Απαράδεκτο προσωπικό απο τις ΟΑ

AiR_MaNiAc

Low-Cost-Class-Member
Εγγραφή
15/06/2005
Μηνύματα
46
Likes
0
Περιοχή
USA, Rodos
AOL
FastGreek03
ptisi 411 ATH-JFK me 340:
itan peripou sta misa tou taksidiou otan ola itan skoteina kai otan oloi koimontousan..... ksafnika ithela na pio ena galataki opote patao to koumpaki pou anavei ena fotaki pou simenei oti thelo tin aerosinodo... meta apo 3-4 fores xoris apotelesma kai afou arxisa na ta perno giati den mporousa na sikotho epeidi oi diplanoi koimontousan tote kano alli mia prospatheia... tote erxete i aerosinodos kai mou leei "ti theleis" :shock: leo "ena galataki mporeite na mou ferete" kai mou apantaei "esi den ksereis na sikotheis?" :shock: apantao "signomi despoinis/kiria ti eiste, alla oi diplanoi mou koimounte ti thelete na kano? kai eksalou giauto eiste eseis edo gia na mas eksipiretite" kai i apantisi tis "tha sou fero alla tin epomeni fora tha pas monos sou" :shock:

to epomeno peristatiko itan pali me OA ptisi apo ATH gia Rodo me 737:
eutixos den etixe se mena alla mia aerosinodos neuriase para poly me mia touristria epeidi den proxorouse kai arxize i aerosinodos na tin vrizei sta ellinika... tora leme na tis leei aisxrologa.... eixa pathei sok.... kai se mia fasi pernei tin tsanta tis touristrias kai tis tin vazei stis thikes apo pano me apisteuti kakia kai me eironia... i touristria fisika ksinise ta moutra tis alla eutixos pou den iksere ellinika.... meta leei den exoume tourismo....

a re athanati OA :D
 
einai thema monimotitas.......ayto den tha to vlepame se idiotikes...mporei oi oa se genikes grammes na exoun kalitro servicde apo kapoies idiotikes alla ..... toulaxiston den ginete na deis tetoies simperifores se idiotikes etairies afuo oi ipalliloi tha parounpodi thnalli mera xaramata.....(an ontos alitheuoun ta peristatika...kai den exo logo na amfivalo)
 
pedia sorry alla mipos iste ligo ypervolikoi?taksidevo kyrios me oa to 99,9% ton taksidion mou pigen o me alles etairies mono an den exei proorismo ekei pou thelo i oa kai entaksei exo dei ke kapies asximes symperifores alla pote ma pote den mou ipe kaneis an mporo na sikotho kai pistepste me taksidevo apo thn koilia ths manas mou,kai pistevo den ine thema monimothtas alla nootropias laou giati exo akousei kai asxhmes symperifores kai spasimata pramaton epivaton apo asximo strimogma sta bins kai sthn aegean..
 
Re: agenestato prosopiko apo tin OA

AiR_MaNiAc":132u9ip2 said:
tote erxete i aerosinodos kai mou leei "ti theleis" :shock: leo "ena galataki mporeite na mou ferete" kai mou apantaei "esi den ksereis na sikotheis?" :shock: apantao "signomi despoinis/kiria ti eiste, alla oi diplanoi mou koimounte ti thelete na kano? kai eksalou giauto eiste eseis edo gia na mas eksipiretite" kai i apantisi tis "tha sou fero alla tin epomeni fora tha pas monos sou"

Παλι καλα που δεν σε χρεωσε το γαλα!!! :D Παντως η νεοι αεροσυνοδοι ειναι λιγο καλυτεροι απο τους παλαιους, δεν αντιμιλανε οπως καποτες!!
 
no frills said:
einai thema monimotitas.......

Tin karamela tis monimotitas proswpika den borw na tin apodextw. Diladi i opoia agenis suberifora ufistatai giati uparxei monimotita :?: :rolleyes:
Ufistatai giati kapoioi isws kanoun tin douleia tous la8os kai den yparxei o elegxos apo ena swmateio kai mia dioikisi pou kseroun ti tous ginetai kai prospa8oun na profulaksoun to epipedo tis douleias twn allwn. Eukola ksexname suberifores idiwtikwn forewn. Kai den afora stis aeroporikes etairies mono.
 
Για εσάς που χτυπιέστε... Έχετε δουλέψει στον τομέα παροχής υπηρεσιών, να δείτε τι μανίκι είναι? Σίγουρα τα εν λόγο άτομα δεν έδειξαν τον απαιτούμενο επαγγελματισμό και η αντίδραση τους είναι μεμπτή και κατακριτεα. Αλλα δεν μπορείτε εσείς να ξέρετε ούτε την πίεση του προσωπικού ούτε τίποτα. Σίγουρα θα έπρεπε κάποιος που δουλεύει σε αυτόν τον τομέα να αφήνει τα προβλήματα του στο Gate, αλλα δεν το καταφέρνουνε όλοι.

Δεν μπορούμε να μιλάμε για μια νοοτροπία λαου βασιζόμενοι σε 2 περιστατικά με "αντιπροσωπους" αυτού (οποιος κιάν είναι ο λαός αυτός!)

ΥΓ: Επειδή τα νέα μέλη δε με ξέρουνε, αναφέρω ότι δουλεύω security και έχω κάνει υπηρεσία σε μέρη με 30 άτομα έως και 200.000 επισκέπτες την ημερα! (πχ Oktoberfest). Οποτε ξέρω πολύ καλά τι είναι να δουλεύεις υπό πίεση. Κάπου σου σπάνε τα νεύρα...

ΥΓ2: Οποιος θέλει να κουβεντιάσει μαζί μου, τότε μέσω PM παρακαλώ!


Merci!
 
Οι πιο πολλοι μπηκαν στην ΟΑ με μεσον και γι'αυτο δεν αγαπουν την δουλεια τους και δεν θελουν να στηριξουν την εταιρια!! Στα γραφεια της ΟΑ τα ιδια χαλια, πηγε πριν λιγο καιρο στην φιλελληνων να αγορασω ενα εισιτηριο και μονο οι 5 δουλευαν, η αλλοι 6 μιλαγαν στο τηλεφωνο (οχι απο το κινητο τους αλλα απο το σταθερο) και υπηρχε μια ουρα μεχρι εξω!! Το κακο ειναι οτι υπηρχαν και τουριστες στην ουρα και βλεπανε τα χαλια μας!!! :eek:
 
Το θέμα είναι μεγάλο και χρειάζεται πολύ κουβέντα αλλά θα ήθελα να πω ότι αγενάστατη συμπεριφορά μου έχει τύχει προσωπικά 3 φορές στην Aegean και αυτός ήταν και ενας λόγος που πλέον πετάω μόνο με Ολυμπιακή.......
 
Πτήση 424 ΒΟS-ATH, με 747, καλοκαίρι 1993.

Ζήτησα θέση μη καπνιστών. Με βάλανε στην τριάδα ΑΒC, θέση C, και δίπλα μου ακριβώς μια κυρία με το μικρό της παιδί. Ακριβώς από πίσω μας είναι (ήταν) οι 'προσωρινές' θέσεις του πληρώματος, οι θέσεις δηλαδή που διπλώνουν/ξεδιπλώνουν στην πλάτη. Ως εδώ κανένα πρόβλημα, το πλήρωμα έχει δικαίωμα να κάθεται και λίγο. Αυτό που δεν έχει δικαίωμα όμως είναι να καπνίζει αρειμανείως ακριβώς πίσω από την πλάτη μας. Πολύ περισσότερο, όταν η κυρία δίπλα μου ζήτησε πολλές φορές -πάντα ευγενικά- τις 'κυρίες' να μην καπνίζουν από πάνω μας, στο κάτω-κάτω ζητήσαμε και δικαιούμασταν θέσεις μή καπνιστών όχι για να μην καπνίζουμε εμείς αλλά για να μην εισπνέουμε τον καπνό των άλλων.

Μετά από επίμονες παρακλήσεις -μάταια- της κυρίας, και φυσικά κανονικό 'γράψιμο' από τις ΄κυρίες' της ΟΑ, ζήτησα να δώ την αρχι-αεροσυνοδό. Πράγματι, ήρθε, με άκουσε, και τί μας είπε:

"Οι 'κυρίες' του πληρώματος καπνίζουν σε θέσεις καπνιστών, άρα καλά κάνουν"!

Περιττό να σας πώ ότι ήταν η τελευταία φορά που πάτησα το πόδι μου σε ΑΦ της ΟΑ. Από τότε έχω διατυπώσει την εξής ευχή

"Όποιος Έλληνας Πρωθυπουργός πουλήσει ή κλείσει την ΟΑ, -θέλει πολλά κότσια για κάτι τέτοιο, έ- θα έχει την ψήφο μου για πάντα"

Θα περιμένω για πολύ?
 
βαρεια κουβεντα ειπες φιλε George και θα μπορουσε καλλιστα καποιος υπαλληλος της ΟΑ να σου απαντησει αναλογα.... , να κλεισει και η δικη σου εταιρια και να βρεθεις και εσυ στο δρομο απο ενα πρωθυπουργο , υπουργο , προεδρο , διευθυντη κλπ. Εχεις παιδια?
 
Top