Προσφορά εργασίας-προσλήψεις Χειριστών Α/ΦΩΝ

Ξέρεις να έχουν πάρει κάποιον Ελληνα έτσι; Γιατί εγώ δεν ξέρω κανέναν από το 2008...
 
Προσωπικά θεωρώ ότι με κάποια εμπειρία έστω και 500 ωρών σε turboprop,υπάρχουν ελπίδες πρόσληψης για κάθε ενδιαφερόμενο.Και το πιο συγκλονιστικό είναι ότι για
τουλάχιστον 8 μήνες στη σχολή της Αυστραλίας Adelaide Flight Training,θα πετάει ο νεοπροσλαμβανόμενος το Lear-45 για εμπειρία στα δρομολόγια της Ασίας. :great:
 
Εδώ και κάτι χρόνια έχουν σταματήσει να πετάνε το Lear δυστυχώς (έχει πωληθεί). Το προχωρημένο προγράμμα είναι 6 μήνες και 500 ώρες είναι παραπάνω από αρκετές για να σε καλέσουν για συνέντευξη.
Έχουν μπει Έλληνες στο παρελθόν... Δεν ξέρω άμα είναι ομογενείς ή όχι! Αυτή τη στιγμή υπάρχει ένας ομογενής στο προχωρημένο προγράμμα, πρέπει να τελειώνει μάλιστα!
 
Με 400 ώρες στον τύπο του Α320 εκτός από Fastjet, υπάρχει τώρα και η Gulf Air (αλλά θέλουν και 800 total flying αυτοί):

GULF1766 - Direct Entry Rated First Officers for Airbus A320Division:pilots - Direct EntryLocation:Bahrain
Vacancy Information:
We are now in the process of recruiting Direct Entry Rated First Officers for Airbus A320 to join our expanding A320 fleet.
To be considered for this position you must:
Have frozen ATPL (JAA equivalent);
Be fluent in spoken and written English;
Have a current medical;
Have a total of 800 flying hours;
Have 400 on type flying hours;
Have 400 flying hours on Jet multi-crew aircraft; and
Be less than 51 years of age on the day of application.
Remuneration Package:
A competitive package that includes annual salary and benefits, plus flying allowances.
In addition, we provide:
A generous housing allowance.
Free family primary healthcare.
Educational assistance for dependent children.
Company funded Income Protection Insurance.
Our route network provides interesting flying experience, while Bahrain itself is an attractive cosmopolitan state with every opportunity for a pleasant lifestyle experience and ample facilities for shopping and recreation.

http://careers.sniperhire.net/Gulfairfr ... cyID=49773

Εχει και για κυβερνήτες:
http://careers.sniperhire.net/Gulfairfr ... cyID=49772
 
κανενα ανοιγμα για low timer χειριστες εντος ελληνικης επικρατειας?η αδελφη μου τελειωνει πιλοτος και εχουμε αρχισει και ψαχνωμαστε ειδη!!!!!!! :D
 
Υπάρχουν αλλά ειναι Ηρακλειο και Θεσσαλονίκη δεν ξέρω αν σας βολεύει ομως!

iPhone.png
Sent from a mobile device
iPhone.png
 
Καλημερα!!!!!!!για που λες? :D
 
dikastrou μπας και είσαι μετενσάρκωση της νταλικιέρισας?
 
Θα ανοιξει η All Nipon Airways βαση και ζητα συγκεβερνητες για το 787.. Ισως ενδιαφερεται δεν ξερω ομως αν σας πεφτουν μακρια αυτες οι πολεις
 
dikastrou":1e2eqpgy said:
κανενα ανοιγμα για low timer χειριστες εντος ελληνικης επικρατειας?η αδελφη μου τελειωνει πιλοτος και εχουμε αρχισει και ψαχνωμαστε ειδη!!!!!!! :D

Για να καταλάβω, η αδερφή σου τελειώνει τώρα και περιμένει άμεσο διορισμό? Εντός Ελληνικής επικράτειας κι όλας?
Πάλι καλά που ψάχνεστε είδή!!! Μπράβο! Ο καλός ο νοικοκύρης πρίν πεινάσει μαγειρεύει!

:wall:
 
Top