Πτήση EMIRATES A380 πάνω από την Ελλάδα

Rosstrobon":25ml3ilg said:
Ωραίος ο Γιατρός με το φαλενάκι.Γενικά το A380 περνάει σε ύψος το οποίο είναι ορατό καθαρά χωρίς ζουμ κάμερα;Δηλαδή ορατό με γυμνό μάτι;

Πρέπει να αρχίσω και εγώ το σπότινγκ μου φαίνεται.
Ε ναι αφου σου λεω το ειδα εγω δεν διαβασες το post μου;Κανει μπαμ οτι ειναι α380 και μαλιστα emirates!
 
Ωραιος ο Τολης..περναει αρκετα συχνα το τερας! Καλα ε, με τετοια contrails ποσοι θα το βλεπουν και θα τρεχουν να κρυφτουν απο την ''χαιβανοσκονη''!! :twisted: :twisted: :twisted:
 
Καθημερινά περνάει με προορισμό Dubai - Rome συνήθως στη 13:00 - 13:15 και σαβ/κα μια ώρα ποιο μετά αν θυμάμαι καλά. Πάντως από Κοζάνη - Πτολεμαΐδα το βλέπω καθημερινά μιας κι έρχεται από Σμύρνη, περνάει απ' το πρώτο πόδι της Χαλκιδικής και φεύγει δυτικά. Άλλες φορές από Πελοπόννησο κι άλλες από Αλεξανδρούπολη αναλόγως τι waypoint του δίνουν. :)
 
Το προηγούμενο Σαββατοκύριακο ενώ άραζα την κορμάρα μου στην Ακτή Καλογριάς στη Χαλκιδική, τσούπ και η μπουλούκα ακριβώς απο πάνω μου.
Πεντακάθαρος καιρός, το κόκκινο logo έκανε μπαμ και το πέταγμα απλά υπέροχο. Σε κάποια φάση αφού έφτασε προς Πιερία το έκοψε αριστερά για Πτολεμαιδα και Κοζάνή
 
Σημερινή από Καστοριά επιστρέφοντας από Ρώμη προς Dubai. Είχε και αρκετή ησυχία κι ακουγόταν πολύ έντονα! :cool:

gallery/image_page.php?album_id=3&image_id=23384
 
Top