ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ

  • Thread starter milou
  • Ημερομηνία δημιουργίας

milou

Low-Cost-Class-Member
Εγγραφή
15/06/2005
Μηνύματα
69
Likes
0
Περιοχή
Πειραιάς
Θα ήθελα να σας παρακαλέσω να προσέχουμε όλοι λίιιιγο παραπάνω την ορθογραφία μας στα posts......Ευχαριστώ... :cool:
 
milou":2p05h3ba said:
Θα ήθελα να σας παρακαλέσω να προσέχουμε όλοι λίιιιγο παραπάνω την ορθογραφία μας στα posts......Ευχαριστώ... :cool:

Να δηλωσω πως ειμαι αποφοιτος δημοτικου....συγγνωμη
 
Αγαπητέ GP 707,

Επειδή είναι κλειδωμένο το τοπικ "περί σύνταξης και ορθογραφίας",
νομίζω ότι πρέπει να γίνει μια μικρή διόρθωση στην εισαγωγική σελίδα του φόρουμ , που έχει ξεφύγει ίσως εκ παραδρομής.

QUOTE
Ο δικός σου αεροπορικός χώρος!
Καλώς ήρθες στη μεγαλύτερη και πληρέστερη ελληνόφωνη ιστοσελίδα της ελληνικής και διεθνής πολιτικής αεροπορίας.
UNQUOTE

....ελληνικής και ΔΙΕΘΝΟΥΣ πολιτικής αεροπορίας.

Με εκτίμηση
 
Eυχαριστουμε για τη διόρθωση. Βλεπετε η μεταφορά του παλιου site στο καινουριο χρειαζόταν νεα κειμενα. Οτιδήποτε αλλο βρειτε που μας εχει ξεφυγει, παρακαλώ παραθεστε το εδώ.
 
Ένα μικρό λαθάκι...
Ότι έχει σχέση με... το airliners.gr
Εδώ όλες οι ερωτήσεις, η γνώμης σας και τυχόν προβλήματα με τη σελίδα μας
 
Σε δουλειά να βρισκόμαστε, αλλά δεν πειράζει!!

Συμπληρώνοντας τον flightnumber, υπάρχει ακόμα ένα λαθάκι στον τίτλο του θέματος :

Ο,τι έχει σχέση.... όχι 'Οτι έχει σχέση.....

Οπως θα έλεγε κι ο Τόκος στο ΟΛΑ7 " αγγίζουμε την τελειότητα "
 
Thanks παιδιά! Στην επόμενη ενημέρωση της σελίδας θα διορθώσω τα παραπάνω.
 
Να ρωτήσω κάτι από περιέργεια: βλέπω ότι έχουν γράψει 4-5 άτομα τη λέξη "λευτά" αντί για λεφτά. Εγώ προσωπικά δεν έχω ξαναδεί πουθενά τη λέξη αυτή με "υ". Και στο google που είδα, το έχουν γραμμένο έτσι σε κάτι blogs, facebook, forums κλπ. Φαντάζομαι λοιπόν ότι είναι απλά μια ακόμα εξώφθαλμη ανορθογραφία; Ή μήπως μια παλαιότερη γραφή;
 
..Ακριβώς φίλτατε GP707 δεν υπάρχει πουθενά η λέξη ''λευτά''. Μάλλον κάτι αντίστοιχο με τα greeklish. Άς ανοίξουν και κανένα λεξικό.. δε βλάπτει..
 
Top