Προσλήψεις Ιπτάμενων Συνοδών

δεν έχεις άδικο σε όσα λες... απλά επειδή θέλω να τα εχω όλα τελεια καϊ για αυτό ρωτάω την κάθε λεπτομέρεια για να μάθω τα πάντα..δεν νομίζω πως αυτό είναι κακό καϊ σημαίνει ότι εγώ καϊ κάθε κοπέλα που κάνει ερωτήσεις ειμάστε αμορφωτες η δεν ξέρουμε αγγλικά...δόξα το θεό καϊ επίπεδο C2 εχω στα αγγλικά σε ξενοδοχείο δούλευα καϊ τα ρώσικα μου κάνω δύο χρόνια τώρα!φυσικά καμία κοπέλα δεν πρέπει να απογοητευτη...πρέπει να το δει ως εμπειρία καϊ την επόμενη φορά να είναι ακόμα καλύτερα οργανωμένη...
 
Flyaway καλησπερα.μπορεις να μου δώσεις πληροφορίες για τη British γιατί με ενδιαφέρει η συγκεκριμένη εταιρεία.που έκανες βιογραφικό κ που έγινε η συνέντευξη;ποια χώρα εχεις βαση;αν σ ειναι εύκολο πες μ μερικά πράγματα που πιστεύεις ότι θα με βοηθησουν.ευχαριστώ πολύ!!
 
@Petya
Όπως έχει αναφερθεί ξανά εδώ, η British έχει έδρα στην Αγγλία και συγκεκριμένα στο Λονδίνο. Δεν διοργανώνουν ποτέ open days γιατί πολύ απλά δε χρειάζεται να ψάχνει η εταιρία ανά τον κόσμο, αφού είναι χιλιάδες οι βρετανοί που θέλουν να μπουν στην εταιρία. Συμπληρώνεις το online assessment όταν η εταιρία βγάζει την αγγελία και σε πρώτο στάδιο βλέπουν αν τους κάνεις για να σε δούνε και από κοντά. Με την προυπόθεση πως έχεις θετικό feedback, πάς εσύ σε αυτούς για τη συνέντευξη. Γενικότερα πρόκειται για ένα εξαιρετικά απαιτητικό και επαγγελματικό assessment day καθώς αποτελείται από πάρα πολλά κομμάτια. Εκεί δεν υπάρχουν ''sos ερωτήσεις'' ή ερωτο-απαντήσεις του τύπου
-''Γιατί θέλεις να γίνεις αεροσυνοδός;''
-''Γιατί μ αρέσουν τα ταξίδια''.
Αξιολογήσε για την ικανότητα σου να δουλέυεις ως ομάδα, να μένεις ψύχραιμος σε ακραίες καταστάσεις, να έχεις ευελιξία και πολλά πολλά άλλα ουσιώδη κριτήρια. Προς το παρών έχει κλέισει το recruitment αλλά μέσα στους επόμενους 2-3 μήνες απ' ότι λένε θα ξαναρχίσουν. Σε περίπτωση που το αποφασίσεις θα χαρώ να βοηθήσω περισσότερο
 
Σε ευχαριστώ πολύ αυτές οι λεπτομέρειες με καλύπτουν προς το παρόν.ειχα διαβάσει για τη British αλλα γράφονται πολλα κ διάφορα κ ήθελα ν μαθω απλα τη διαδικασία. Εγω εχει λιγους μήνες που άρχισα να το ψαχνω και να κανω βιογραφικά σε Ελλάδα κ εξωτερικό. καλή τύχη σ εύχομαι να συνεχίσεις έτσι.!!
 
καλησπερα, σχετικα με Αιγαιου, ξερω οτι πριν 2μερες ειδοποιησαν μια φιλη μου για συνεντευξη. Βεβαια, η ανακοινωση για προσληψεις ληγει τελος Ιανουαριου και μια κοπελα εγραψε οτι ξεκινουν να καλουν κατα τον φεβρουαριο αφου κατεβει η αναρτηση για προσληψεις στο σαιτ της. Τοτε πως εχουν αρχισει να καλουν
 
δεν ξερω καθολου σνουφελ.εμενα γνωστη μου που τηλεφωνησε τριτη,της ειπανε οτι θα καλεσουνε αφου ληξει η αγγελια.για αθηνα λεω εγω.εσενα η φιλη σου σε αυτες τις αιτησεις ειχε κανει?αθηνα?οταν πηγε ειχανε καλεσει πολλα ατομα?αμα μπορεσεις να τη ρωτησεις και να μας πεις,μην περιμενουμε και αδικα
 
χαιρεται,δεν ξερω πως σβηνει το προηγουμενο μηνυμα.
εχω κιεγω την μικρη μου αδερφη που ειδοποιησανε για συνεντευξη την τεταρτη (αθήνα). εμενα και τις αλλες τρεις φιλες μου οχι. αντε καλη επιτυχια σε ολες
 
Καλησπέρα σε όλους..

Γνωρίζουμε περίπου πόσες συνεντεύξεις γίνονται από την Αιγαίου για τις συνοδούς της Αθήνας?

Γιατί ήδη έχουν ειδοποιηθεί μερικές..
 
Γνωρίζετε μήπως αν κάλεσαν κοπέλες και στην Θεσσαλονίκη?
 
Top