Ολυμπιακή... τώρα και σε μπουζούκια!

LEKPO1A

Moderator
Staff member
Εγγραφή
04/09/2003
Μηνύματα
3.814
Likes
204
Για ρίξτε μια ματιά εδώ :!:

Αφίσα από τα μπουζούκια "Ουρανός" αυτή την εποχή στην Αθήνα.
 
Η ύστατη ξεφτίλα! :?
Καλά, το "Olympic Airlines" που είναι γραμμένο πάνω αριστερά, που κολλάει?
Χορηγός του προγράμματος? :D
 
Οχι.. Στο μπατε ΣΚΥΛΟΙ αλεστε! ;)



-EDIT-
(ο τονισμος στο ΣΚΥΛΟΙ!!)
 
Μήπως το βάζουν τιμής ένεκεν, επειδή τους επέτρεψαν να βγάλουν φωτογραφία στο cockpit τους; (Λέω τώρα εγω...)
 
aakunz":24r68xud said:
Μήπως το βάζουν τιμής ένεκεν, επειδή τους επέτρεψαν να βγάλουν φωτογραφία στο cockpit τους; (Λέω τώρα εγω...)

Και εγώ πως κάτι τέτοιο παίζει.
 
Τη διαφήμιση την είδα κι εγώ τις προάλλες στην Ατιική Οδό μερικά χλμ από το αεροδρόμιο! Είπα μάλιστα να τη βγάλω κι εγώ φωτογραφία, αλλά αποφάσισα να μην...τρακάρω... Το Olympic Airlines δεν το είχα προσέξει!!!
 
ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΟΛΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ,

ΘΑ ΒΓΩ ΨΕΥΤΗΣ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ
 
Ρε παιδιά, προσέξατε ότι αριστερά από το OURANOS γράφει κάτι σαν SKG;

Πάντως την εν λόγω αφίσσα την πρόσεξε και κάποιος άλλος. Για δείτε στο http://apotografeio.blogspot.com/ και δείτε τι γράφουν για τις αφίσσες των σκυλάδικων-διασκεδαστηρίων. Πάντως οι γράφοντες είναι φαρμεκεροί!

14. Ουρανός
Last But Not Least (κατ’ υπόδειξη της Μαρκησίας). Το concept που μας απογειώνει. Η αφίσα-θρίαμβος της φαντασίας. Δέστε τις ζώνες σας, σβήστε τα κινητά. Ο captain Mantas και η αεροσυνοδός του, γράφουν ιστορία.
 
Τήν αφίσα την είδα κι'εγώ,στίς Τρείς Γέφυρες-την φωτογράφισα μάλιστα γιά να την βάλω εδώ να την δήτε άπαντες,αλλά μέ προλάβατε.

Αραγε οι θαμώνες αυτών τών "πολιτιστικών κέντρων" (που έλεγε και ο αλήστου μνήμης εκείνος Κουτσόγιωργας) γνωρίζουν τί σημαίνει F/O ;

ΥΓ.1 Οντως,πρίν από τη λέξη "ΟΥΡΑΝΟΣ" γράφει SKG καί ακριβώς από κάτω DATE καί TIME

Υποψιάζομαι οτι ο σχεδιαστής τής αφίσας ήθελε να γράψη "AIRPORT",αλλά θεώρησε πως άν γράψη SKG θά δείξη οτι είναι και σχετικός μέ τά αεροπορικά.....

ΥΓ 2.Καί άς ελπίσουμε πως τά φαγητά που σερβίρουν δέν είναι απ'το catering τής Aplytalia :D
 
Kata tin gnomi mou, I olympiaki teleutaia paei exairetika asxima..
Giati?
Apla pigainete sto LGAV kai kante mia volta pano kato sto terminal..
An akousete esto kai 1 fora kathisterisi tis Aegean, tha akousete 71 tis Olympiakis!!
Kai den kano plaka... :shock:
Epeita me stenaxorei na blepo aeroskafos tis olympiakis me ispaniki simaia...
Ta bouzoukia itan isos I korifosi tis xeftilas..
 
Top