Τιμολογιακή πολιτική της Aegean

Δηλαδή οι ναύλοι της A3 θα τους πληρώνεις ακριβά ενώ τις OA θα τους πληρώνεις πιο φθηνά. Και μετά από μια γρήγορη ματιά διαπίστωσα ότι για να πετάξουν 2 άτομα την επόμενη Δευτέρα με επιστροφή την Τρίτη τους έρχεται να πληρώσουν 352,58 ευρώ :with: με κωδικό πτήσης A3167 και A3160, ενώ αν ταξιδέψουν 2 άτομα το πρώτο Σαββατοκύριακο του Νοεμβρίου θα τους κοστίσει 156 ευρώ και με κωδικό πτήσης OA6161 και OA6167.
 
Εγω δεν μπορω να καταλάβω κατι τεχνικό. Γιατι άλλαξαν απο OA numbering σε A3 και δεν άφηναν την τωρινή κατάσταση όπου όλες οι πτήσεις εςωτερικου της Α3 παίρνουν και κωδικό με την ΟΑ (ως ΟΑ6XXX).

Το ιδιο δεν θα ήταν τεχνικά (και πιο απλό;); :7:
 
Μειώθηκαν οι τιμές στο ATH-SKG / SKG-ATH σε 35,29 Ευρώ και 19 Ευρώ αντίστοιχα. Δεν ξέρω εάν είναι κάποια ειδική προσφορά ή γενική μείωση των ναύλων.
 
Ίσως γιατί η Ellinair έχει το δρομολόγιο με επιστροφή 68 ευρώ περίπου και με αποσκευή από ότι είχα δει χθες!
 
Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος αυτή τη λογική :?:

BRU-MUC-SKG: Business Z, 537,49 Ευρώ

Ενώ ίδια ημερομηνία, ίδιες πτήσεις, με συνέχιση για Λάρνακα
BRU-MUC-SKG-LCA: Business Z, 413 Ευρώ

:wall:
Και στην οικονομική θέση πιο φθηνό μέχρι Λάρνακα, αν και με σχετική μικρή διαφορά.

Ξέρω ότι παρόμοια φαινόμενα είναι συχνά και σε άλλες εταιρίες, αλλά στην Α3 μέχρι τώρα δεν το είδα έτσι.
 
Και ναι! Πλέον όλες οι OA-operated πτήσεις (είτε είναι με αεροσκάφος ΟΑ είτε Α3) αφαιρέθηκαν από τα GDS και λοιπά συστήματα κρατήσεων. Μπορείς να τις αγοράσεις μόνο από τα website A3/OA.
 
Να λοιπόν γιατί πολλά δρομολόγια εσωτερικού έχουν πλέον κωδικό OA
 
jerry":255njqoe said:
Και ναι! Πλέον όλες οι OA-operated πτήσεις (είτε είναι με αεροσκάφος ΟΑ είτε Α3) αφαιρέθηκαν από τα GDS και λοιπά συστήματα κρατήσεων. Μπορείς να τις αγοράσεις μόνο από τα website A3/OA.

Ή από τα ταξιδιωτικά γραφεία, που έχουν εγκατεστημένη την πλατφόρμα πωλήσεων SPARK OA της FareLogix.
 
Παιδιά θέλω την άμεση βοήθεια σας έχω κάνει μια κράτηση για αύριο το πρωί ένα απλό εισιτήριο για δυο άτομα το πρόβλημα όμως είναι ότι το άλλο άτομο δεν θα μπορέσει να έρθει γνωρίζεται αν θα προκύψει κάποιο επιπλέον κόστος εάν δεν παρουσιαστεί το άλλο άτομο στο check in και αν εν τέλη γίνει ακύρωσε της κρατήσεις θα έχω κάποια επιστροφή ή πρόστιμο απ την aegean ???

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...
 
Υπάρχει κάποιος τρόπος να δω το fare construction του εισιτηρίου μου;
 
Top