Πτησεις Aegean για Ρωσια

Georgi1964

Economy-Class-Member
Εγγραφή
11/04/2012
Μηνύματα
194
Likes
4
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
---
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
ATHE
Για σε ολη την παρεα!
Παιδια δεν νομιζω να εχετε προβλημα εαν ανοιξω ενα καινουργιο θεμα ειδικα για τις πτησεις απο την Ρωσια.(και οχι μονο.και για αυτους που ζουνε στη Ευρωπη και γνωριζουν την ρωσικη γλωσσα)
Θα χρειαστω και καποιες συμβουλες γιατι προς το παρων ξερω λιγα πραγματα.
και καποια παραπονα απο του Ρωσους θα τα γραφω εδω για να μαθω και την δικη σας γνωμη.
http://ftour.otzyv.ru/read.php?id=141641&v=100412154122 σε αυτο το σαιτ εχουμε ανοιξει ξεχωριστο θεμα
για την Aegean και τους δινουμε καποιες συμβουλες.
Εγω τους γραφω ποτε εχει προσφορες η εταιρεια και οτι ακομα γνωριζω.Το ιδιο και για την Κυπρο.
http://forum.turizm.ru/countries/greece/001501.html και εδω το ιδιο ,ομως εδω δεν γραφω μονο για την Aegean/διαφορα ,οτι εχει σχεση με τα εισητηρια και αεροπορικες εταιρειες.
Ασχολουμε με τα ηλεκτρονικα ομως μου αρεσει να βοηθαω τους Ρωσους γιατι για μενα ειναι η δευτερη πατριδα μου.Και σαν λαο του γνωριζω πολυ καλα.
φιλικα με αγαπη ,ο Ποντιος ο Γιωρικας η Γιωργος . :D
 
мы тоже через афины думали, но с годовалым ребенком-совсем не вариант. В итоге нашли билеты,по 460
Και τωρα ενα παραπονο(απο τα πολλα που μας γραφουνε) απο μια μητερα.
Αυτη ηθελε να αγορασει εισητηρια απο Μοσχα μεσο Αθηνας για καποιο νησι και αναγκαστηκε να αγορασει εισητηριο απευθειας.
Και πληρωσε περιπου 200 ευρω παραπανο .
Γιατι αυτη η αλλαγη για αυτους ειναι μαρτηριο.6:20 το πρωι που το κανανε τωρα τους εχει δυσκολεψει παρα πολυ

Η αλλη και αυτη με μικρα παιδια αγορασε εισητηρια τον Ιανουαριο και μεχρι τωρα τις τα εχουν αλλαξει 3 φορες.
Το αγορασε γιατι τοτε ηταν πολυ καλυ η ωρα και η τιμη.
Και αναγκαστηκα απο εκει που ειχε πτηση Μοσχα-Αθηνα-Μιτηλινη να της το κανουν
Μοσχα-Θεσσαλονικη-Αθηνα-Μιτηλινη.

У нас вылет Москва-Салоники в 13.05-15.20
потом Салоники - Афины в 17.00-17.50
потом Афины-Митилини в 20.50-21.40




Εκει που μαθανε μονη τους να αγοραζουνε εισητηρια απο το σαιτ της Aegean τωρα θα ψαχνουνε αριστερα και δεξια.
Αυτα ,νομιζω δεν σας κουρασα /απλως αυτοι τα λενε σε μενα και εγω δεν θελω να τα κραταω μεσα μου.πρεπει σε καποιον να τα πω.

αλλα παραπονα δεν σας γραφω γιατι θα σας κουρασω :D
 
Καλά κάνεις γιατί ο "πολιτισμός" που ευαγγελίζονται θα πρέπει να ισχύει διεθνώς & όχι μόνο εντός συνόρων.
Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα να διαβάζω παράπονα, αρκεί αυτά να μην μένουν στο "ζήτησα φυστίκια & μου φεραν πασατέμπο".

Ευχαριστώ (και υποθέτω και άλλοι) για την καλή προσπάθεια και την μετάφραση. :D
 
Πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες σου φίλε Georgi, όχι μόνο για τις αεροπορικές αλλά γενικά για όσους είναι στα τουριστικά. Να μας ενημερώνεις όποτε νομίζεις :great:
 
Να στε καλα παιδια και καλο Πασχα.
Και καλη Ανασταση!
οταν θα εχουν καποια δυσκολια θα σας ρωταω.
 
Να σας ρωτησω κατι ;
Μηπως υπαρχει καποια λυση για καποιους επιβατες που εχουν αγορασει εισιτηρια τις aegen για Κυπρο ,μεσο Αθηνας.
Μοσχα-Αθηνα-Λαρνακα.
Στην επιστροφη αναγκαστηκα πρεπει να περιμενουν στην Αθηνα 7 ολοκληρες ωρες.
Μας ρωτανε και τους ειπαμε να παρουν τηλεφωνο στη Ελληνικη πρεσβεια και να τους ρωτησουν.
Τους ειπαν οτι τρανζιτ βιζες δεν δινουν.
Μηπως υπαρχει καποια λιση γιατι με το μετρο προλαβαινουν να ερθουν και να δουν την Ακροπολη.
Ειναι κριμα να μην τη δουν.
 
http://www.tocrete.com/forum/topic?f=10&t=283 απο οτι βλεπω δεν τα παει καλα η aegen.
Με την αλλαγη στην ωρα που ηταν στις 14:30 στις 6:20 το πρωι τους εχει εκνευρισει παρα πολυ.Ειναι πολυ μακρια το αέροδρομιο.Οι ανθρωποι ειναι και με μικρα παιδια.Αντι να ερθουν να ξεκουραστουν στις διακοπες εμεις τους κανουμε την ζωη μαρτυριο.
Δεν φτανει αυτο ,δεν τους ειδοποιουν οτι εγινε αλλαγη πιο νωρις.
Αυτες τις ημερες τους εχουνε γραψει παρα πολλες γυναικες απο την Ρωσια και απαντησεις μεχρι τωρα δεν πηρανε .
Δεν μπορω να καταλαβω την σταση που κρατανε.

Τους εχω εξηγησει οτι λογο οτι ειχαμε Πασχα το προσωπικο ηταν λιγο και για αυτο τον λογο ακομα δεν εχουν παρει απαντησεις.

Απο οτι καταλαβα στην αλλαγη της ωρας δεν πρεπει να φτενε μονο η δικη μας ,αλλα ποιο πολλοι οι ρωσοι;
Tι να πω ,απο οτι βλεπω εγω πιο πολυ στεναχωριεμαι αντι η aegean :D
 
Γιώργη, τα παράπονα που αναφέρεις σχετικά με πτήσεις της Α3 αφορούν κανονικές, τσάρτερ ή λίγο απ' όλα? Έχει τη σημασία του...
 
Οχι μονο για τα κανονικα ,αυτα που εχουν αγοραστει απο το επισημο σαιτ της Aegean.
Για τα εισητηρια τσαρτερ στο θεμα δεν συζηταμαι καθολου.
 
Μπραβο στην εταιρια!
http://ru.aegeanair.com/ τωρα το σαιτ ειναι και στα ρωσικα.
 
Top