Προσφορά εργασίας-προσλήψεις Χειριστών Α/ΦΩΝ

Μπραβο στα παιδια που βαζουνε αγγελιες και ενημερωνουνε για την κατασταση που επικρατει.

Οσων αφορα την Ryan Air δεν ειναι καποιο κρυμμενο μυστικο αλλα ειναι προτιμωτερο να δωσεις εκει τα χρηματα σου για τον τυπο και να εχεις μια εξασφαλισμενη θεση εργασιας παρα να κανεις στα "τυφλά" rating στα 320 μηπως και αξιωθει ποτε καποια Αιγαιου να σε παρει με 1500 ευρω το μηνα.

Παντως αν κανουμε εναν προχειρο υπολογισμο για να βρεις μια δουλεια στα "σιγουρα" πρεπει να εχεις δαπανησει περιπου 100.000 ευρω συνολικα για την εκπαιδευση σου! (atpl + type rating)

p.s θα γινει 3η Aviation Career day?
 
παιδιά γνωρίζει κανεις ποτε θα ξεκινήσει να καλεί η ΟΑ για τα Α320 ??? εγώ άκουσα πως θα αργήσουνε να ξεκινούν να καλούν άτομα για τα Α320 αλλα πάλι μπορεί να είναι και λόγια του αέρα.
 
Μπράβο σου NikosB!!! Πολύ καλό το site με όλες τις εταιρίες και με πολύ καλές προοπτικές για low-timers.Aντιπαραθέτω ανάλογο site για όσους
δεν το γνωρίζουν. http://www.latestpilotjobs.com Κι από μένα καλή τύχη προς όλους. :great:
 
ακούγεται πως η ολυμπιακή θα ακυρώσει την προκήρυξη τις μέχρι να ανακοινωθεί αν τελικά δεν χρεοκοπήσουμε σαν κράτος που λέγεται μέχρι μέσα μάρτη πάμε οικονομικά και μετά θα δουν τελικά αν συνεχίσουν η όχι με το να καλέσουν άτομα... χλομά τα πράγματα παιδιά χλομά...
 
Φίλε pilotathens

Καλό είναι να προσέχουμε τι γράφουμε (Σε θέμα χρεοκοπίας).

Ότι η ΟΑ ίσως να ακυρώσει την προκήρυξη φημολογείται.

Είναι γεγονός ότι οι δύσκολες εποχές που διανύουμε δεν αφήνουν πολλά περιθώρια νέων προσλήψεων στις αεροπορικές καθώς πλέον η μείωση δρομολογίων είναι γεγονός και για τις 2 αεροπορικές. Η πλήρη λειτουργία των αεροπορικών τείνουν πλέον σε εποχιακή βάση (Θερινό πρόγραμμα).

Φιλικά
 
Καλημέρα.
Θέλω να ρωτήσω εάν γνωρίζει κανείς πως μπορεί στην Ελλάδα και στο εξωτερικό να δουλέψει κάποιος, ξεκινώντας από low timer και χωρίς rating γιατί ρε παιδιά όλες τι αγγελίες που κοιτάζω ζητάνε πολλές ώρες και τον απαραίτητο τύπο. Έχω την απορία,δηλαδή τις ώρες που ζητάνε 500 ή 1000 κ.τ.λ. πως μπαίνουν αυτές οι ώρες ρε παιδιά;
 
Top