Νεα ιστοσελιδα OAL

Το σύστημα κρατήσεων εμφανίζει κανονικά και την Seagle Air (επιτέλους..!!). Γράφει ''σε συνεργασία Seagle Air''. Πάλι καλά να ξέρουμε με τι πετάμε. (Ειδικά εδώ στην Κω που τα νοικιάρικα είναι πλέον στάνταρ, σε καθημερινή βάση)
 
Που είναι τα εισητήρια για Αθήνα Σκιάθο ΟΕΟ;

Καλησπέρα, γίνονται διάφορα κουφά με το site της ΟΑ. Για παράδειγμα στις αφίξεις κάθε μέρα βλέπω πτήσεις για Νάξο αλλά άμα πάω να κλείσω δε μου βγάζει τίποτα (καμιά πτήση μου λέει).

Στο κυρίως θέμα μας, για Σκιάθο είναι μαύρο το σκοτάδι. Στο 666666 μάλλον τους βάρεσε ο Ιωάννης κατακέφαλα και δεν το σηκώνουν ποτέ (ούτε θέλω να βγάλω μέσω τηλ γιατί είναι πιο ακριβό αν δε κάνω λάθος). Τι παίζει;
 
Re: Που είναι τα εισητήρια για Αθήνα Σκιάθο ΟΕΟ;

Οι πτήσεις προς τα νησιά αυτά (όπως και όλα τα άγονα, πλην δημοφιλή (όπως Πάρος κτλ)) είναι επιδοτούμενες και ως εκ τούτου αφενός έχουν χαμηλό ναύλο, αφετέρου αυτός είναι full refundable μέχρι και 24 ώρες πριν την πτήση. Έτσι οι θέσεις εξαφανίζονται πολύ γρήγορα, αφού ακόμα και να μην πετάξεις τελικά, μπορείς να το ακυρώσεις εύκολα.
 
Re: Που είναι τα εισητήρια για Αθήνα Σκιάθο ΟΕΟ;

άρα ακριβώς 24 ώρες πριν την πτήση βγαίνουν τα ακυρωμένα και μπορείς να τα πάρεις;
 
Re: Που είναι τα εισητήρια για Αθήνα Σκιάθο ΟΕΟ;

zeppelin":2abco1pw said:
Καλησπέρα, γίνονται διάφορα κουφά με το site της ΟΑ. Για παράδειγμα στις αφίξεις κάθε μέρα βλέπω πτήσεις για Νάξο αλλά άμα πάω να κλείσω δε μου βγάζει τίποτα (καμιά πτήση μου λέει).

Στο κυρίως θέμα μας, για Σκιάθο είναι μαύρο το σκοτάδι. Στο 666666 μάλλον τους βάρεσε ο Ιωάννης κατακέφαλα και δεν το σηκώνουν ποτέ (ούτε θέλω να βγάλω μέσω τηλ γιατί είναι πιο ακριβό αν δε κάνω λάθος). Τι παίζει;


Δε μας βαρεσε τιποτα κατακεφαλα φιλε μου, απλα ειμαστε 5 ατομα για να βγαλουμε βαρδια για 20!!!!Απλα σκεψου οτι πρεπει να κανουμε τα award reservations,τις κανονικες κρατησεις και να απανταμε στα email!Με 5 ατομα σε καθε βαρδια κανε μου εσυ μια κατανομη να δουμε αν μπορεις να κανεις κατι και τι!!!Ας μη μιλαμε χωρις να ξερουμε πια ΕΛΕΟΣ!!!
Και για τα επιδοτουμενα ειναι ιδια τιμη.

Οσο για το καμια πτηση,απλα ειναι ΟΛΑ γεματα, και ειδικα για Σκιαθο ειναι γεματες και οι λιστες.Οι γεματες πτησεις δεν εμφανιζονται στο online συστημα κρατησεων,αλλα στο schedules & availability.
 
Γεια σας θελω να παω Λονδινο και θελω να παω με ολυμπιακη οι ημερομηνιες ειναι 27 Αυγουστου με 3 Σεπτεμβριου ? Λετε να εχω προβλημα ? Τα δρομολογια θα γινονται κανονικα μεχρι τοτε ...!!! ??
 
@NFEEFEE φίλε δεν εννοώ το προσωπικό. κακώς είστε μόνο 5 άτομα. κακώς δεν βγάζει το σύστημα τις γεμάτες πτήσεις. Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση (μου απάντησαν και το mail της ΟΑ - η AEGEAN 2 φορές που τους έχω γράψει μου απάντησαν μετά από 3 μήνες!)
 
katmemos":ug17j12d said:
Γεια σας θελω να παω Λονδινο και θελω να παω με ολυμπιακη οι ημερομηνιες ειναι 27 Αυγουστου με 3 Σεπτεμβριου ? Λετε να εχω προβλημα ? Τα δρομολογια θα γινονται κανονικα μεχρι τοτε ...!!! ??
Έχουμε πει επανειλημμένα ότι σύμφωνα με τις ΟΑ τα πάντα θα λειτουργήσουν κανονικά πριν και μετά την αλλαγή. Για να είστε σίγουροι να παίρνετε τηλέφωνο στην εταιρία.
 
Απο χτες το απογευμα που κοιταζω για booking στην σελιδα δεν εχει επιλογες πολεων,αρα πρεπει να μας τελειωσε λογικα.................... :( αυτη η δυνατοτητα και μεχρι αποκαταστασης-εναρξης του νεου site.
 
Μικρές χαζοπαρατηρησούλες, ψάχνοντας τις ιστοσελίδες των Ολυμπιακών Αερογραμμών τώρα που φαίνεται ότι σιγά σιγά όλα αλλάζουν:
στην αγγλική έκδοση, έχει ξαφνικά εμφανιστεί στις ανακοινώσεις ένας σύνδεσμος από τον οποίον μπορούμε να κατεβάσουμε screensaver με εικόνες των αεροσκαφών της Ολυμπιακής - "Interactive screensaver, displaying OA aircraft images, zooming in and out in a turning globe". Δεν είναι κι άσχημο αλλά δεν είχα προσέξει ότι υπήρχε κάτι τέτοιο παλαιότερα...

Και μόλις θυμήθηκα ότι είχα κάποτε δει και το γερμανικό site της Ολυμπιακής : http://www.olympic-airlines.de/ . Μπορείτε να δείτε ότι είναι πολύ οργανωμένο σε σχέση με το αντίστοιχο ιταλικό και ισπανικό. Μπορεί κανείς να κατεβάσει screensaver με την ιστορία των στολών της εταιρείας, να στείλει ηλεκτρονικές καρτ - ποστάλ με θέματα της Ολυμπιακής, να παίξει παζλ προσπαθώντας να ενώσει τη φωτογραφία αεροπλάνων της ΟΑ, κ.λπ. κ.λπ. ... αρκετά εντυπωσιακά πράγματα για το site μιας ελληνικής κρατικής εταιρείας που δραστηριοποιείται στη Γερμανία. Δυστυχώς η Γερμανία μας τελείωσε πια με την Ολυμπιακή, οπότε και αυτό το site περνάει στην ιστορία...
 
Top