Τηλεφωνικό κέντρο aegean

pssara

Low-Cost-Class-Member
Εγγραφή
13/11/2009
Μηνύματα
19
Likes
0
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
non
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGIR
Ανοίγω αυτό το θέμα για την καταμέτρηση του χρόνου που αναμένουμε στην αναμονή της κατα τα άλλα αγαπημένης μας εταιρείας. Εγώ σήμερα περίμενα 3 φορές από 10 λέπτα ως που ο ΟΤΕ έκλεινε την γραμή στο 801 νούμερο και τελικά δεν μπόρεσα να μιλήσω σε εκπρόσωπο της. Γεγονός το οποίο θεορώ απαράδεκτο.
 
Ένα πράγμα θα σου πώ... χθές από τις 6 το απόγευμα εώς τις 9 το βράδυ, περίμενα σε αναμονή αρκτετές φορές για το τμήμα Miles & Bonus είτε στα ελληνικά ειτε στα αγγλικα, κάτι το οποίο θεωρώ τουλάχιστον ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Στο τέλος μίλησα με κάποιον από τις κρατήσεις που δεν ήξερε ούτε τα βασικά από flight awards και με συνέδεσε πάλι με αναμονή με κάποια κοπέλα στο Miles & Bonus.

H Aegean φέτος δεν βλέπω να παίρνει βραβείο ERA ;)
 
Μια φιλη μου πηρε τηλεφωνο στο νουμερο που δινει για να παιρνεις απο κινητο (μιας και το αλλο δεν ισχυει εκτος Ελλαδος), για να επιβεβαιωσει την κρατηση. Σε λιγοτερο απο 1 λεπτο ειχε καποιον στη γραμμη και σε αλλα 30" ειχε ηδη την απαντηση της, ειχε κανει κουτσομπολιο για τον πρακτορα που το ειχε εκδοσει (γιατι ειχε επιμεινει οτι επρεπε να παρει τηλεφωνο στην εταιρεια για επιβεβαιωση της κρατησης, παρα το οτι την ειχε τυπωμενη την κρατηση) και ειχε κλεισει! Συμπτωσεις...
 
κι εγώ κάλεσα αυτό το νούμερο, είναι ένα σταθερό νούμερο από 210... για κινητό είτε 0030210... από εξωτερικό, αλλά μπαίνεις στην αναμονή και ισχύει το ίδιο όπως και με το νούμερο 801 11... που έχει η εταιρεία.

οπότε μάλλον έπεσε σε ώρα με μικρή κίνηση η φίλη σου. βεβαίως, έχει τύχει και σε μένα να μιλήσω άμεσα με εκπρόσωπο της εταιρείας στο τηλεφωνικό κέντρο, αλλά οι 3 ώρες αναμονής δεν είναι και αποδεκτό φυσικά!
 
makedonas":38b4uz9f said:
Μια φιλη μου πηρε τηλεφωνο στο νουμερο που δινει για να παιρνεις απο κινητο........ Συμπτωσεις...
Για πότε μιλάμε? Τον οκτώμβριο που ξεκίνησε η Olympic Air? Τότε πετούσανε. Το αύριο είναι το πρόβλημα (βλέπε συγχώνευση)
 
Την Κυριακη που μας περασε, οχι τον ΟκτΩΒΡιο.. ;)
 
η αληθεια ειναι οτι χρειαζεται να περιμενεις ωρα στην αναμονη για τα μιλια απο την αλλη ομως μπορει καποιος να παρει απο τις 7 το πρωι που ανιγει το τμημα γιατι να παρεις ωρες αιχμης? επισης για εναν επιβατη ο καθε υπαλληλος χρειαζεται 15 λεπτα στα μιλια .φαντασου να παρουν 20 επιβατες μαζι και 50 υπαλληλους να εχει το τμημα ,καποιος πρεπει να περιμενει!
 
evans A3":c7qw21wd said:
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΩΡΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΓΙΑ ΤΑ ΜΙΛΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΜΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 7 ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΩΡΕΣ ΑΙΧΜΗΣ? ΕΠΙΣΗΣ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΕΠΙΒΑΤΗ Ο ΚΑΘΕ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ 15 ΛΕΠΤΑ ΣΤΑ ΜΙΛΙΑ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ 20 ΕΠΙΒΑΤΕΣ ΜΑΖΙ ΚΑΙ 50 ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!

Το λιγοτερο ειναι απαραδεκτοι εκει στο τηλ. κεντρο οπου στο ηχογραφημενο μηνυμα μιλουν για διασφαλιση ποιοτητας. Λοιπον, εγω καλουσα απο τις 21.35 μεχρι τωρα, διαστημα που δεν ειναι στις ωρες αιχμης. Καλεσα απο το σταθερο 210-6261.... , πατησα το 1 για ελληνικα, σε αλλο τηλεφωνημα πατουσα το 2 για αγγλικα, και χωρις να ζητησω miles and bonus dept, just reservations, τιποτα αναμονη εως οτου στα δεκαλεπτα επεφτε η γραμμη....
Τι να λεμε τωρα... ειναι απο τα κομματια που δυστυχως ο πελατης νιωθει εντελως απροστατευτος αλλα και μ%&$@&%$..., πραγμα το οποιο εχει ασχημο αντικτυπο στην εταιρια...
 
Εγω παντα περνω τηλεφωνο 210 6261000 της Α3 και μου απαντανε σχεδον αμεσως!
Προσφατα μαλιστα ειχα επικοινωνησει 5-6 φορες για να κλεισω εισητηρια απο εξαργύρωση μιλιων και δεν ειχα κανενα προβλημα.

BTW ποτε δεν καλω το 801 11 20000 οχι μονο στην Α3 αλλα ουτε σε τραπεζες, ΙΚΕΑ, οργανισμους κλπ
Ολα τα 801....... εχουν αστικη χρεωση αλλα αν εχεις τηλεφωνικο πακετο με απεριοριστα αστικα δεν συμπεριλαμαβανονται μεσα,
οποτε γιατι να τα χρεωνομαι! :wall:
Το εχω τσεκαρει στο αναλυτικο λογαριασμο. :great:
 
Κι εγώ στο 210 6261000 παίρνω εδώ και μέρες και μετά το δεκάλεπτο μουσικό διάλειμμα κλείνει η γραμμή! Το τμήμα miles and bonus δεν απαντάει ούτε στα email μου!
 
Top