θέμα.
 
Όπως λέει ο Jerry. Επίσης, κανείς ένα online check in και είσαι μια χαρά. Αν έχεις βαλίτσα, απλά θα πεις στον υπάλληλο ότι έγινε ένα μπέρδεμα με το όνομα και μάλλον όλα θα είναι οκ. ;)
 
Top