Νέες στολές για τα πληρώματα της Aegean

Η Α3 δεν χρειαζόταν να κάνει αλλαγή στολών στο ιπτάμενο προσωπικό της, μια χαρά είναι, έπρεπε μόνο από χρόνια να είναι σοβαρότερη η αρμόδια Δ/ση προσωπικού ως προς την τήρηση των κανονισμών ενιαίας και ομοιόμορφης παρουσίας / εμφάνισης uniform του ιπτάμενου προσωπικού της , κυρίως δε του cockpit crew, διότι του cabin crew ήταν και παραμένει από κάθε άποψη άψογο, καθότι μόνο οι άρρενες πιλότοι ήταν διαχρονικά και παραμένουν εμφανισιακά ατημέλητοι, φοράνε ο, τι τους κατέβει, όπως τους γουστάρει, χωρίς καπέλο, χωρίς διακριτικά κλπ , με λίγα λόγια απαράδεκτοι, ούτε τριτοκοσμικοί !

Έχει ακουστεί πάντως ότι οι νέες στολές θα σκάσουν μούρη οσονούπω και θα ομοιάζουν σε χρωματισμό και στυλ με αυτές της British Airways.
 
Τις καινούργιες του Ozwald Boateng ή τις προηγούμενες;
 
Η Α3 δεν χρειαζόταν να κάνει αλλαγή στολών στο ιπτάμενο προσωπικό της, μια χαρά είναι, έπρεπε μόνο από χρόνια να είναι σοβαρότερη η αρμόδια Δ/ση προσωπικού ως προς την τήρηση των κανονισμών ενιαίας και ομοιόμορφης παρουσίας / εμφάνισης uniform του ιπτάμενου προσωπικού της , κυρίως δε του cockpit crew, διότι του cabin crew ήταν και παραμένει από κάθε άποψη άψογο, καθότι μόνο οι άρρενες πιλότοι ήταν διαχρονικά και παραμένουν εμφανισιακά ατημέλητοι, φοράνε ο, τι τους κατέβει, όπως τους γουστάρει, χωρίς καπέλο, χωρίς διακριτικά κλπ , με λίγα λόγια απαράδεκτοι, ούτε τριτοκοσμικοί !

Έχει ακουστεί πάντως ότι οι νέες στολές θα σκάσουν μούρη οσονούπω και θα ομοιάζουν σε χρωματισμό και στυλ με αυτές της British Airways.
Τα γένια και τα ξυρισμένα κεφάλια ξέχασες. Αρκετοί πιλότοι μοιάζουν με δήμιους.
 
Τα γένια αν είναι περιποιημένα δε νομίζω να υπάρχει θέμα, ακόμα και στους ιπτάμενους φροντιστές. Αυτό το κόντρα ξύρισμα και το κομπλεξ είναι πλέον ξεπερασμένο. Εννοείται όμως περιποιημένο, το ξαναλέω!
Οσο για τις στολές, αν είναι να μοιάζουν με τις Βρετανικές, τις καινούργιες που είναι τέρμα εμετικές, καλύτερα να παραμείνουν όπως είναι τώρα. Βέβαια και ευτυχώς στην Ελλάδα έχουμε καλούς σχεδιαστές (αν προτιμήσουν ντόπιους) .
Προς το παρόν ας περιμένουμε να δούμε τα σχέδια.....
 
Η μάσκα οξυγόνου εφαρμόζει καλά στους γενειοφόρους χωρίς απώλειες?
 
ΑΝ (!) δεχτούμε ότι είναι (εν μέρει) έγκυρο το άρθρο, την όλη μανία με τις εξελίξεις στον εκλογών εγώ θα την τοποθετούσα στο ότι επιλέχτηκε (ήδη) η εταιρία της μαρεβα zeus+dion
Και προφανώς για να προφυλαχτούν από εξελίξεις και όλες τις γνωστές αντιδράσεις έχουν συνεννοηθεί ( δια μεσολαβητή; ) να μην κάνουν ακόμα ανακοινώσεις
Δεν τον ξέρω τον αρθρογράφο και δεν ξέρω τίποτα αλλά εκεί πήγε αμέσως το μυαλό μου
 
Μάλιστα, δημιούργησες λογαριασμό και το πρώτο σου μήνυμα είναι ανεπιβεβαίωτη πληροφορία a.k.a. τρολ και υποδηλώνεις ότι η κοινωνία είναι αναστατωμένη γιατί η Α3 επιλέγει δήθεν την Zeus+Dion για τις νέες στολές της. Παρακαλώ επιτρέψτε μου να κάνω μια απλή ερώτηση: who gives a damn.
 
ΑΝ (!) δεχτούμε ότι είναι (εν μέρει) έγκυρο το άρθρο, την όλη μανία με τις εξελίξεις στον εκλογών εγώ θα την τοποθετούσα στο ότι επιλέχτηκε (ήδη) η εταιρία της μαρεβα zeus+dion
Και προφανώς για να προφυλαχτούν από εξελίξεις και όλες τις γνωστές αντιδράσεις έχουν συνεννοηθεί ( δια μεσολαβητή; ) να μην κάνουν ακόμα ανακοινώσεις
Δεν τον ξέρω τον αρθρογράφο και δεν ξέρω τίποτα αλλά εκεί πήγε αμέσως το μυαλό μου
Προχθές που ήμουν στη σάουνα του Sokos Vaakuna στο Ελσίνκι, άκουσα ότι τις νέες στολές θα τις σχεδιάσει η Marimekko.
 
Που; στο Vaakuna; :oops: οχι, οχι μου θυμιζεί Vacuna :eek:. Έκανα και την τρίτη δόση στο Κούσκο, ασε με.
Ποια θα τις φτιάξει λεει; η Marimekko; η κυρία που κάνει τα πατσαβούρια του IKEA; :doubt: Να έλεγες η Marrr- Marika Mitsotaki να πώ τώρα μάλιστα.
ω θεε μου :thx:
 
Από ο, τι ακούγεται οι νέες στολές έχουν προβλήματα με τα μεγέθη, ιδιαίτερα των Α/Σ “πάνε κι έρχονται”, πρόβες , διορθώσεις και κόντρα διορθώσεις, δεν φαίνεται να είναι έτοιμες για τη νέα σεζόν που άρχισε καλοκαιριού, οπότε πάμε μάλλον για το φθινόπωρο, οι δε των Πιλότων άκουσα ότι “σκίζουν” από πλευράς χρωματισμού, σε απόχρωση μπλε των neo, κάτι σαν καπετάνιων κρουαζιερόπλοιων!
 
Top