Aegean Lounge

  • Thread starter sv1xv
  • Ημερομηνία δημιουργίας

sv1xv

Concorde-Class-Member
Εγγραφή
27/09/2006
Μηνύματα
1.792
Likes
827
Website
sv1xv.blogspot.com
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
BAW
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGEL
TWITTER
SV1XV
Σύμφωνα με ενημέρωση που έστειλε απόψε η Aegean, αύριο 28 Δεκεμβρίου ανοίγει το Aegean Business Lounge στην περιοχή Extra Schengen και το οποίο ευρίσκεται κοντά στην πύλη Α13.
 
Re: AIA master plans

Η επέκταση θα γίνει σε εντελώς διαφορετικό σημείο
 
Κάπου διάβασα (ίσως Ναυτεμπορική) ότι το lounge στις intra-Schengen άνοιξε στις 18/6.

Το lounge στην Λάρνακα παραμένει κλειστό.

Το lounge στην Θεσσαλονίκη αγνοείται. Ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες αναφέρουν ότι θα διατεθεί χώρος για lounges στο επίπεδο αφίξεων στην νέα επέκταση. Φαντάζομαι θα υπάρχει κάποια εσωτερική κλίμακα...
 
sv1xv":2enktcw8 said:
Κάπου διάβασα (ίσως Ναυτεμπορική) ότι το lounge στις intra-Schengen άνοιξε στις 18/6.

Επιβεβαιώνω, το lounge της Α3 έχει ανοίξει. Το επισκέφθηκα χθες. Και ευτυχώς είχε χαμηλή κίνηση. Καφές απο ευγενέστατη υπάλληλο που δέχεται παραγγελίες και αντι για μπουφέ, μόνο κάτι συσκευασμένα σαντουϊτσάκια. Νερά και αναψυκτικά, κανονικά από τα ψυγιάκια. Ανάλογα τις συνθήκες, μια χαρά!
 
Έχουμε συνέντευξη του κ. Γερογιαννη στο voria.gr και μαθαίνουμε ότι

''.... μέσα στο καλοκαίρι θα είναι έτοιμο το νέο lounge της εταιρείας στο ανακαινισμένο «Μακεδονία»....''

 
Πόσο πιο μέσα στο καλοκαίρι άραγε θα ανοίξει το lounge στη Θεσσαλονίκη;
Έχει μάθει κανείς κάποιο νέο;
 
Τον Ιούλιο που πέρασα από Θεσσαλονίκη ρώτησα το προσωπικό και μου είπαν ότι το lounge θα ανοίξει τον Σεπτέμβριο. Εγώ το ερμηνεύω "όχι πριν τον Σεπτέμβριο".
 
Την Παρασκευή πέταξα από Θεσσαλονίκη, στο check in δεν ήξεραν να μου απαντήσουν
Εγωώ υποθέτω ότι μαζί με την ΔΕΘ θα το εγκαινιάσουν, για το νταβαντουρι.
Πάντως το lounge της Skyserv λειτουργεί.
 
Top