Νεο Website Aegean Airlines

  • Thread starter mrk
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Ολες οι online υπηρεσίες είναι πολύ καλές της Α3. Πιστεύω πως ακόμα μία θα ολοκλήρωνε το θέμα με τα εισητήρια: σε πτήσεις που είναι γεμάτες να μπορούσες να μπεις σε λίστα αναμονής από το website , χωρίς να περιμένεις πόσες ώρες στο τηλεφωνικό κέντρο.
Δεν ξέρω αν υπάρχει η συσκικριμένη υπηρεσία σε άλλες αεροπορικές αλλά θα ήταν τέλειο. Να διαχειρίζεσε ολοκληρωμένα τα εισητήρια σου online.
 
KOSTASX":3ecgzk00 said:
Σε όλο το site, στον χάρτη, στήν λίστα με τα δρομολόγια, κ.λ.π. αναφέρουν "ΒΡΥΞΕΛΕΣ"...
Νομίζω ότι το σωστό είναι "ΒΡΥΞΕΛΛΕΣ" δηλαδή με δύο Λ...Μήπως κάνω λάθος εγώ....?
(ολλανδικά: Brussel, γαλλικά: Bruxelles).....

Οχι δεν κανεις λαθος στα ελληνικα ειναι ΒΡΥΞΕΛΛΕΣ! Με 2 Λ.
 
manos_p":l65ftrgl said:
Ολες οι online υπηρεσίες είναι πολύ καλές της Α3. Πιστεύω πως ακόμα μία θα ολοκλήρωνε το θέμα με τα εισητήρια: σε πτήσεις που είναι γεμάτες να μπορούσες να μπεις σε λίστα αναμονής από το website , χωρίς να περιμένεις πόσες ώρες στο τηλεφωνικό κέντρο.
Δεν ξέρω αν υπάρχει η συσκικριμένη υπηρεσία σε άλλες αεροπορικές αλλά θα ήταν τέλειο. Να διαχειρίζεσε ολοκληρωμένα τα εισητήρια σου online.

Μάλλον δεν υπάρχει κάτι παρόμοιο σε άλλη εταιρεία. Αυτό που νομίζω ότι χρειάζεται είναι να σου βγάζει τα connections π.χ. με τη Lufthansa. Στο website της Lufthansa σου δίνουν τις πτήσεις της Α3, το αντίστοφο όμως δεν γίνεται.
 
Θα ήθελα την βοήθεια σας για κάτι. Αυριο πετάω Λονδίνο- Θεσσαλονίκη με την Α3 μέσω Αθήνας. Πριν 5 ώρες έκανα checkin στην πρώτη πτήση (η άλλη δέν είχε ανοίξει ακόμα). Τώρα μπήκα να κάνω και στην δέυτερη και μου βγάζει ένα please wait χωρίς να γίνεται τίποτα. Εκανα μήπως βλακεία και έπρεπε να τις κάνω μαζί? (βιάστηκα να κάνω πρώτος πρώτος για να προλάβω καλή θέση..)
 
γενικα πως το βρισκετε το site της εταιριας?επειδη κανω καποια εργασια για το σαιτ της aegean και ληγει η προθεσμια,οποιος μπορει να βοηθησει.ποια ειναι τα θετικα στοιχεια του,ποια τα αρνητικα,τι σας ενοχλει δηλαδη.γενικα καθε σχολιο σχετικα με το σαιτ της εταιριας θα με βοηθουσε ιδιαιτερα.ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.
 
Προσωπκα δεν μου αρεσει:
με το που ανοιγει η σελιδα ολα αυτα τα παραλληλογραμμα το ενα διπλα στο αλλο!
Καπως με πνιγουν...
Ισως επιδη ολα ειναι μονο σε τονους του μπλε και δεν εχει και καποια λευκα η αλλο χρωμα...
Ισως αν καποια bannerakia στην πρωτη σελιδα (αριστερα και δεξια) ειχαν αλλο σχημα, ας πουμε κυκλικο...
Επισης καπου να επαιζαν οι γλαροι μεγαλοι πιο αχνοι η επαναλαμβανομενοι η στο σημειο πριν να ανοιξει ο χαρτης με flashaki...
θα το εβρισκα πολυ πιο μοντερνο!!!
 
Βασικότατη έλλειψη κατά τη γνώμη μου ότι δεν έχει non-flash έκδοση για κινητά. Τραγικό. Επίσης ο χάρτης είναι λίγο βαρύς και λίγο κουραστικός στο μάτι, μεγάλο contrast κλπ. Τέλος, κατά τη γνώμη μου δεν είναι καλή ιδέα που είναι χωρισμένο σε ΤΟΣΑ κομματάκια το site, ειδικά δεδομένου του high contrast άσπρο-μπλε. Θα μπορούσαν να έχουν απλά ένα απαλό χρώμα για πλαίσιο και το background τους να είναι ίδιο χρώμα με το site της εταιρίας. Ως etra πρόταση, αν τους το έφτιαχνα εγώ θα προσπαθούσα να το ταιριάξω λίγο με το livery των αεροπλάνων τους, δηλαδή να έχω πχ στο τέλος της σελίδας 50pixels γκρι, από πάνω 7-8 pixels κόκκινα (γραμμή) και από εκεί και πάνω να συνεχίζει η κυρίως σελίδα σε άσπρο... ;)
 
Ασε που με τον Safari δειχνει μονο το πλαισιο και τιποτε αλλο, με αλλα λογια ειναι αχρηστο.. Οι περισσοτεροι business user ελεω Apple χρησιμοποιουν Safari για στανταρντ. Καλα θα κανει η Α3 να αλλαξει καποια πραγματα στην ιστοσελιδα της...
 
Και φυσικά να αντικαταστήσει το κάτω-του-μετρίου on-line booking της με κάτι πιο εύχρηστο και αξιόπιστο. Δε λέω, καλή η εφαρμογή της SITA, αλλά μοιάζει με τον πολύ φτωχό συγγενή, όταν συγκρινεται με εφαρμογές όπως αυτή της Amadeus ή το Sabre Sonic, πόσο μάλλον όταν η Aegean επιδιώκει να αποτελέσει το νέο εθνικό αερομεταφορέα της Ελλάδας.
 
'Ωπα ρε παιδιά, χαλαρώστε και λίγο,δεν είναι και τοοοοοοοσο κακό.......
 
Top