Δρομολόγια Aegean

  • Thread starter mrk
  • Ημερομηνία δημιουργίας

mrk

Business-Class-Member
Εγγραφή
23/07/2003
Μηνύματα
374
Likes
142
Περιοχή
Αθήνα
Καλησπέρα,

Έμαθα πριν λίγες μέρες από εργαζόμενο στην εταιρεία ότι πρόκειται να ξεκινήσουν δρομολόγια στο Λονδίνο (δεν ξέρω αεροδρόμιο), Παρίσι και Κωνσταντινούπολη.

Ιδιαίτερα το τελευταίο έχει κάποιο ενδιαφέρον. Αλλά οι άλλοι 2 προορισμοί, δεν έχουν ήδη πολλές πτήσεις; Ή μήπως η ζήτηση είναι τόσο μεγάλη που υπάρχει χώρος και για άλλους;
 
Μα έλεος πια με αυτή την εταιρεία και το τι θέλει να ξεκινήσει...

Έχουμε ακούσει ως τώρα Βελιγράδι, Τίρανα, Λονδίνο, Παρίσι, Βρυξέλλες, έχουμε δει χάρτες που καλύπτει σχεδόν όλη την Ευρώπη...

Ας μας πουν τι θέλουν να κάνουν επίσημα πια!
 
jerry,
καταλαβαίνω την αγανάκτησή σου, όμως δεν είναι μόνο δικό τους θέμα. Υπάρχουν πολλά άλλα θέματα, όπως διακρατικές συμφωνίες και slots των αεροδρομίων που περιπλέκουν τα πράγματα.
 
το Παρισι και Λονδινο το ακουω εδω και μηνες απο ατομο που εργαζεται στην εταιρια, αλλα οτι ειδατε ειδα. παντως και τα 2 ειναι υπερ καλυμενα και ειδικα το Παρισι
 
Βρε jerry, μην τον αποπαίρνεις τον άνθρωπο.
Τι πιο λογικό από το να ρωτήσει σε ένα αεροπορικό φόρουμ, σχετικά με κάτι που πήρε το αυτί του για νέους προορισμούς μιας εκ των δύο ελληνικών εταιρειών.
Άλλωστε γι' αυτό είναι τα φόρουμ. Ανταλλάσουμε απόψεις, ρωτάμε απορίες και δίνουμε απαντήσεις αν γνωρίζουμε κάτι σε μια σχετική ερώτηση που θα υποβληθεί.
Ας μη γινόμαστε επιθετικοί χωρίς να φταίνε οι άλλοι.
Απλά μια ερώτηση έθεσε! ;)
 
Προφανώς και δεν αποπήρα το συντάκτη, την εταιρεία "αποπήρα".

@tupolev : Αναφέρομαι σε πηγές μέσα από την εταιρεία που ο καθένας λέει πως "θέλει" (δε μιλάμε για το επόμενο επίπεδο των διακρατικών συμφωνιών/slot κτλ) να ξεκινήσει διάφορους κατά καιρούς προορισμούς.

Λέω δηλαδή να το ρίξουμε στοίχημα ποιος θα είναι τελικά ο επόμενος προορισμός της εταιρείας... :rolleyes:
 
Ίσως έτσι η εταιρεία να πετυχαίνει κάποιους σκοπούς της.
Έχουμε μια συνεχή φιλολογία γύρω από το όνομα της εταιρείας, έχουμε τους υπαλλήλους να δουλεύουν χωρίς να ζητάνε πολλά-πολλά και χωρίς να διαμαρτύρονται διότι τώρα που θα εμπλουτίσουμε τους προορισμούς θα προσλάβουμε και επιπλέον προσωπικό (οπότε μην πολυμιλάτε γιατί θα σας κάνουμε νταντά).

Άλλωστε, οι φήμες είναι δωρεάν. Τι έχουν να χάσουν?
Και μια και λέμε για φήμες, εγώ άκουσα ότι ξεκινάει νέα δρομολόγια προς ΗΠΑ, Καναδά, Ακτή Ελεφαντοστού και νομίζω (νομίζω, δεν είμαι 100%σίγουρος) Γιοχάνεσμπουργκ.
Ξέρει κάποιος κάτι επ'αυτού?
:D :D :D
 
Αυτό για Λονδίνο/Παρίσι το άκουσα κι εγώ. Δεν είναι πια και κάτι εξωπραγματικό, η Cronus άλλωστε είχε αυτά τα δρομολόγια οπότε γιατί να μην τα ξαναρχίσουν. Φαντάζομαι η αντίστοιχη ζήτηση υπάρχει. Για Κων/πολη λογικά θα είναι πιο δύσκολο να πάρουν τα slots αλλά γιατί όχι... Υποτίθεται ζούμε στην εποχή της απελευθέρωσης των αγορών και δη των αεροπορικών... Αν λάβουμε υπόψη μας και την ανανέωση του στόλου τι πιο λογικό από την έναρξη νέων δρομολογίων... Γιατί το κάνουμε τόοοοσο μεγάλο θέμα;
 
IATA":1lwy4ctq said:
η Cronus άλλωστε είχε αυτά τα δρομολόγια οπότε γιατί να μην τα ξαναρχίσουν.

μονο που απο οτι θυμαμαι πεταγε ψιλοαδεια...μαλιστα ειχα πεταξει κι εγω επιστροφη απο Παρισι με αλλους 13-14 επιβατες και περασα καταπληκτικα, ολο το αεροπλανο για παρτι μου!
το θεμα ειναι οτι με AF το Παρισι καλυπτεται πληρως μιας και εχει πολλες πτησεις ημερησιως. φυσικα και η ΟΑ με τα 340, αλλα πλεον και Easy..σκοτωμος γινεται.
προσωπικη μου εκτιμηση-αν μου επιτρεπεται- ειναι οτι η Αιγαιου δε θα το κουνησει απο τα Βαλκανια. εκ του ασφαλους και με χαρακτηρα (και καλα) leader στην περιοχη.
οσο για ΗΠΑ και τα σχετικα, μονο ενα σχολιο μπορω να κανω. ενα Α330 θα ηταν κουκλα! αλλα θα μεινει μονο στα πολυ μακρυνα ονειρα μας!
 
Όλα τα off topic μηνύματα διαγράφηκαν (των KOSTASX, tupolev, fotis και flightnumber). Όχι άλλες εξυπνάδες περί Ακτές Ελεφαντοστού, συκοφαντίες, χιούμορ κτλ. κτλ. Τα επόμενα οφφ τόπικ θα διαγραφούν δίχως αναφορά.
 
Top