πως πρεπει να ξεκινησω

  • Thread starter david
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Την Global Aviation Academy, όπως και όλες τις σχολές επαγγελματικής αεροπορικής εκπαίδευσης, θα την βρεις στις 2 Απριλίου στο Ξενοδοχείο Intercontinental.
Την ίδια ημέρα θα μπορέσεις να λύσεις όλες τις απορίες που έχεις εκφράσει τις τελευταίες μέρες σε διάφορα threads του Forum.
 
Θα πραγματοποιηθει και δευτερο aviation career day?
Μηπως ξερουμε και τις ωρες?
 
Υπομονή λίγες μέρες ακόμη. Την ερχόμενη εβδομάδα θα γίνει η επίσημη ανακοίνωση.
 
φιλε siera σε ευχαριστω πολυ..θα κοιταξω να ερθω γιατι με ενδιαφερει...οσο γαι σενα evarestos13 η δευτερη aviation carrer day θα γινει στις 2 απριλιου στο ξενοδοχιο που ειπε ο siera...http://www.aviationcareerday.gr/1st/index.php

παιδια κατι αλλο το οποιο μπορει να ακουστει χαζο αλλα δεν εχς ξαναπαει...στις 2 Απριλίου στο Ξενοδοχείο Intercontinental θα πρεπει να πληροσουμε κατι για την εισοδο??
 
Antonakis96

Α) στα FAQ's υπάρχει απάντηση στο ερώτημά σου. Η είσοδος είναι δωρεάν.
Β) όπως είπα και σε προηγούμενο post μου η επίσημη ανακοίνωση για την εκδήλωση και οι λεπτομέρειες από εβδομάδα. Κάνε λίγη υπομονή λοιπόν.
 
ρε παιδες να ρωτησω τους πιο εμπειρους για την global aviation λενε εκει οτι πηγαινοντας σου βαζουν τεστ στη φυσικη και μαθηματικα και οπωσδηποτε αγγλικα...αυτο που θελω να ρωτησω ειναι να μου πει καποιος εμπειρος τι ειναι αυτα τα τεστ που απο οτι ακουσα αναφερονται στις βασικες γνωσεις...εννοω ευκολα η παλουκια με την προυποθεση βεβαια να διαβααζουμε και που και που??...ευχαριστω... :)
 
Φιλε δεν σου βαζουν κανενα τεστ απλως για να ανταποκριθει καποιος στην θεωρεια των μαθηματων ζητανε να εχει τις βασικες γνωσεις φυσικης και μαθ/κων.
Τα μονα τεστ που πρεπει να δωσεις ειναι το aviation english proficiency και οι λοιπες aviation θεωρειες αναλογα με την εκπαιδευση που θα επιλεξεις κανεις εκει.
αααα επισης να ξερεις για να γινεις αεροπορος δεν θελει να διαβαζεις που και που αλλα να διαβαζεις απο την πρωτη μερα σου στον χωρο ως την τελευταια. ;)
 
α οκ μπορω να πω πως ησυχασα καπως...ευχαριστω πολυ..
 
ενοειτε το εχω στοχο απο μικρος...θα διαβασω οσο χρειαζετε γιατι πολυ απλα με ενδιαφερει...
 
γεια σας παιδια και απο μενα.μολις γραφτηκα στην ιστοδελιδα και θα ηθελα και εγω καποιες πληροφοριες.ειναι και μενα το παθος τα αεροπλανα και θα ηθελα να ασχοληθω επαγκελματικα με το χωρο.φετος τελειωσα το λυκειο αλλα δυστυχως δεν περναω ικαρων.ομως θα με ενδιεφερε και μαλλον πιο πολυ και μια καριερα στην πολιτικη αεροπορια.αυτη τη στιγμη ειμαι σε διλημα αν πρεπει να ξανα δωσω και να αρχισω να το ψαχνω για την αεροπορια αφου περασω σε ενα πανεπιστημιο εδω στα γιαννενα ή να ασχοληθω απο τωρα σιγα σιγα.η γνωμη σας ποια ειναι;μετραει ενα πτυχιο απο α.ε.ι. στην μετεπειτα πορεια ενως πιλοτου;υπαρχει οριο στην ηλικια για να ασχοληθεις και να πας να σπουδασεις σε μια σχολη για πιλοτος(μεσα σε λογικα πλαισια εννοω);γνωριζει καποιος αν η αερολεσχη στα γιαννενα προσφερει το ppl;
σας ευχαριστω εκ των προτερων!!!!






Υ.Γ.το ppl ειναι το ερασιτεχνικο πτυχιο ετσι;τωρα αρχιζω να μαθαινω :)
 
Top