Σχολη Ικαρων(Ερωτησεις)

Γεια σας πηγαινω πρωτη λυκειου και σκεφτομαι σοβαρα να δηλωσω ικαρων(ιπταμενοι) αλλα ολοι μου λενε οτι ειναι δυσκολα να μπεις αλλα και μεσα στην σχολη ειναι ακομα πιο δυσκολα.Μπορειτε να μου πειτε περιπου ποσα μορια εχει η σχολη(αν και με το καινουργο συστημα δεν ξερουμε τι γινετε) και τις προυποθεσεις για να μπεις.Τα χαρακτηριστικα μου ειναι 1,75 υψος 65 κιλα 0 βαθμοι μυωπια.Μεχρι στιγμης βγαζω 17.3.Χρειαζετε να δηλωσω αθληματα και αν ναι πια;Πρεπει να παω σε καποιο συλογο.Μπορει καποιος να λυσει τις αποριες μου; :)
 
Re: Σχολή Ικάρων

GregA":hnnww20w said:
Γεια σας παιδιά είμαι νέος στο forum και έχω μια απορία μπορή κάπιος να γίνει Ίκαρος χωρίς πτυχίο αγγλικών μόνο με profisiency υπολογιστών ... ;

Πάντως με τέτοια γραμματική δεν πας πουθενά
 
Re: Σχολή Ικάρων

Αστους να λένε.επειδη ήμουν μέσα κ ξέρω τελείωσαν ιπτάμενοι που απο αγγλικά ημέρας μόνο το I am.
 
Re: Σχολή Ικάρων

Από Αγγλικά νύκτας όμως πρέπει να σκίζανε, ε;
 
Re: Σχολή Ικάρων

όπως λέμε κρέμα ημέρας και νύκτας... :D :cool:
 
Re: Σχολή Ικάρων

Λάθος διατύπωση εξυπνε.επειδη λοιπόν ξέρεις όπως λες στο t-6 οι αναφορές δίνονται στα αγγλικά.ο συγκεκριμένος τις έμαθε στο τέλος του αρχικού σταδίου.Κοιτα την ουσία.
 
Re: Σχολή Ικάρων

Οταν λές "ήμουν μέσα",πού εννοείς;

Επίσης τί είναι αυτό το t-6 που αναφέρεις;

Η ουσία,απ'ό,τι βλέπω,είναι πως άτομα που έχουν τόση σχέση με την ΣΙ όση έχω εγώ με την παιδοψυχολογία,παρεμβάλλονται σε ένα εξειδικευμένο θέμα συζήτησης γιά να πούν ουσιαστικά....τίποτε.
 
Re: Σχολή Ικάρων

Μετά τη βασική εκπαίδευση στα Τ-41 (Cessna 172) στο Τατόι, οι Ίκαροι μεταφέρονται στην 120 ΠΕΑ στην Καλαμάτα όπου εκπαιδεύονται στα T-6 Texan II. Είναι ο τύπος αεροσκάφους που αντικατέστησε πριν μερικά χρόνια τα γερασμένα T-37.

Μετά συνεχίζουν στα Τ-2Ε Buckeye.
 
Re: Σχολή Ικάρων

Απάντησε ο Φιλος απο πάνω που το κατέχει λίγο.
 
Ευχαριστώ γιά την επισήμανση,αλλά το είδα το μήνυμα τού κ.Σωτηρόπουλου.Γιά απάντησέ μας λοιπόν κι'εσύ τα εξής:

"τελείωσαν ιπτάμενοι που απο αγγλικά ημέρας μόνο το I am." Τί εννοείς;Υπάρχουν Αγγλικά ημέρας και Αγγλικά νύχτας;

"στο t-6 οι αναφορές δίνονται στα αγγλικά".Ενώ στά άλλα-στό T-41,άς πούμε,δίνονται στά Κινέζικα;

"επειδη ήμουν μέσα" πού μέσα δηλαδή;Ησουν σπουδαστής στην Σχολή Ικάρων;Άποφοίτησες;Διέκοψες την εκπαίδευση;Πέρασες απ'έξω και είπες να μπής να πής ένα "γειά";

Γιά διαφώτισέ μας λιγάκι,γιατί πολύ μυστήρια τα λές......

ΥΓ.Α,και κάτι άλλο:"εγγράφεσαι" στο forum στίς 05 Φεβ 2012 - 14:15 και το πρώτο σου μήνυμα είναι στο topic αυτό στίς 05 Φεβ 2012 - 14:19.Μπράβο!Μέσα σε 4 λεπτά διάβασες τόσες σελίδες μηνυμάτων και η συμβολή σου στην συζήτηση ήταν ένα ακαταλαβίστικο post.....

sierra_sotiropoulos":15eejey0 said:
Μετά τη βασική εκπαίδευση στα Τ-41 (Cessna 172) στο Τατόι, οι Ίκαροι μεταφέρονται στην 120 ΠΕΑ στην Καλαμάτα όπου εκπαιδεύονται στα T-6 Texan II. Είναι ο τύπος αεροσκάφους που αντικατέστησε πριν μερικά χρόνια τα γερασμένα T-37.
Μετά συνεχίζουν στα Τ-2Ε Buckeye.
Ποιά είναι τά "πολιτικά" αντίστοιχα τών T-6 και T-2E;
Επίσης:η αποφοίτηση γίνεται μετά την ολοκλήρωση τής εκπαίδευσης στά T-2E ή έχουν ήδη ονομαστεί ανθυποσμηναγοί;Πρό πολλών ετών είχα συζητήσει κάποιες φορές μέσω IRC με έναν υποσμηναγό που μού είχε πεί ότι υπηρετούσε στην Καλαμάτα,αλλά όταν τον είχα ρωτήσει σχετικά επειδή ενδιαφερόταν ο αδελφός ενός φίλου μου να δώση εξετάσεις γιά την ΣΙ,δέν μού το είχε διευκρινίσει.Μετά δυστυχώς έχασα την επαφή μαζί του.
 
Top