Τετοια χαλια???????? γιατι?

sonsavior

Low-Cost-Class-Member
Εγγραφή
17/12/2004
Μηνύματα
47
Likes
0
Περιοχή
lgav
Website
www.facebook.com
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
oly
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
lgav
καλημερα σε ολους και ολες .Ξερω οτι τα παραπονα μου θα επρεπε να συνοδευονται με το trip report αλλλα βιαζομουν να τα πω . Ταξειδεψα με την "πρωην" αγαπημενη μου εταιρεια για Λαρνακα και μπορω να πω οτι η παρακμη της αγαπημενης μου ειναι μεγαλη (Βρομικο aircraft ,απιστευτα μικρο seat pitch, απαραδεκτο service , μεχρι και η αδιαφορια απο τον captain )
Πιστευω αυτο να μην εχει σχεση με το low cost γιατι αν ειναι ετσι χιλιες φορες με το καραβι
Συγνωμη για την πρωινη γκρινια αλλα ταλαιποριθικα αρκετα και μου εμεινε. :? :? :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :shock: :shock:
 
Πιστεύω ότι θα ήταν καλό να ενημέρωνες την εταιρεία για την εμπειρεία σου αυτή. Με συγκεκριμένα σχόλια (Α/Φ, πτήση, πλήρωμα, κλπ). Εμείς, πέρα από το να μάθουμε τι έγινε δεν μπορούμε να αλλάξουμε κάποια πράγματα. Άλλωστε μπορεί να ήταν ένα 'επεισόδιο' μεμονωμένο, μπορεί να ήταν μέρος της γενικότερης συμπεριφοράς.
 
Ego estila ena email giati ta ixa pari me ton tropo pou mou ferthike i A3 logo ton allagon ptiseon me ekini tin apergia EEK ton Noemvri kai den elava pote apantisi.

Se ena allo email pou estila sxetika me tin sinergasia LH/A3 kai sinxoneusi Miles & More programmaton pira amesos apantisi.

Se sindiasmo me ena allo peristatiko me tin A3 kateliksa gia proti fora istera apo 5 xronia na ksanapetao me OA.
 
sonsavior":17i4ut41 said:
(Βρομικο aircraft ,απιστευτα μικρο seat pitch, απαραδεκτο service , μεχρι και η αδιαφορια απο τον captain )

Μήπως θυμάσαι πιο αεροσκάφος ήταν :?: Μήπως ήταν κάποιο από τα charter-άδικα και έκανε το δρομολόγιο εκτάκτως :?:

Πάντως πρέπει να μας γράψεις το report νομίζω...ε? ;)
 
Πάντως δτα παραπάνω πρέπει να συμφωνήσω και εγώ... Τη προηγούμενη βδομάδα ταξίδεψα προς και από Ρωμη και για να είμαι ειλικρινής από το αεροπλάνο απογοητεύτικα...Το προς Ρώμη (Πρωινό-δεν θυμαμαι στοιχεία) προφανώς είναι από τα charterαδικα τα καθίσματά του δεν ήταν καθόλου άνετα και η γενική εικόνα ήταν μάλλον ενός παραμελημένου αεροπλάνου.
Στην επιστροφή, χθές το βράδυ τα καθίσματα (τα γνωστα δερμάτινα) αν και πολύ άνετα αποδεικνύονται πολύ χαμηλά για το κεφάλι, ενώ σε πόλλά από αυτά έβλεπες διάφορα κομμάτια να λείπουν. Εντύπωση μου έκανε οτι προσπαθούσαν να κλείσουν τη πορτα επί 5 λεπτά...
Πάντως το προσωπικό ήταν αρκετα φιλικό καιμικανοποιητικό.
Πληρότητες μαλλον χαμηλές καθώς πρέπει να ήταν κάπου στο 50%, με παραδόξως πολλούς Ιαπωνέζους...
 
7/3/2006 22,50 αριθμος πτησης...α3 136.....ath-skg

το αεροπλανο...737-300
το καθισμα... AEGEAN AIRLINES"προιστορικος πολιτισμος"
το ταξιδι..... ημιτονοειδης συναρτηση
η προσγειωση.... αν επαναληφθει αλλες 10 φορες το αεροσκαφος θα μεταλαχθει σε 737-200

κατα τα αλλα καταπληκτικο αναψυκτικο και υπεροχα φυστικια....
:twisted: :twisted:
 
jerry":132f8clc said:
Μήπως θυμάσαι πιο αεροσκάφος ήταν :?:

Το SX-BLM ειναι για κλαματα σε οτι αφορα seatpitch .. Και οταν κατεβασεις το τραπεζακι σε κοβει στα 2, αμα δεν εχεις 50 κιλα σε 170 cm υψος. Ουτε 50 κιλα εχω, ουτε και 170 εκ. ειμαι! (και στα 2 ειμαι παραπανω!!!)... Ελπιζω τα Α320 να τα παραγγειλουνε με καλυτερο seatpitch!
 
Thimasai tin ptisi pou eixes petaksi kai se poia mera itan?

Agapimene mou file

Exo diabasei to parapono sou sxetika me to taksidi pou eixes me tin Aegean Airlines me proorismo tin Larnaka. Tha ithela na mou peis an thimasai me pia ptisi taksideues kai pia imerominia taksideues!

Den ksero an gnorizeis, i Aegean Airlines diathetei sto energetiko tis tria aeroskafoi charter-adika B737-400 ton 168 theseon kai 170 theseon antistixa (aeroskafoi pou klironomise meta tin sinxoneusi tis me tin Cronus Airlines). Prosfatos i Aegean Airlines enoikiase kai tetarto aeroskafos, to SX-BGX gia na aksiopoioiso se charter proorismous. Sygkrine tis 168 theseis me to 156 theseis ston idio typou aeroskafous kai tha katalabeis poso ligo einai to seat pitch. Ta aeroskafoi auta ta xrisimopoia i Aegean Airlines gia charter flights se europaikous proorismous kyrios to kalokairi. Kata tin xeimerini periodo or otan yparksei kapoia anagkastiki allagi aeroskafous, ta aeroskafoi auta ta xrisimopoiane se scheduled diadromes kyrios tis periodous pou yparxei sixni kinisi, px meta ta xristougena otan feugoun oi kyprioi foitites apo tin kypro gia tin ellada.

H Aegean Airlines dimiourgithike me stoxo tin prosfora asfalous aeroporikou taksidiou me tin kaliteri dinaton anesi kai filiki eksipiretisi pantote omos stis pio xamiles times. Kai pano se auto to orama petixe. Den einai tixeo alloste ta diafora vraveia pou exei parei kata kairous kai gia tin prosfati sinergasia tis eterias me tin Lufthansa Airlines.

Elpizo i oxi toso euxaristi empiria pou eixes kata tin diarkeia tou taksidiou sou na einai ena memonomeno gegonos pou eimai sigouros oti diskola tha epanalifthei.

Elpizo na thimasai tin ptisi pou taksidepses kai tin sigkekrimeni imerominia outos oste na psakso me pio aeroskafos petakses.

Filika

GhostSoul
 
Φαντάζομαι ότι το παραπάνω πόστ προέρχεται απεθυείας από το pc του γραφείου τύπου της Aegean? Πέφτω έξω? :evil:
 
den pefteis pouthena... apo ekei proerchete -ektos kai an prokite gia farsa-
 
Top