Ryanair στην Κύπρο

  • Thread starter grX
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Re: Ryanair (και) στην Κύπρο

Το τι πιστεύω εγώ και εσύ δεν έχει πολύ σημασία...αλλά αν θες να μάθεις, επειδή μάλλον αγνοείς παρόμοιες περιπτώσεις ή οι Ροδίτες δεν την πατάν, ξέρω πολλούς που ξέρουν καλή γεωγραφία αλλά την πάτησαν με το Ηahn. Και ας είναι Γερμανοί. Επίσης κάνε έναν κόπο να διαβάσεις στο φόρουμ πόσοι ρωτάν που πέφτει το Σαρλερουα ή το Μπέργκαμο. Το ότι θα το βρεις στον χάρτη δεν σημαίνει και πολλά πράγματα - αυτό νομίζω είναι εύκολα κατανοητό, ε;

Το ξέρεις πως η λατρεμένη έχει ως βασικό της επιχείρημα, στη Γερμανία τουλάχιστον, πως "Σας πάμε εκεί που δεν μπορούν να σας πάνε άλλοι

Λατρεμένη εννοείς την Ryanair; Kαι επειδή το'χει για επιχείρημα σημαίνει και το ότι ισχύει;Και οι Γάλλοι λένε ότι έχουν καλύτερα αυτοκίνητα από τους Γερμανούς, τι σημαίνει αυτό; Και βασικά δεν μπορώ να σκεφτώ πολλούς προορισμούς που με πάει η Ryanair και όχι η Lufthansa (πετάω από ΜUC/FFM/NUE). Σε τιμές πολύ καλύτερες τις περισσότερες φορές.
 
Re: Ryanair (και) στην Κύπρο

@pereter75rhodes

Τί παίζει με εσένα και την RYANAIR;; Εκτός του ότι έχεις ψύχωση με την εταιρεία,μήπως έχεις και κάποιο όφελος με το να γράφεις όλα αυτά;; :rolleyes:

Σε μία εταιρεία που σε πολλές περιπτώσεις έχει δείξει οτι δεν σέβεται τους πελάτες τις,προσωπικά δεν θα έδινα φράγκο...Θα το έκανα μόνο στην περίπτωση που η διαφορά τιμής με μία legacy ή έστω την EasyJet,ήταν τεράστια...Αλλά και πάλι,οταν σκέφτεσαι οτι κάτι μπορεί να πάει στραβά και η λατρεμένη (;;) να σε παρατήσει σε ένα αεροδρόμιο,χωρίς να σου παρέχει αυτά που δικαιούσαι,δεν είναι ότι καλύτερο!

Σας πάμε εκεί που δεν μπορούν να σας πάνε άλλοι;

Θα τρελαθούμε τελείως.... :banana:
 
Re: Ryanair (και) στην Κύπρο

Η αλήθεια είναι πως στη Γερμανία η λατρεμένη διάλεξε κάτι αεροδρόμια λιγάκι ...αποκεντρωμένα(!) με εξαίρεση το Βερολίνο (Schönefeld) και τη Βρέμη, τα αεροδρόμιά της (Μέμινγκεν, Χαν, Βέετσε, Λυμπεκ, κλπ.) είναι λίγο παράμερα και εξυπηρετούν τις γύρω περιοχές και όχι μεγάλα αστικά κέντρα όπως κάνει η Λουφτχάνζα. Σε άλλες χώρες όμως τα αεροδρόμια δεν είναι τόσο περιφερειακά.
Αν εσύ μένεις Μόναχο, έχεις δίκιο. Σε συμφέρει η Λουφτχάνζα. Εγώ έμενα Βερολίνο για 6 χρόνια και λάτρεψα τη Ράιανερ (και άλλες λοκο, όπως Airberlin, EasyJet) αφού πέταγα όπου ήθελα στο 1/4 της τιμής της Λουφτ.

Έπαθα αυτό που έχουν πάθει πολλοί που ταξιδεύουν με αεροπλάνο! Βαρέθηκα να με γδύνουν οι εταιρίες υψηλού κόστους αφού μαρέσει να ταξιδεύω 15 φορές το χρόνο! Και επειδή δεν μου περισσεύουν τα χρήματα κατέληξα στις εταιρίες υψηλού κόστους εκτός και αν δεν υπάρχει σχετική σύνδεση. Σχετικά με τη συνέοεια ποτέ μα ποτέ δεν είχα πρόβλημα με τη λατρεμένη. Πάντα προσγειώνεται νωρίτερα από την ώρα της και ποτέ δεν μας παρατά σε κάποιο αεροδρόμιο. Πάντα υπάρχει μετάβαση σε συνεργασία με κάποια λεωφορειακή εταιρία!
 
Re: Ryanair (και) στην Κύπρο

Φίλε Τάσο δεν έχεις δίκαιο, μάθαμε τόσα πράγματα, εδώ μιλάμε και γαμ@ την εταιρία, εγώ είχα την εντύπωση ότι η συγκεκριμένη εταιρία χρησιμοποιεί αεροπλάνα combi, που μεταφέρουν cargo και επιβάτες που συνοδεύουν τα εμπορεύματά τους με χαμηλό ναύλο όρθιοι, που τώρα σκέπτονται να βάλουν και σκαμπό, γι αυτό δεν έχουν καθυστερήσεις όπως λέει ο Πέτρος75, που μας βομβάρδισε για τη λυγδοεταιρία, στην επιβίβαση/αποβίβαση, διότι παρκάρουν σε χώρους fast track όπως λέει κι ο Παμπούκης!
 
Re: Ryanair (και) στην Κύπρο

peter75rhodes":1czi96i2 said:
Έπαθα αυτό που έχουν πάθει πολλοί που ταξιδεύουν με αεροπλάνο! Βαρέθηκα να με γδύνουν οι εταιρίες υψηλού κόστους αφού μαρέσει να ταξιδεύω 15 φορές το χρόνο! Και επειδή δεν μου περισσεύουν τα χρήματα κατέληξα στις εταιρίες υψηλού κόστους εκτός και αν δεν υπάρχει σχετική σύνδεση. Σχετικά με τη συνέοεια ποτέ μα ποτέ δεν είχα πρόβλημα με τη λατρεμένη. Πάντα προσγειώνεται νωρίτερα από την ώρα της και ποτέ δεν μας παρατά σε κάποιο αεροδρόμιο. Πάντα υπάρχει μετάβαση σε συνεργασία με κάποια λεωφορειακή εταιρία!


Ποτέ ? Καλά μη είσαι τόσο σίγουρος. Με το ηφαίστειο τότε...μπα όχι μωρε δεν τουσ παράτησε. Τώρα με την απεργία στην Ισπανία που ακόμα και τα overflight δε γίνονται, θα θελά να δώ τι θα κάνει.

Βασικά, ειλικρινά δε μπορώ να σε καταλάβω....ΟΚ ...γουσταρεις την λατρεμένη αλλα φίλε μου λίγο ήρεμα. Και μόνο απο αυτά που γράφεις και το 99% είναι για την λατρεμένη.
 
Re: Ryanair (και) στην Κύπρο

Οι επομενοι προορισμοι της λατρεμενης προς Κυπρο ειναι απο την Μαδριτη και την Μπολονια και αυτοι οι προορισμοι το καλοκαιρι του 11 :thx: :thx: :thx:

http://www.sigmalive.com/inbusiness/new ... ces/338696
 
Re: Ryanair (και) στην Κύπρο

Aκομη 2 προορισμοι για την Κυπρο(Bologna,Desseldorf).

Brussels(2,6)
Girona (1,5)
Bologna (4,7)
Dysseldorf (1,5)
 
Re: Ryanair (και) στην Κύπρο

LCA-NRN 1245-1605/NRN-LCA 710-1220
LCA-BLQ 4 1150-1425/BLQ-LCA 725-1125
LCA-BLQ 7 1940-2215/BLQ-LCA 1455-1915
 
Re: Ryanair (και) στην Κύπρο

Μεσα απο τον ΚΟΤ κανουν προσπαθειες για το Paris Vatry .
 
Re: Ryanair (και) στην Κύπρο

Απ' τη στιγμή όμως που δεν παίζει βάση στο disney (ή γενικά στη Γαλλία όπως σωστά υπογράμμισε ο lewton) λίγο δύσκολο να ξεκινάει α/φος απο RYG/NΥΟ/OPO, να κατεβαίνει Κύπρο και έπειτα να επιστρέφει στο αρχικό α/δ στις άλλες άκρες της Ευρώπης. Δεν βγαίνουν τα ωράρια του crew...
 
Top