Συντριβή αεροσκάφους Α330 της Air France AF447

  • Thread starter flyer
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Re: Αγνοείται αεροσκάφος της Air France από Βραζιλία

dailymail foxnews kai star ειναι ενα και τα αυτο ειπαμε..
μηπως ηξεραν οτι θα εχει τετοια καταιγιδα εκει ωστε να φανει σαν ατυχημα? :wall: :thx: :thx:

εαν το καταφεραν αυτο τα σεβη μου που χαλασαν τοση φαια ουσια για να ριξουν ενα αεροπλανο
 
Re: Αγνοείται αεροσκάφος της Air France από Βραζιλία

Μια ταπεινή απορία έχω σαν παιδί και εγώ. Αν είναι τρομοκρατική ενέργεια (λέμε τώρα) δεν πρέπει να αναλάβει κάποιος την ευθύνη? Ξέρω ότι έχει ξανατεθεί το ερώτημα σε προηγούμενα ποστ, απλώς νοουμένου ότι έχουν περάσει τόσες μέρες από το ατύχημα και επανήλθε η εκδοχή του big bang in mid-air, γι'αυτό και το επαναφέρω...
 
Re: Αγνοείται αεροσκάφος της Air France από Βραζιλία

dimsp81":24no8328 said:
Ακομα και αν οφειλεται σε τρομοκρατια,μακαρι να μην το αποκρυψουν.

Aν οφειλεται σε "τρομοκρατια" θα βγουν με σημαιες να το φωναζουν. Οχι να το αποκρυψουν κιολας.

Χωρια που μπορει να ειναι κατι αλλο και να το βαφτισουν "τρομοκρατια" γιατι ετσι βολευει καλυτερα.
 
Re: Αγνοείται αεροσκάφος της Air France από Βραζιλία

Τελικά η τόχει η μοίρα σου ή δεν τόχει.....

Παραθέτω από yahoo μόλις πριν λίγο:

Missed Air France Flight, Only to Die in Car Crash

After narrow escape, fate catches up with Italian traveler


Johanna Ganthaler, from Italy, was on vacation in Brazil with her husband missed the doomed jetliner when they arrived late at the airport in Rio de Janerio.

A woman who dodged death when she and her husband narrowly missed Air France Flight 447 before it plunged into the Atlantic Ocean, killing all 228 aboard, was killed in a car accident just over a week later.

Johanna Ganthaler a retiree from the Bolzano-Bozen province, was on vacation in Brazil with her husband Kurt when the pair miraculously missed the doomed flight to Paris. But their luck ran out on an Austrian road earlier this week when their car swerved into the path of an oncoming truck outside the town of Kufstein, the Times (U.K.) reported.

Kurt Ganthaler was badly hurt in the accident.

Flight 447 disappeared from radar shortly after leaving Rio de Janeiro and is believed to have broken apart shortly after it left the airport in Brazil on May 31 with 228 people on board.

Some three dozen bodies have been fished out of the ocean where the Airbus jet plunged into the water. A nuclear-powered French submarine has begun scouring the seafloor for any sign of the black box, which could hold the key to determining what felled the plane.

The Ganthalers flew out of the country on a flight the day after the jet went missing.
 
Αγνοείται αεροσκάφος της Air France από Βραζιλία

Μια φωτεινή γραμμή στον ουρανό της Βορείου Ελλάδας, της Αλβανίας και της Π.Γ.Δ. της Μακεδονίας καταγράφηκε από τον πύργο ελέγχου του αεροδρομίου "Μακεδονία" την Παρασκευή το βράδυ.
Οι ειδικοί εικάζουν ότι πρόκειται για πτώση μετεωρίτη ο οποίος εξαϋλώθηκε (ή εξατμίστηκε, δεν ξέρω ποιά είναι η σωστή λέξη για αυτή την περίπτωση) πριν πέσει στη γη.
Αυτό που μου ήρθε στο νου ακούγοντας στο ραδιόφωνο αυτή την είδηση, είναι το εξής:
Κατά πόσο είναι πιθανό να χτυπηθεί ένα αεροσκάφος από μετεωρίτη;
Υπάρχει περίπτωση να έγινε κάτι τέτοιο στο δυστύχημα της πτήσης 447 της Air France;
 
Re: Αγνοείται αεροσκάφος της Air France από Βραζιλία

mate,apparently you re kiddin,aren't you?
και μετα ηρθε ο Γιουρι Γκελερ και εσπασε καμια 15αρια κουταλια..μα ειναι δυνατον να υπαρχουν "ειδικοι" που να εικάζουν οτι προκειται για πτωση μετεωρίτη..ειναι με τα καλα τους?
το αεροπλανο της ΑΦ επεσε λογω υποτιμησης του καιρού ή δομικής αστοχιας..αυτα με τους μετεωριτες ειναι για το Χαρδαβελλα και τη ΝΙκολουλη

υ.γ. εχεις μαρτυρία ή σχετικο αρθρο στο νετ γι αυτο το περιστατικό?
 
Re: Αγνοείται αεροσκάφος της Air France από Βραζιλία

Ρε Tolisshow τι αρπάζεσαι; Ξέρεις να διαβάζεις ή όχι;
Αυτό που έγραψε ο fotis είναι ένα περιστατικό που συνέβη με ένα μετεωρίτη (ασχετο με το θέμα της AF) και πολύ απλά ρώτησε το παιδί κατα πόσο ειναι πιθανό ένας μετεωρίτης που πέφτει να χτυπήσει ένα αεροπλάνο.. Τι να πω δηλαδή....

Fotis: Δεν έχω στατιστικά ή τίποτα τέτοιο αλλά μου φαίνεται εξαιρετικά απίθανο γιατί συνήθως οι μετεωρίτες εξαϋλόνονται πολύ ψηλά στην ατμόσφαιρα..
 
Re: Αγνοείται αεροσκάφος της Air France από Βραζιλία

μαλλον εσυ δεν ξερεις να διαβαζεις..δεν αναφερθηκα στο φώτη (ουτε αρπαχτηκα μαζι του)αλλα στους ειδικούς που λενε για μετεωρίτες..με μια προσεχτικη ματια μπορεις να διαπιστώσεις σε ποιους αναφέρομαι

αν εγινε κατι τετοιο,που ειναι απιθανο,δεν προκειται ποτε να βρουνε τα αιτια πτωσης..δεν υπαρχει περιπτωση
 
Re: Αγνοείται αεροσκάφος της Air France από Βραζιλία

Καλά, όλα είναι πιθανά ρε Φώτη. Απλά, κοιτάμε ποιά έχουν πολλές πιθανότητες να έχουν συμβεί. Αεροσκάφη έχουν χτυπήσει σε ύψη μεγαλύτερα των 5000' με: Φίδι, χελώνα, πρόβατο, βράχο, ομπρέλα, και άλλα απίστευτα... Αυτά δεν τα λέω στην τύχη, τα έχω διαβάσει τα αντικείμενα.
Πρόσφατα είδα και ένα ντοκυμαντέρ για την πτώση μετεωρίτη στη Χιλή, που ήταν μεγέθους κούπας και έκανε ένα κρατήρα νααααααα...
Οι πιθανότητες δεν ξέρω αν υπάρχει τόσο μικρό νούμερο για να περιγραφούν, αλλά υπάρχουν.
1 στο δις να περάσει μετεωρίτης, επί 1 στο δις να σκάσει πάνω στο άφος, φέξε μου και γλίστρισα....
 
Top