ομοφυλοφιλία και θρησκεία

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
τελικα το αποφασισα...i love this forum :thx:
 
Εγώ πάντως βλέπω σχέση με την ομοφυλοφιλία και την αεροπορία (σικ). Χωρίς να θέλω να προσβάλω κανέναν, η εντύπωση που έχω από συνομιλίες με αεροσυνοδούς κλπ είναι ότι οι γκέι ίσως έχουν αυξημένο ποσοστό σε ορισμένες δουλειές, όπως αυτού του υπτάμενου φροντιστή. Δεν μπορώ να το στηρίξω πουθενά αλλά για να μην κρυβόμαστε πίσω από το δάκτυλο μας νομίζω ότι είναι μια γενικότερη αίσθηση που υπάρχει - που μπορεί όμως να είναι και 100% λάθος. Αυτή θα ήταν και μια ενδιαφέρουσα έρευνα.
 
seven4seven":2mkga93h said:
spy1, σε οποιοδηποτε σοβαρο forum μπεις να διαβασεις, θα εχει μια κατηγορια ασχετη με το θεμα που πραγματευεται, οπου ολοι συζητουν ο καθενας το μακρυ του και το κοντο του, παντα με βαση καποιους κανονες συμπεριφορας και δεοντολογιας.
Αμα εσενα σε χαλαει αυτο, μην μπαινεις στα αντιστοιχα topic, ειναι τοσο απλο. Απλουστατο. Να μπαινεις ομως μονο και μονο για να διαμαρτυρηθεις επειδη ΕΣΕΝΑ δεν σ' ενδιαφερει (μπορει να ενδιαφερει αλλους ομως) ειναι τουλαχιστον εγωιστικο. Κοντολογις, μας επρηξες! :D

Καλά αν εσένα σε ενδιαφέρει τόσο πολύ η ομοφυλοφιλία με την θρησκεία, γιατί μπαίνεις σε αεροπορικό φόρουμ να το διαβάσεις; Υπάρχουν αντίστοιχα εξειδικευμένα φόρουμ! :banana:
 
αυτο που σου προσπαθεί να σου πεί είναι οτι η κατηγορία off topic είναι για τέτοια θέματα. αν δεν σου αρέσει μην γράφεις.
 
spy1":2u45qfk8 said:
Αν απευθύνεσαι σε μενά, όλα αυτά με ενοχλούν γιατί είναι άσχετα με την φύση του φόρουμ. Αν με ενδιαφέρει να διαβάσω eurovision θα πάω σε αντίστοιχο φόρουμ, αν με ενδιαφέρει να διαβάσω για το πως αναπαράγεται η φραγκόκοτα, θα μπω σε άλλο φόρουμ. Ενδεχομένως το τόπικ σου, χωρίς να ευθύνεται το θέμα που έβαλες, να αποτέλεσε το κερασάκι στην τούρτα. :)
Ως προς την τροποποίηση της απάντησής σου που διαβάζω τώρα, όχι δεν με ενδιαφέρει, και νομίζω ότι δεν ενδιαφέρει κανένα εδω μέσα η ομοφυλοφιλία, τα αφροδίσια νοσήματα, η Ευρωβίσιον κτλ.

Στην εν προκειμένω περίπτωση δεν υπάρχει λόγος να επισκέπτεσαι το off-topic forum αγαπητέ Spy1.

spy1":2u45qfk8 said:
Καλά αν εσένα σε ενδιαφέρει τόσο πολύ η ομοφυλοφιλία με την θρησκεία, γιατί μπαίνεις σε αεροπορικό φόρουμ να το διαβάσεις; Υπάρχουν αντίστοιχα εξειδικευμένα φόρουμ! :banana:

Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω τη λογική σου Spy1. Ακόμα και αν ενδιέφερε κάποιον το θέμα της ομοφυλοφιλίας και της θρησκείας αυτό δε σημαίνει ότι δε θα μπορούσε να διαβάζει threads αυτών των θεμάτων σε αεροπορικά forums. Θα μπορούσε κάλλιστα να παρακολουθεί συζητήσεις των εν λόγω θεμάτων σε πλειάδα forums. What's your point?

flesland":2u45qfk8 said:
Εγώ πάντως βλέπω σχέση με την ομοφυλοφιλία και την αεροπορία (σικ). Χωρίς να θέλω να προσβάλω κανέναν, η εντύπωση που έχω από συνομιλίες με αεροσυνοδούς κλπ είναι ότι οι γκέι ίσως έχουν αυξημένο ποσοστό σε ορισμένες δουλειές, όπως αυτού του υπτάμενου φροντιστή. Δεν μπορώ να το στηρίξω πουθενά αλλά για να μην κρυβόμαστε πίσω από το δάκτυλο μας νομίζω ότι είναι μια γενικότερη αίσθηση που υπάρχει - που μπορεί όμως να είναι και 100% λάθος. Αυτή θα ήταν και μια ενδιαφέρουσα έρευνα.


Flesland, έχω παρατηρήσει κάτι παρόμοιο και εγώ ο ίδιος. Έχω παρα πολλούς aviation enthusiast φίλους και θα έλεγα πως το ποσοτό αυτών που είναι ομοφυλόφιλοι είναι πάνω του μέσο ορου (μια απλή προσωπική παρατήρηση).
 
Άντε, λίγο λίγο γράφετε και τη διατριβή του φίλου...
 
Ελάτε τώρα,μερικοί-μερικοί,που βρίσκετε το θέμα άσχετο με το forum.Θέλετε να θυμήσουμε τίτλους άλλων θεμάτων της ενότητας;
 
Όσο είναι ελευθερία του όποιου εδώ να γράφει ότι θέλει, ελευθερία δικιά μου είναι να το κατακρίνω! Εκτός αν η ελευθερία είναι μονόπλευρη
 
Rudy":s92b5lwc said:
Flesland, έχω παρατηρήσει κάτι παρόμοιο και εγώ ο ίδιος. Έχω παρα πολλούς aviation enthusiast φίλους και θα έλεγα πως το ποσοτό αυτών που είναι ομοφυλόφιλοι είναι πάνω του μέσο ορου (μια απλή προσωπική παρατήρηση).
Έχεις ένα point εδώ. Και εγώ δει άτομο που με την πρώτη ματιά είπα ότι είναι ομοφυλόφιλος.
Για να μιλάμε και λογικά, ποιος θα έρθει στα μέσα του καλοκαιριού από τη Γαλλία (ή όπου αλλού) στη Ρόδο ή στη Σκίαθο για να κάθεται όλη μέρα στα πέριξ του α/δ και να χαζεύει και όταν εμφανιστούν άλλοι να κάνει τρελή χαρά και να μιλάει συνέχεια. Εγώ αν πήγαινα ταξίδι θα καθόμουν 2 ώρες στο α/δ και μετά μπάνιο...
 
spy1":3mofe8n4 said:
Όσο είναι ελευθερία του όποιου εδώ να γράφει ότι θέλει, ελευθερία δικιά μου είναι να το κατακρίνω! Εκτός αν η ελευθερία είναι μονόπλευρη

Φιλε spy1 σε κανένα σημείο δε σου απαγορέψαμε να εκφράσεις τη γνώμη σου. Απλούστατα σου επισημάναμε (έχοντας και εμείς το δικαίωμα της ελεύθερης έκφρασης) ότι δεν υφίσταται κάτι το μεμπτό όσον αφορά το παρόν thread, δεδομένου το sub-forum στο οποιο δημοσιεύθηκε.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top