Νέα δρομολόγια Sky Express

Καλησπέρα, έχουμε νέες πόλεις στο εξωτερικό για το καλοκαίρι του 2022 από την Sky Express συμφωνα με το άρθρο:

20 πόλεις σε 11 χώρες στο θερινό πτητικό πρόγραμμα εξωτερικού της SKY express - Metaforespress

Δεν έχουν ανέβει ακόμα στο επίσημο σάιτ της εταιρείας, γνωρίζει κανείς κάτι παραπάνω;
Το είδα κι εγώ το άρθρο,οι νέοι προορισμοί που γράφει δεν έχουν ανέβει στην ιστοσελίδα της εταιρείας,μόνο τα δρομολόγια προς Γαλλία υπάρχουν από Ηράκλειο προς Παρίσι,Λιλ,Νάντη , Λυών και Μασσαλία.Οι υπόλοιπες πόλεις που λέει οχι
 
Εγώ κάτι είχα ακούσει για έναρξη πτήσεων Ηράκλειο - Λισαβώνα αλλά θα δείξει , σιγά σιγά θα τα ανεβάσει όλα στο σάιτ.
 
Για την ώρα έχουμε Ηράκλειο - Κάρπαθος από 23 Μαϊου κάθε Δευτέρα
 
Επίσης Ηράκλειο - Ζάκυνθος , από 30 Ιουνίου , 1weekly κάθε Πέμπτη
 
Γνωρίζει κανείς αν η εταιρία έχει επιτυχία; Έκανε μεγάλο άνοιγμα με πολλούς προορισμούς και νέα αεροσκάφη σε μια περίοδο κρίσης και αναρωτιέμαι αν έχει καλές πληρότητες και έσοδα. Υπάρχει πληροφορία που να μπορεί να δημοσιοποιηθεί;
 
Γνωρίζει κανείς αν η εταιρία έχει επιτυχία; Έκανε μεγάλο άνοιγμα με πολλούς προορισμούς και νέα αεροσκάφη σε μια περίοδο κρίσης και αναρωτιέμαι αν έχει καλές πληρότητες και έσοδα. Υπάρχει πληροφορία που να μπορεί να δημοσιοποιηθεί;
Σε 3-4 μήνες όταν δημοσιεύσει ισολογισμό θα μάθουμε
 
Καλησπέρα, δεν νομίζω ότι θα σε βοηθήσει να καταλάβεις κάτι ο ισολογισμός.
Με ενδο ομιλικες συναλλαγές θα παρουσιαστεί ότι θέλει.
Το ποιο πιθανό είναι να υπάρχει ένα αποτέλεσμα από το 0 και κάτω, δεν θα προκύψει και φόρος, θα φανούν και ως στυλοβάτες της εθνικής οικονομίας και έγινε η δουλίτσα.
 
Έκανα λίγο ψάξιμο και βρήκα τις παρακάτω πτήσεις. Πιστεύω ότι οι περισσότερες είναι charter και όχι scheduled. Έχουμε πιάσει Μάιο και ακόμα δεν έχουν ανακοινώσει τίποτα.
Έχω παρατηρήσει βέβαια ότι στο σύστημα κρατήσεων τους, ανεβάζουν κάποιους προορισμούς αλλά χωρίς τιμές. Μετά τους βγάζουν :)

Heraklion - Lisbon από 20 Ιουνίου 1x
Heraklion - Le Haver - charter 2 φορές
Heraklion - La Rochelle - charter 2 φορές
Heraklion - Amsterdam από 24 Απριλίου 1x - Ιούλιο/Αύγουστο 2x
Heraklion - Billung από 25 Μάϊου 1x
Heraklion - Copenhagen από 7 Μάϊου (κάτι ξεκάρφωτες ημερομηνίες) και Ιούλιο 1x
Heraklion - Gdansk από 5 Ιουνίου 1x
Heraklion - Warsaw από 29 Μάϊου 1x
Heraklion - Rzeszow από 5 Ιουνίου 1x
Heraklion - Timisoara από 9 Ιουνίου 1x

Chania - Copenhagen από 7 Μάϊου 1x

Rhodes - Billung από 7 Μάϊου 1x
Rhodes - Copenhagen από 21 Μάϊου 1x
Rhodes - Warsaw από 27 Μάϊου 2x

Zakynthos - Billung από 26 Μάϊου 1x
Zakynthos - Gdansk από 29 Απριλίου 1x, από Ioύνιο 2x
Zakynthos - Warsaw από 3 Ιουνίου 2x

Kos - Amsterdam από 11 Ιουλίου 1x
Kos - Wroclaw από 30 Απριλίου 1x
Kos - Poznan από 14 Μάϊου 1x
Kos - Warsaw από 4 Ιουνίου 1x
 
Aν ειναι τσάρτερ, που είναι, που ειναι ορατες τετοιου τυπου πτησεις; Όπως και της Α3 οι τσαρτεριες; (Κριμα να μην δινουν και δυνατοτητα πωλησης μεμονομεων θεσεων, οταν εχουν κενες θεσεις )
 
Top