Απορία για Aegean

  • Thread starter petak
  • Ημερομηνία δημιουργίας

petak

Νέο μέλος (Tourist)
Εγγραφή
12/08/2014
Μηνύματα
2
Likes
0
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGAV
Εδώ και λίγους μήνες η Α3/ΟΑ εξυπηρετητείται από την Goldair. Υπάρχει σταθμός (πιθανώς υπάρχουν και άλλοι) που η Manager της Goldair είναι και της Astra ταυτόχρονα. Πως η Α3 δέχεται να έχει πρόσβαση στα αρχεία της ένας Manager που εργάζεται πολλά χρόνια σε αντίπαλο αεροπορική εταιρεία;
 
δεν ξερω αν σε καλυπτω αλλα η manager δεν δουλευει στην astra αλλα δουλευει στην goldair.Συμφωνα με το site της η αστρα εξυπηρετειται απο την goldair.Αν κοιταξεις στο site θα δεις οτι
Our clients are more than 100 airlines including Aegean Airlines, Aeroflot, AirFrance, Air Mediteranne, Alitalia, Arkia Israel Airlines, Astra Airlines, Cyprus Airways, Emirates, easyJet, Etihad, Jet Time, KLM, LOT, Lufthansa, NetJets, Novair, Olympic Air, Primera Air, Qatar Airways, Small Planet, Tarom, Turkish Airlines, VIM Airlines and many others.
Αρα πιθανως η ιδια manager να ειναι υπευθυνη για την εξυπηρετηση και αλλων εταιρειων
 
Η Μανατζερ αυτη δεν δουλευει στην Α3 και στην Α2, αλλά στην γκολντέρ και στην Α2.
Απο εκεί και πέρα δεν βρίσκω κάποιο πρόβλημα σε αυτό που λες.
Με την ιδια λογική και η Α2 θα πρέπει να εχει πρόβλημα και όχι μόνο η Α3.
 
H δικιά μου απορία είναι η παρακάτω
Είναι οι δύο παραπάνω εταιρείες ανταγωνιστριες;
Ποια δρομολόγια είναι κοινά;
Μήπως η μικρότερη δραστηρόποιείται συμπληρωματικά της μεγαλύτερης;
 
που μπορω να κατεβασω flight plan και όχι να ψαχνω μερα μερα σε προορισμούς που δεν εξυπηρετούνται κάθε μερα και ολη την σαιζον ? δεν μπορω να το βρω στο site, ισως λογω γηρατος πλεον !!!
 
Αλλά Και κοντινές ώρες έχουν οι δύο εταιρίες σε μικρούς σταθμούς...
 
Έχω μια απορία στην βικιπαιδια πληκτρολόγησα το αεροδρόμιο Ιωαννίνων και μου βγάζει η aegean που εξηπηρετουνταν από την ολυμπιακή τελειώνει 24 Οκτώβρη και αρχίζει 25 Οκτώβρη δρομολόγια μόνο η ολυμπιακή. Η απορία μου είναι αφού η αιγαίου έστελνε εξ αρχής το q 400 και δεν έστελνε τα μεγάλα γιατί από την αρχή δεν γινόταν τα δρομολόγια από την ολυμπιακή.
 
καταρχην ρε φιλε η βικιπεδια ειναι αναξιοπιστη σαν πηγη. εκει βαζει ο καθενας οτι θελει. επειδη ειμαστε πατριωτακια και βλεπω εχεις τρελα με τον βασιλια πυρο, σιγουρα θα θυμασαι οτι μεχρι τον μαιο ερχοντουσαν αρκετα απογευματα τα airbus. ισως γιαυτο να μπερδευεσαι.
 
Καταρχήν πως να μην έχω τρέλα με το Πύρρο αφού μένω απο το κατώφλι του 32 μόλις 500 μετρα :D . Εμένα με ενδιαφέρει γιατί στο site της aegean βγάζει για τα Γιάννενα OA 160 και όχι A3160 που σημαίνει olympic air αλλα και με τον κωδικό A3160 παλι η olympic air ερχόταν, μονο που στο fr24,έλεγε aegean airlines DH4,απο τον Οκτωβρίο θα λέει olympic air DH4.
Αλλα δεν θα κολλησουμε εκει, το ερώτημα μου είναι γιατί στα γιαννενα έρχεται μονο olympic air με τα "ντασακια" και όχι η aegean με τα airbus; Κατανοητο οτι έφερνε που και που κανένα airbus η aegean. Και ενα δεύτερο κάθε χειμωνα η aegean-olympic air περικοπτει τα δρομολόγια π.χ. απο 14 το καλοκαίρι σε 10 με 12 τον χειμώνα, γιατί γίνεται αυτο; :?: :thx:
 
aris320":oa12va4y said:
Αλλα δεν θα κολλησουμε εκει, το ερώτημα μου είναι γιατί στα γιαννενα έρχεται μονο olympic air με τα "ντασακια" και όχι η aegean με τα airbus; Κατανοητο οτι έφερνε που και που κανένα airbus η aegean. Και ενα δεύτερο κάθε χειμωνα η aegean-olympic air περικοπτει τα δρομολόγια π.χ. απο 14 το καλοκαίρι σε 10 με 12 τον χειμώνα, γιατί γίνεται αυτο; :?: :thx:

supply and demand....so simple
 
Top