Προσλήψεις Ιπτάμενων Συνοδών

Αγαπητή Ηρώ απ' το skgK,
είναι πάγια τακτική της ryanair,οι εργαζόμενοι της να πληρώνουν την εκπαίδευση.τι να πουν δηλαδή οι πιλότοι που δίνουν 30.000 μόνο το TR line training + τα όποια του base.Στις σοβαρές εταιρίες(Aegean) δεν πληρώνεται τίποτα απ' την τσέπη σου μην ανησυχείς.
 
http://www.crewlink.ie/en/fees
Αν κατάλαβα καλά είναι 500+1749+700 σύνολο 2949euro αν πληρώσεις εσύ όλο το ποσό
500+2349+700 σύνολο 3549euro αν πληρώσεις τα 1200 και κρατήσουν τα 2349 απτους μισθούς σου;

και στις δύο περιπτώσεις αν αποτύχεις σε χρεώνουν μόνο τα 1200Ε
 
Σοβαρες εταιριες, τυπου Aegean.... χο χο! Οπως και να εχει, προσφατα πεταξα με την Ryanair και οφειλω να πω οτι τα περιμενα χειροτερα τα πραγματα.... ευγενικο cabin crew, καθαρο αεροπλανακι και καλη πτηση.. εκανα και εγω αιτηση, σαν Λαρισαια με βολευει η βαση της Θεσσαλονικης. Με βολευε καλυτερα βεβαια η βαση της Νεας Αγχιαλου και η Hellas Airlines, αλλα ποιος ξεθαβει τον Ραλάκη τωρα...
 
Δεν έχει βάση και ούτε λέει ότι θα κάνει στη Θεσσαλονίκη, η συνέντευξη θα είναι εκεί.
Μου απάντησαν στην αίτηση, assessment day στις 24/10, στο email υπάρχει σε 2-3 εκδοχές το παρακάτω:

PLEASE NOTE THAT YOUR FLEXIBILITY TO RELOCATE IS REQUIRED FOR THIS POSITION AS YOU MAY BE BASED IN ANY 1 OF OUR CLIENT AIRLINES 55 BASES ACROSS EUROPE. THERE IS NO GUARENTEE OF BEING BASED IN THESSELONIKI. IF YOU ARE NOT WILLING TO RELOCATE PLEASE DO NOT ATTEND THE ASSESSMENT DAY.
 
Καλησπέρα. Μου ήρθε και εμένα μήνυμα και μέηλ. Θέλω να πάω να δω τι παίζει. Θα πάω στο πολύ χαβαλέ και θα κάνω λάθη. Αν με πάρουν πάει να πει ότι είναι απλά μια άσχημη μπίζνα... Είδατε που έφαγε 10μύρια πρόστιμο στη Γαλλία για εργασιακά; Οπότε λίγο προσοχή σε όσους πάνε.
 
μου ήρθε και εμένα το mail πρόσκληση για το assessment day στη Θεσσαλονικη, αλλα δεν ξερω αν θα πάω...ξ´ερει κάποιος αν σου παρέχουν την διαμονή;
 
Εδώ πληρώνεις την εκπαίδευση, θες να σου πληρώσουν τη διαμονή ?
Στου Mιχαλάκη πας για δουλειά, δεν πάς στην Εmirates....

:mrgreen: :thx: :mrgreen: :thx: :mrgreen: :thx: :banana: :thx: :mrgreen: :thx: :mrgreen: :thx: :mrgreen:
 
Αφού δε σε βάζουν να πληρώσεις και το initial selection process ευχαριστώ να λες.
 
Και εγώ δεν ξέρω αν θα δηλώσω συμμετοχή, πιθανότατα όμως θα δοκιμάσω τη τύχη μου.
Απάντησε κανείς στο email;Που θα είναι η συνέντευξη;

Κάποιος που να έχει εμπειρία απο την εταιρία πέρα απο πελάτης;
 
Δηλαδη οσοι δουλευουν εκει, πληρωνουν τη διαμονη τους;;κ ποσα λεφτα παιρνουν ωστε να τα βγαζουν περα;;;
 
Top