Ryanair στην Ελλάδα

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Βασικά να ξεκαθαρίσουμε ότι καλά κάνει η Α3 και μακάρι να ακολουθήσουν κι άλλες κτλ μπλα μπλα, τα έχουμε ξαναπεί άλλωστε. Επίσης, τελικά, καλά κάνει και το εκμεταλλεύεται αφού κανείς δεν μιλάει αλλά 'ντάξει, είπαμε, μη βγαίνουν και παρουσιάζονται ως οι μεγαλόψυχοι πού δεν ζητάνε στήριξη, έλεος. Εδώ που τα λέμε έχουν στήριξη (και προστασία θα έλεγα) και σε εθνικό αλλά και σε τοπικό επίπεδο, οπότε τι θέλουν, επιδοτήσεις για τα τσάρτερ;

Παραβγήκαμε off-topic, σε θέμα της FR γράφουμε, ευχαριστούμε για την ανοχή :cool:
 
Σχετικά με το ΑΙΑ, συμφωνώ σε πολλά από όσα λέει το αεροδρόμιο προς υπεράσπιση του. Αλλά αυτό που δεν ξέρω, είναι σε ποιες ''long term relationships'' αναφέρεται; Ότι δηλαδή πετάει η ΒΑ, η LH και η AF πρέπει να το θεωρούμε επιτυχία ή κάτι δεδομένο; Υπάρχει περίπτωση να μην έκανε η ΒΑ το ATH-LHR; ΄Η υπάρχει κάποια σταθερή long haul προς ΗΠΑ; Επίσης μου ξέφυγε αν ο ΑΙΑ απάντησε στην RYANAIR και αν θεωρεί τον εαυτό του υπέρ το δέον ακριβό;
 
για μένα το αεροδρόμιο σώστα δεν κάνει κάποια υποχώρηση στα αιτήματα της ryanair κάθως πρέπει να υπάρχει ίση αντιμετώπιση προς όλους και ειδικά σε εταιρείες (όπως η ανταγωνίστρια της χαμηλού κόστους easy jet) που τόσα χρόνια στηρίζουν αυτό το ακριβό αεροδρόμιο , βέβαια πρόσφατα σε δηλώσεις τους στελέχη του αεροδρομίου είχαν πει οτι πρόσφεραν στην singapore μηδενικά τέλη για να μείνει χώρις ομώς επιτυχία αφου η εταιρέια είχε άλλο πλάνο ,σίγουρα σε αυτη την περίπτωση και με τέτοια ονόματα προσωπικά είμαι υπέρ διευκολύσεων οχι ομως σε μια εταιρεία που συμπεριφέρεται εκβιαστικά με το καλήμερα σε όποιο αεροδρόμιο και αν πάει και η οποια ακόμα και στα περιφερειακά αεροδρόμια που έχουν μικρές χρεώσεις ζητα πρόσθετες επιδοτήσεις κατι εντελώς παράλογο για κερδοφόρα δρομολόγια προς δημοφιλείς προόρισμους οπως η Ρόδος και η Κώς .Η λύση για την Αθήνα θα δόθει οριστικά σύντομα όταν αλλάξει η σύμβαση του αεροδρομίου και οι χρεώσεις γίνουν πιο φιλικές για το σύνολο των εταιριών.
 
Πάντως και σε BCN,MAD που δεν κάναν τουμπεκί ψιλοκομμένο μπήκε δυναμικά,ασχετα αν μετά το έριξε στις περικοπές.Αν ο ΑΙΑ ποτέ ρίξει τις χρεώσεις ισως τη δούμε,παρόλο που στην ανακοίνωσή τους απάντησαν στην FR ότι δεν σχετίζεται(;) η κίνηση με τα χαμηλά τέλη..
 
Xμμμμμ
Σε συζητήσεις με την ελληνική κυβέρνηση για μεγάλη επέκταση των δραστηριοτήτων της στη χώρα μας βρίσκεται η Ryanair, όπως δήλωσε ο επικεφαλής της αεροπορικής εταιρείας, Michael O΄Leary, μιλώντας στο Blοomberg και τους δημοσιογράφους Sara Eisen και Tom Keene...
:arrow: http://www.capital.gr/news.asp?id=1799930

Φρέσκο είναι κι αφού έχει προηγηθεί το ντράβαλο με τον ΑΙΑ...
 
Κατι ακουστηκε για εσωτερικη πτηση της Ryan με βαση τα Χανια. Περισσοτερες λεπτομερειες σε λιγο.

edit: Χανια - Θεσσαλονικη
 
Εδώ και μήνες πρέπει να ακούστηκε αυτό.
 
Εχω δει τουλαχιστον 2 φορες, τις τελευταιες ημερες, την πτηση Χανια-Θεσσαλονικη της Ryanair και το εψαξα και στο website της Ryanair και ειχε τα εισητηρια 28€.. Λογικα χωρις φορους αλλα και παλι...

EDIT-
Οριστε και ενα Print Screen. Αυτη τη στιγμη προσγειωνεται στα χανια.
http://prntscr.com/18dnzm

Και εδω μπορειτε να δειτε τις τιμες.
http://prntscr.com/18do2v

Μπορει καποιος να μου πει αν συμπεριλαμβανονται οι φοροι; Γιατι ετσι φαινεται.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top